مجموعه مستند شریان - قسمت دوم

مجموعه مستند شریان - قسمت دوم
شریان

طب سنتی ایرانی در طول تاریخ دستخوش تغییرات زیادی شده و از دانش های مختلف زمانه بهره ها برده است در عین حال همواره به عنوان یک مکتب مستقل به حیات خود ادامه داده و موجب درمان و حتی پیشگیری از بروز بسیاری بیماری ها در بین اجداد ما شده است.
طی دهه های اخیر و با رواج سبک زندگی غربی که بسیاری از اصول بهداشتی و سلامتی روح و جسم در آن مد نظر قرار نگرفته، بیماری های گوناگونی هم گریبان بشریت را گرفته که بسیاری از کارشناسان، حل این مشکل را تنها در گرو بازگشت به شیوه های صحیح زندگی و همچنین پژوهش در باب طب سنتی ایرانی و اسلامی می دانند.
مجموعه «شریان» به طب سنتی ایرانیان در اعصار و قرون مختلف می پردازد و در این بین با پزشکان و کارشناسان خبره و برخی مسئولان وزارت بهداشت و درمان گفت وگوهایی ترتیب داده است.
امروزه جهان دستخوش تغییرات بسیاری شده و پیشرفت علم دستاوردهای عظیمی برای انسان به ارمغان آورد است؛ حوزه هایی مانند صنعت و بهداشت و درمان؛ در بسیاری کشورهای جهان نگاه به سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و سیاست گذاری ها در راستای بهره مندی از علم برای ساخت وسایل مجهزتر پزشکی صورت می گیرند ولی آیا با همه این تلاش ها، جهان امروز سالم تر از جهان چند قرن پیش است؟
این مجموعه می کوشد به این سوالات پاسخ دهد و همچنین نگاهی به طب سنتی ایرانی در قرون مختلف داشته باشد.
مجموعه مستند «شریان» به طب سنتی ایرانیان در طول دوره های تاریخی مختلف و ارتباط این دانش با زندگی های امروز می پردازد.
گفت وگو با پزشکان و کارشناسان خبره و برخی مسئولان وزارت بهداشت و درمان بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهند.
سعید کاظمی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه است و نادر طالب زاده نیز مشاوره هنری و نظارت بر این طرح را بر عهده داشته است.
مجموعه مستند «شریان» از شبکه افق پخش شده است. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.