بازدید : 11440 بار

شنبه، 7 خرداد 1390

انسیه خزعلی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع :
دكتر انسيه‌ خزعلي‌ در سال‌ 1342 در قم‌ به‌ دنيا آمد. وی فرزند آیت‏الله خزعلی (ابوالقاسم) است. تحصیلات پس‌ از اتمام‌ دوره‌ راهنمايي‌، همزمان‌ با ادامه‌ دروس جديد، در سال‌ 1356 وارد حوزه‌ علميه‌ خواهران‌، كه‌ در آن‌ سالها توسط‌ شهيد قدوسي‌ تأسيس‌ شده‌ بود، شد. پس‌ از پايان‌ سطح‌، تحصيلاتش‌ در رشته‌ زبان‌ و ادبيات‌ عرب‌ را تا مقطع‌ دكتري‌ در دانشگاه‌ تهران‌ ادامه‌ داد، و در سال‌ 1378 از رساله‌ دكتري‌ خود دفاع‌ كرد. فعاليتهاي‌ فرهنگي‌ و اجتماعي‌ وي‌، از همان‌ دوران‌ راهنمايي‌ و دبيرستان‌، با تشكيل‌ انجمنهاي‌ مذهبي‌ و انتشار نشريات‌ منطقه‌اي‌ شروع‌ شد. مقاله‌ وي‌ در مراسم‌ شهادت‌ برادرش‌، در دوران‌ انقلاب‌ (ارديبهشت‌ 57) به‌ عنوان‌ «پيام‌ خواهر شهيد»، تكثير و در شهرهاي‌ مختلف‌ منتشر شد. با پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌، از طريق‌ همكاري‌ با نهادهاي‌ گوناگون‌، از جمله‌ آموزش‌ و پرورش‌، كانون‌ پرورش‌ فكري‌ كودكان‌ و نوجوانان‌، سازمان‌ تبليغات‌ اسلامي‌، سازمان‌ فرهنگ‌ و ارتباطات‌ اسلامي‌، بعثه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در سازمان‌ حج‌ و دانشگاهها، به‌ فعاليتهاي‌ مختلف‌ فرهنگي‌ و اجتماعي‌ خود در مناطق‌ مختلف‌ كشور، از جمله‌ كردستان‌، بندرعباس‌، شيراز و... ادامه‌ داد. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه، مترجم و پژوهشگری که اثر پژوهشی عالمانه وی ، با عنوان "امام حسین در شعر معاصر عربی" در جشنواره قلم زرین سال 1384 انجمن قلم، به عنوان پژوهش برگزیده سال انتخاب شد. ایشان پایان نامه هایی با عنوان روش متصوفه در تفسیر قرآن کریم. قرآنی، جاهلیت در آیینه قرآن نیز در دوران تحصیلات تکمیلی کار کرده اند. او هم‌ اكنون‌ ضمن‌ ادامه‌ فعاليتهاي‌ فرهنگي‌، همكاري‌ با برخي‌ مراكز علمي‌ و پژوهشي‌، تاليف‌ مقالات‌ متعدد علمي‌، عضويت‌ در هيئت‌ علمي‌ و تبليغي‌ بعثه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در ايام‌ حج‌، تدريس‌ در دانشگاه‌ و مديريت‌ گروه‌ زبان‌ و ادبيات‌ عرب‌ دانشگاه‌ الزهراء (س‌) را به‌ عهده‌ دارد و عنوان‌ «دانشجوي‌ نمونه‌ كشوري‌» و «پژوهشگر نمونه‌» را نيز در كارنامه‌ فعاليتهاي‌ علمي‌ خود دارد. دكتر خزعلي‌ صاحب‌ چهار فرزند (دو دختر و دو پسر) است‌.
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.