آخرین اثر «یوسف اسلام» برای آوارگان سوری

آخرین اثر «یوسف اسلام» برای آوارگان سوری
دانلود ویدئو کلیپ او تنها بود He Was Alone
«کت استیونس»؛ خواننده پاپ راک بریتانیایی است که از اواخر دهه ۷۰ میلادی، مسلمان شده و نامش را از «کت استیونس» به یوسف اسلام تغییر داده است. او از اواخر دهه ۶۰ تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیون آلبوم در سراسر دنیا به فروش رسانده است.

او ابتدا با دریافت یک قرآن از برادرش با اسلام آشنا شد و در سال ۱۹۷۷(یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) به دین اسلام گرویدو اکنون نیز یکی از اعضای فعال انجمن مسلمانان بریتانیاست.

او پس از مسلمان شدن تمام دارایی‌اش را به حراج گذاشت و یک مدرسه‌ی اسلامی در حوالی لندن تاسیس کرد. تا ده سال صدایی از او شنیده نشد، تا اواخر ۱۹۸۰ که با حمایت از «حکم مرگ» (که آیت‌الله خمینی علیه سلمان رشدی به خاطر نوشتن کتاب آیات شیطانی صادر کرد) هوادارانش را مبهوت ساخت. در نتیجه‌ی آن بعضی از ایستگاه‌های راک/کلاسیک پخش آثارش را متوفق کردند. او در مورد ۱۱سپتامبر هم یک نامه علیه جرج بوش و آمریکا منتشر کرد.

او که تاکنون آلبوم‌های زیادی مانند «زندگی آخرین پیامبر»، «بازگشت به زمین»، «الف از آن الله است» و… را منتشر نموده، این بار نیز در مورد حوادث اخیر سوریه واکنش نشان داده و با انتشار کلیپی با عنوان «او تنها بود» به موضوع سرگذشت آوارگان سوری پرداخته است. او دراین ویدئو سرگذشت پسربچه‌ی آواره‌ی سوری را روایت می‌کند که به دلیل جنگی که توسط گروه‌های تکفیری در کشورش به وجود آمده، مجبور به مهاجرت از آنجا شده است. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.