جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود - قسمت چهارم (انسانها ماشینهای کشتار)

جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود - قسمت چهارم (انسانها ماشینهای کشتار)
جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود

مجموعه مستند «جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود» برای جلوگیری از حمله های دشمنان در حوزه زیستی با استفاده از ساخت فیلم های هالیوودی تولید شده است.
این مجموعه مستند با حمایت و هدایت قرارگاه پدافند زیستی سازمان پدافند غیرعامل کشور تولید شده و هدف از آن، فرهنگ سازی و آشنایی با سناریوهای محتمل تهدیدات نوین زیستی در آینده است که نظریه پردازان در حوزه جنگ های نویت برای بشر ترسیم می کنند. اگرچه این فیلم های مورد بررسی علمی تخیلی هستند اما سوابق نشان داده است که عموما واقعیت ها زاییده تخیلات بشر بوده اند.
«انسان ها ماشین های کشتار» عنوان نخستین قسمت از این مجموعه بود. این قسمت به فیلم سینمایی اکشن «مکس پین» می پرداخت که بر پایه یک بازی ویدئویی به همین نام به کارگردانی جان مور ساخته شده و مارک والبرگ نقش اصلی آن را ایفا کرده است. این فیلم در 17 اکتبر 2008 اکران عمومی شد.
قسمت دوم «جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود» به فیلم سینمایی «هالک» می پردازد.
هالک فیلمی به کارگردانی انگ لی محصول سال 2003 آمریکا و درباره دیوید بنر یک دانشمند ارتش است و برای فرمانده راس کار می‌کند. او ماده‌ای به نام گاما می‌سازد که هنگامی که به خون حیوانی تزریق می‌شود قدرت فراوانی به آن حیوان می‌دهد اما دولت به بنر اجازه آزمایش روی انسان را نمی‌دهد و او گاما را مخفیانه به خود تزریق می‌کند و...
ساخت مجموعه «جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود» از آنجا نشأت گرفته که با رصد و پایش در حوزه های زیستی مشخص شده که دشمن در این حوزه ورود پیدا کرده و در جنگ های خاموش با استفاده از ژن ها و ژنون ها در حال تنظیم جنگی نوین است. به طور مثال آمریکا در این جنگ تحقیقاتی برای بیماری ابولا انجام می دهد. به طوری که بعد از دو ماه این بیماری شیوع پیدا کند آمریکایی ها اعلام می کنند که ما واکسن این بیماری را داریم و از طریق جوامع فقیر مانند آفریقا برای خودشان درآمد زایی می کنند.
آمریکایی ها این ها را به صورت تخیل ابتدا در فیلم های هالیوودی نشان می دهند و به مرور زمان آن ها را به منصه ظهور می رسانند.
سازمان پدافند غیرعامل جنگ هایی را که عامل آن حوزه سلامت و زیست انسان است رصد و فیلم های هالیوود را که با موضوع میکروبی عرضه می شود شناسایی می کند. دشمن در حوزه لوازم آرایشی و لوازم بهداشتی این بیماری ها را وارد می کند تا بخشی از مردم را تحت تاثیر قرار دهد.
انجام اقداماتی مانند داروهای تحریک جنسی برای خانم ها و عکس آن خاموش کردن قوای جنسی در مردها، به سمتی حرکت می کند که جامعه اسلامی را به فساد و فحشا بکشانند و «جنگ های نوین زیستی در سینمای هالیوود» می کوشد در حوزه زیستی که با موضوع سلامت مردم در ارتباط است، به اطلاع رسانی و آگاهی بپردازد.
این مجموعه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرارسلان صابرطوسی از شبکه مستند سیما پخش شده است. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.