بازدید : 94 بار

سه‌شنبه، 12 شهريور 1392

دیوید ال. فیلیپس

ملیت : عراق   -   قرن : 20
 David L. Phillips
حوزه تخصصی: عراق، ایران، اندونزی، ترکیه، بالکان، قفقاز، حقوق بشر، پیشگیری از مناقشات و عملیات بشردوستانه
شغل و مسئولیت: محقق ارشد شورای روابط خارجی
دیوید ال. فیلیپس، محقق ارشد و معاون مرکز اقدامات پیشگیرانه شورای روابط خارجی است که به تحقیق و پژوهش در زمینه موضوعاتی مانند، پیشگیری از مناقشات در بالکان، قفقاز و آسیای جنوبی، گروه های مخالف(اپوزیسیون) عراقی، کردهای عراق، حقوق بشر، اقدامات و عملیات بشردوستانه، میانجی گری و دیپلماسی، ترکیه، تبت، اندونزی، ایران و عراق می پردازد. او علاوه بر فعالیت در شورای روابط خارجی، محقق مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه هاروارد، مدیر و محقق برنامه پیشگیری از منازعات و برقراری صلح در مرکز برقراری صلح جهانی دانشگاه آمریکا، محقق ارشد برنامه دیپلماسی پیشگیرانه مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی و تحلیل گر و مفسر شبکه خبری NBC است. از سمت ها و مسئولیت های او در سال های گذشته می توان به این موارد اشاره کرد: کارشناس امور خارجه و مشاور دفتر امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا(تا سپتامبر 2003)، مشاور ارشد دفتر ا مور اروپا و کانادا در وزارت خارجه آمریکا و مشاور ارشد دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل(در سال 2000). دیوید فیلیپس از دهه 1980 تا 1990، مدیریت اجرایی برنامه رفع مناقشات بین المللی دانشگاه کلمبیا، مدیریت پروژه تحقیقاتی در مؤسسه تحقیقات صلح بین المللی اسلو، مدیریت مرکز اروپایی حوزه های مشترک و ریاست بنیاد حقوق بشر کنگره را برعهده داشت. وی همچنین عضو هیأت های مدیره مراکز، مؤسسات و سازمان هایی بوده است که به فعالیت در زمینه حقوق بشر، امور بشردوستانه، صلح و ممانعت از وقوع مناقشات می پردازند. دیوید ال. فیلیپس بیش از یکصد مقاله و تفسیر در روزنامه های “New York Times”، “International Herald Tribune”، “Wall Street Journal” و “Financial Times” نگاشته است.
عناوین برخی از آثار وی عبارتند از:
مقالات و گزارش ها:
- بوش و تحکیم جایگاه ترکیه در اروپا/ 2004
- ثبات، امنیت و حاکمیت در جمهوری گرجستان/ 2004
- روزنه هایی برای مذاکرات ایران و آمریکا/ 2004
- جنگ با تروریسم، ابزاری برای دیپلماسی آمریکا و ایران/ 2004
 پروژه های تحقیقاتی:
- ثبات، امنیت و حاکمیت در جمهوری گرجستان/ از دسامبر 2003 تاکنون
- کمیسیون اندونزی: صلح و توسعه در پاپوآ/ از اوت 2002 تا مه 2003
- کشورهای جنوب بالکان(پروژه مرکز اقدامات پیشگیرانه شورای روابط خارجی)/ از ژوئیه 1995 تا ژوئیه 1997
پست الکترونیکی: dphillips@cfr.org
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.