راسخون - یار همیشه همراه : مستند اکبر آقا آکتور صدا

دسته ها
( نسخه آزمایشی )
مستند اکبر آقا آکتور صدا
بازدید 236
ارسال نظر
دوشنبه، 28 خرداد 1397
دانلود
اشتراک
/ کد ویدئو
مستند اکبر آقا آکتور صدا

مستند «اکبر آقا، آکتور صدا» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی و پاسداشت اکبر منانی دوبلور، مدیر دوبلاژ و گوینده پیشکسوت تهیه و تولید شده است.
«اکبر آقا آکتور صدا» تصویری از بیش از 6 دهه فعالیت حرفه ای گوینده پوآرو. این فیلم که تولید شبکه مستند سیماست به جنبه های مختلف زندگی استاد اکبر منانی می‌پردازد. پیشکسوتی که علاوه بر نویسندگی، گویندگی شخصیت های ماندگاری مثل پوآرو و زبل خان و ... را در کارنامه اش دارد.

«اکبر آقا آکتور صدا» مستند پرتره اکبر منانی و از تولیدات جدید شبکه مستند سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی به فصل‌هایی از زندگی اکبر منانی از اثرگذارترین هنرمندان عرصه دوبله پرداخته، پیشکسوتی که علاوه بر مدیریت دوبلاژ نخستین منبع مدون تاریخ دوبله ایران را با نام «سرگذشت دوبلهٔ ایران و صداهای ماندگارش» نوشته‌ است؛ کتابی درباره چگونگی، چرایی و زمان ورود دوبله به ایران که نگارشش ۱۷ سال طول کشید.
اکبر منانی زاده ۱۴ تیر ۱۳۱۸ در اصفهان دوبلور، مدیر دوبلاژ و گوینده ایرانی است. او کار حرفه‌ای دوبله را از سال ۱۳۴۰، گویندگی در رادیو را از سال ۱۳۴۲ و مدیریت دوبلاژ را از سال ۱۳۴۳ خورشیدی شروع کرد.
منانی در فیلم‌ها، مجموعه‌ها و انیمیشن های بسیاری حرف زده‌است؛ مجموعه‌هایی مثل پوآرو (به جای هرکول پوآرو)، پرستاران (به جای فرانک)، بهترین سال‌های زندگی ما (به جای فردریک مارچ)، زبل‌خان (به جای زبل‌خان)، ماجراهای گالیور (به جای گلام با تکیه کلام من می‌دونم). -

ارسال نظر شما
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.

آخرین فایل ها

تیتر یک| 2 اسفند1397
01:00
تیتر یک| 2 اسفند1397 تولیدات راسخون
104 بازدید روز گذشته، ساعت 0:0
این را خودشان هم میدانند!
02:25
این را خودشان هم میدانند! کلیپ خبری
51 بازدید 22 ساعت و 14 دقیقه پیش

0