ترامپ، متحیر از پاسخ دندان‌شکن ایران

ترامپ، متحیر از پاسخ دندان‌شکن ایران
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه دو روز پس از اقدام ایران در ساقط کردن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا بر فراز آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران آمریکایی، اعلام کرد: این مهم است که با ایران از نو شروع کنیم، بیایید ایران را دوباره بزرگ کنیم.
ترامپ همچنین با بلوف زنی مدعی شد: بله، تا زمانی که این مسئله حل نشود، گزینه نظامی روی میز است. ما در آن منطقه نیروی نظامی بسیار قدرتمندی داریم.
وی در عین حال گفت: ما بدون تردید به وضع تحریم های بیشتر علیه ایران ادامه می دهیم. همانطور که می دانید ما سفت و سخت ترین تحریم هایی را که می شد علیه یک کشور وضع کرد، علیه ایران وضع کرده ایم. ما تحریم های بیشتری وضع می کنیم. تحریم های بیشتر علیه ایران از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای جلوگیری می کند!
این در حالی است که مقام معظم رهبری در فتوایی شرعی تاکید کرده‌اند که هرگونه تولید و ذخیره سازی سلاح هسته‌ای، حرام شرعی است و در دیدار اخیر با نخست وزیر ژاپن نیز بار دیگر به این موضوع اشاره کردند.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت من دوستان بسیاری دارم. آنها افراد باهوشی هستند، آنها افراد باکیفیتی هستند. من دوستان زیادی در میان ایرانی ها دارم. من نمی خواهم 150 نفر ایرانی را بکشم. من این را درک می کنم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنها (ایرانی ها) چیزی را هدف قرار دادند که بدون پرسنل بوده است، بنابراین، ما می خواهیم اقدام متناسبی داشته باشیم. به خاطر آنچه که من انجام دادم، خیلی مورد تمجید قرار گرفتم. برخی از این تصمیم خوششان آمد و برخی هم خوششان نیامد!
ترامپ در پاسخ به سوالی در مورد هواپیمای سرنشین دار آمریکایی که تحت نظر ایرانی ها بود ولی آن را سرنگون نکردند، گفت: اگر توجه کنید، می بینید که دیروز یک هواپیمای دیگر (آمریکایی) با 38 سرنشین وجود داشت(از آنجا در حال پرواز بود). آنها هواپیمایی با 38 سرنشین را تحت نظر داشتند اما آنها به این هواپیما شلیک نکردند و این تصمیم بسیار عاقلانه ای بود. من فکر می کنم این چیزی است که ما باید قدرشناس آن باشیم. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.