مدرترین شیرخوارگاه غرب آسیا در ایران

مدرترین شیرخوارگاه غرب آسیا در ایران
خیرین شیرخوارگاه شبیر با کمک 20 میلیارد تومانی، این شیرخوارگاه را به مدرترین شیرخوارگاه غرب آسیا در تهران تبدیل کردند.

شیرخوارگاه شبیر ۶۰ سال قبل وقف و ساخته شد و امروز تلاش‌های ما برای نوسازی و ساخت بنای جدید مرکز شبیر که بسیار فرسوده بود، بعد از چهار سال به بار نشست. برای ساخت شیرخوارگاه عده‌ای را فرستاده بودیم که شیرخوارگاه‌های اروپایی را بررسی کنند و با مهندسان خوب ایرانی به صحبت نشستیم تا مدرن ترین شیرخوارگاه را بسازیم. امروز می‌توانیم بگوییم در خاورمیانه چنین شیرخوارگاهی نیست.

دبیر و سخنگوی مجمع خیرین کشور با بیان اینکه آرزو داریم در هر استانی چنین شیرخوارگاهی داشته باشیم، اظهار کرد: چه سرمایه‌گذاری بهتر از معامله با خداوند است. برای این پروژه خون دل‌ها خورده‌ایم و بسیار تلاش کرده‌ایم تا این بنا ساخته شود.

کرباسیان – رئیس هیئت امنای شیرخوارگاه شبیر نیز با بیان اینکه امیدواریم این کار خیر مورد قبول خداوند قرار گیرد، گفت: مسئولیت اجتماعی در دنیا به عنوان یک بحث مهم مطرح است. هر فردی در مقابل جامعه و هموطن خویش مسئول است. آن طور که بررسی کرده‌ایم دولت‌ها در کشورهای مختلف معمولاً کارهایی از این دست را مستقیماً انجام نمی‌دهند و حتی بیمارستان‌ها را مردم و خیریه‌ها می‌سازند.

وی افزود: شبیر، یک نمونه خاص و مجموعه‌ای از خدمات و کمک‌های افراد حقیقی و خیرین واقعی از میزان کم تا زیاد است. شرکت‌های عمومی و شرکت‌های دولتی نیز کمک‌های نقدی و غیرنقدی داشته‌اند و فرماندهی آن با جامعه خیرین بود.

کرباسیان با بیان اینکه یک کار فشرده برای ساخت این مرکز انجام شد، اظهار کرد: این کار دلی بود و با عشق انجام شد. بهزیستی طی ۴۰ سال گذشته چنین شیرخوارگاهی نساخته است.

هاشم سلیمی آشتیانی، عضو هیئت مؤسس جامعه خیرین در این مراسم، گفت: از بهترین مصالح برای ساخت این شیرخوارگاه استفاده شده است. مساحت این زمین ۸۰۰۰ متر مربع است. شبیر حاصل یک کار جمعی است.

وی افزود: ۲۶ هزار و ۵۰۰ معلول در صف دریافت جهیزیه‌اند، اگر خیّری می‌تواند کمک کند. هدف ما از تشکیل جامعه خیرین حامی معلولان این است که در مسکن، ازدواج، اشتغال و درمان آنها حرکت کنیم. همچنین ۳۴ شیرخوارگاه در کشور داریم که چند مورد آن نیازمند بازسازی است.

بوربور رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور نیز با اشاره به روند ساخت این مجموعه که حدود چهار سال به طول انجامید، اظهار کرد: تصور می‌کردیم ساخت این بنا با تجهیزش، متری یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تمام شود، اما با گذشت زمان و به نرخ امروز، کمتر از متری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تمام شد.

رئیس هیئت امنای شیرخوارگاه شبیر گفت: ما از امروز آمادگی داریم با وزارت رفاه تفاهم کنیم تمام بچه‌هایی که در شیرخوارگاه‌های مختلف شهر تهران داریم را در شبیر نگهداری کنیم. در مجمع خیرین به جمع‌بندی رسیدیم ۲۶ هزار معلول را که جهیزیه ندارند، حمایت و جهیزیه‌شان را تأمین کنیم. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.