آمریکا در پی پوشاندن شکست در افغانستان

آمریکا در پی پوشاندن شکست در افغانستان
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل که در نشست امروز شورای امنیت این سازمان در مورد افغانستان سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اتهامات آمریکا به کشورمان مبنی بر تلاش برای ایجاد ناامنی در افغانستان، گفت این اتهامات بی اساس بود و با هدف انحراف اذهان از شکست سیاست‌های 18 سال گذشته این کشور در افغانستان صورت می‌گیرد.

مجید تخت روانچی، افزود: ملت افغانستان از سال‌ها اشغال، تجاوز، حضور نیروهای خارجی و ترور بیزار بوده و خواهان صلح است.

وی تأکید کرد: لازمه پایدار بودن صلح این است که توسط افغانها و برای افغانها ایجاد شود و این به این معنا است که نه می‌توان صلح را از خارج به مردم افغانستان دیکته کرد و نه بدون در نظر گرفتن دغدغه‌های واقعی و نیازهای حقیقی ملت بزرگ افغانستان آن را ایجاد کرد.

نماینده کشورمان همچنین با اشاره به دستاوردهای مردم افغانستان که در نتیجه سالها فداکاری و تلاش‌های طولانی آنها حاصل شده است، گفت این دستاوردها باید در فرآیند صلح حفظ و تقویت شوند.

تخت روانچی با اشاره به حمایت‌های مستمر کشورمان از افغانستان، از جمله میزبانی از میلیونها پناهنده افغانی، گفت ایران به حمایت‌های خود از افغانستان ادامه خواهد داد و در این راستا آمادگی دارد در هماهنگی با دولت این کشور، نقش فعالانه‌ای در تسهیل روند صلح این کشور ایفا نماید.

وی همچنین با اشاره به مشکل قاچاق مواد مخدر از افغانستان به اروپا از طریق ایران و نیز کمک‌های ناکافی در این زمینه، مساعدت جامعه جهانی را خواستار شد. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.