نماهنگ پیامی دارم؛ نترسید و غمگین نشوید!

نماهنگ پیامی دارم؛ نترسید و غمگین نشوید!
پیام شهدا این است؛ «نترسید و غمگین نشوید!»
نگاهی به شرح آیه ۱۷۰ سوره آل عمران در بیانات رهبر انقلاب

آیه ۱۷۰ سوره آل عمران یکی از آیات پرتکراری است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یک سال گذشته در بیاناتشان به آن استناد کرده و در تفسیر آن، نکاتی را در تشریح پیام شهیدان خطاب به مردم بیان فرموده‌اند.
نماهنگ «پیامی دارم» نیز بر اساس آیه ۱۷۰ سوره آل عمران تهیه و منتشر شده، و از این پیوند در دسترس مخاطبان قرار دارد.
«فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿۱۷۰﴾»
در حالى که خدا به آنچه از بخشش و احسان خود به آنان عطا کرده شادمانند، و براى کسانى که از پى ایشانند و هنوز به آنان نپیوسته اند [و سرانجام به شرف شهادت نایل مى شوند] شادى مى کنند، که نه بیمى بر آنان است و نه اندوهگین مى شوند.
️ آیه ۱۷۰ سوره آل‌عمران هنگامی نازل شد که مسلمانان از جنگ احد بازگشته بودند و عده‌ای از ایشان در راه خدا شهید شده بودند، جمعی از منافقان از این موقعیت سوءاستفاده کردند و نسبت به شهدای احد اظهار تأسف میکردند که اکنون در دنیا نیستند و جان خود را تلف کرده‌اند و ما اکنون در دنیا سالم و سلامت به سر می‌بریم. منافقین با این حرفها روحیه مسلمانان را تضعیف میکردند. لذا با نزول این آیه خداوند میفرماید که اولاً کسانی که در راه خدا شهید شده‌اند، این طور نیست که از بین رفته باشند، آنها زنده‌اند و از فضل الهی برخوردار شده‌اند، ثانیاً پیامی نسبت به مجاهدین باقیمانده دارند که نه خوفی بر آنان است و نه حزنی.
️حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبتهای گوناگون از این آیه در سخنرانی‌های خود استفاده کرده‌اند، به طوری که از سال ۶۸ تا ۹۷ بیش از ۱۲ بار این آیه در بیانات انتشار یافته از ایشان به چشم میخورد. همچنین این آیه در یک سال اخیر، یکی از آیات پرتکرار مورد استفاده رهبر انقلاب بوده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره شنیدن پیام شهیدان در شرح و تفسیر این آیه تأکید ویژه‌ای دارند، «این گوشی که بتواند ندای ملکوتی شهدا را بشنود، این گوش را باید در خودمان به‌وجود بیاوریم. آنها دارند به ما بشارت و مژده میدهند.» ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.