آمریکا مقابل مردم ما عاجز است

آمریکا مقابل مردم ما عاجز است
آقای ظریف در همایش «الماس‌های درخشان» به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی افزود: اگر امریکا با همه قدرت و ادعایش نمی‌تواند در برابر این مردم ایستادگی کند به خاطر همان فرهنگی است که شما نماد آن فرهنگ هستید و به خاطر همین است که ما وام دار ایثارگران و آزادگان هستیم.
وزیر امور خارجه گفت:​ اگر بخواهیم قدرت امروز را داشته باشیم، همواره باید وام دار ایثارگران باشیم.
وی افزود: اگر ما بخواهیم سربلندی، شرف و عزت امروز را داشته باشیم باید همیشه به یاد داشته باشیم که وام دار چه کسانی هستیم.
اقای ظریف با تأکید بر اینکه باید همیشه به خاطر داشته باشیم به چه دلیل امروز سربلند هستیم گفت: حتماً اقتدار ما، قدرت نظامی ما، انسجام مردمی، توانمندی و پیشرفت اقتصادی، توسعه علمی ما و توسعه سیاسی و اجتماعی ما مهم است، اما مهمتر از همه وابستگی ما به فرهنگ ایثار و شهادت مردم مان است.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: این مردم و شما هستید که، ولی نعمت ما هستید و خواهید بود.
وی گفت: ما بعنوان خدمت گزاران این مردم موظفیم که در پس مقاومت شما پنهان نشویم و هزینه بر مقاومت شما تحمیل نکنیم بلکه وظیفه ما این است که قدردان مقاومت شما باشیم.
اقای ظریف افزود: باید فشار و باری را از روی دوش این مردم بزرگ برداریم و هزینه‌های معیشت مردم را کاهش دهیم اگر باور داریم که به خاطر این مردم است که ما هستیم و سربلندیم.
وزیر امور خارجه با تأکید بر اینکه مردمند که صاحب اختیار ما هستند و ما صاحب اختیار آن‌ها نیستیم، گفت:​ این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند و من در این مورد شعار نمی‌دهم.
وی با اشاره به فراز‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری افزود: رأی مردم حق الناس است یعنی مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.
اقای ظریف گفت: باید این واقعیت را بپذیریم و تجلی این واقعیت شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز ما هستند. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.