امامزاده عبدالوافی کلار آباد کیفیت عالی

امامزاده عبدالوافی کلار آباد کیفیت عالی
امامزاده عبدالوافی کلار آباد کیفیت عالی

آستان امامزاده سیدعبدالوافی(ع) در شهرستان عباس آباد، شهر کلارآباد، در منطقه جنگلی روستای چارز واقع شده که عبور از رودخانه‌ای از دل جنگل در کنار امامزاده زیبائی خاصی به این مکان بخشیده است.

امام‌زاده عبدالوافی(ع) عباس آباد؛ بقعه‌‌ای به سبک ایرانی- اسلامیبه گزارش ایکنا از مازندران ساختمان حرم و شبستان بقعه امام‌زاده عبدالوافی(ع)۷۰۰ مترمربع زیر بنا دارد که به سبک ایرانی – اسلامی ساخته شده و با کاشی‌های معرق تزئین شده است. گنبد بسیار بزرگ کاشیکاری شده با دو گلدسته بسیار زیبا که دو شادوش درختان بلند جنگلی به اقامه ایستاده‌اند. در قسمت شرقی ساختمان بقعه درخت سرو تنومندی قرار دارد که در بین اهالی دارای تقدس است و عمر آن را بیش از هزار سال می‌دانند در کنار امامزاده از دل جنگل رودخانه‌ای روان است که زیبائی خاصی به این مکان بخشیده است ضریح امامزاده شبیه طرح ضریح مقدس امام هشتم(ع) ساخته شده است.

محوطه این امامزاده ۲۷ هزارمترمربع وسعت دارد و با درختان انبوه سر به فلک کشیده در طول سال پذیرای تعداد زیادی از مسافرین و زائرین می‌باشد و با توجه به وجود جنگل، رودخانه، و...مورد توجه گردشگران بسیاری است. مسافرین ضمن بهره‌مندی از فیوضات این امامزاده جلیل‌القدر می‌توانند از مجموعه تفریحی نمک آبرود و تله کابین که در نزدیکی شهر کلارآباد وجود دارد استفاده کنند.
مزار شهدای جنگ تحمیلی در شمال بقعه مطهر واقع شده که این مزار به سبک معماری بسیار زیبائی با آجر و سفال ساخته شده است.

بقعه امام‌زاده عبدالوافی(ع) از طرف شمال متصل به کلارآباد بالا، از طرف جنوب به روستای جیسا به طرف تپه باستانی کلار، از طرف غرب به رودخانه پلنگ آبرودو روستای چارز و از طرف شرق، متصل به باغات چای منطقه کلارآباد و راه ورودی به شهرکلارآباد متصل است. اما در عصر حاضر بر اساس تقسیم بندی جدید وزارت کشور، منطقه‌ای که امام‌زاده عبدالوافی در آنجا مدفون است کلارآباد بالا نام دارد و جزء حوزه شهری است.
ساختمان و محوطه این امامزاده به طرز بسیار زیبا و پسندیده‌ای بازسازی شده است. همچنین امامزاده عبدالوافی محل برگزاری مراسم‌های مذهبی و اجتماعات مردم کلارآباد و حومه است، البته مازندران با داشتن سابقه دینی که به دیار علویان نیز معروف است، میزبان عده کثیری از نوادگان اهل بیت(ع) است و اماکن متبرکه فراوانی را در خود جای داده است.

کل مساحت محوطه این بقعه بر اساس اسناد مالکیت اخذ شده از سوی اداره اوقاف ۳۶ هزار و ۲۷۰ مترمربع ثبت شده است. قبرستان این امام‌زاده مزین به قبور ۳۸ شهید انقلاب اسلامی و سه جانباز شهید است. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.