داستان یک دعوت ...| کرامات امامزاده آقا علی عباس(ع)

داستان یک دعوت ...| کرامات امامزاده آقا علی عباس(ع)
📽 داستان یک دعوت ...
کرامات امامزاده آقا علی عباس(ع)
برادر امام رضا علیه السلام از امامزادگان معروف و صاحب کرامت استان اصفهان
💠خانواده‌ای که از مرودشت یزد به زیارت امامزاده آقاعلی عباس و شاهزاده محمد(ع) دعوت می‌شوند.
......
معرفی امامزاده آقا علی عباس(ع)
نام : علی عبّاس - محمّد
کنیه : ابا ایّوب - ابا اسحاق
پدر: امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
مادر: امّ ولد
محل تولد: مدینه
زمان هجرت به ایران: سال دویست و دو یا سه هجری
مسیر هجرت: مدینه - کویت - بصره - اهواز - شیراز - کاشان - بادافشان
زمان شهادت: چهاردهم جمادی الاول سال دویست وسه هجری

این دو بزرگوار نیز که از فرزندان امام کاظم علیه السلام بودند به همراه تعدادی از سادات و دوستداران خود، در حالی که گویا به طرف خراسان می‌رفته‌اند، یا پس از متفرق شدن همراهان احمد بن موسی علیه السلام از ری به حوالی کاشان وارد شدند، عبدالجبار طبرسی که یکی از دوستداران اهل بیت علیهم السلام بود و بر آن سرزمین حکومت می‌کرد از آنان استقبال به عمل آورد و آن‌ها را هفده شبانه‌روز در خانه خود میهمان نمود؛ و حرکت آنان را به طرف طوس صلاح ندانست، ناچار آنان و همراهان در کاشان و حوالی آن ماندند و بعد به طرف بادافشان که امروز بادرود نام گرفته روانه شدند.
حاکم این نواحی هم به حضور آنان رسید و احترام لازم را معمول داشت، اما وقتی روز چهارشنبه، هفتم ربیع الاول یعنی هشت روز بعد از شهادت امام رضا علیه السلام خبر این حادثه به گوش آنان رسید، آنان لباس سیاه پوشیدند و تا مدت چهل روز به عزاداری مشغول شدند.
پس از این مرحله آنان تصمیم گرفتند این منطقه را ترک کنند و به وطن خویش مدینه مراجعت نمایند، ولی جاسوسان حکومت، خبر حرکت آنان و همراهان را به عنوان یک حرکت انتقام‌جویانه و درگیری با مامون به گوش آن رساندند و مامون هم دستور داد ماموران حکومت آنان را سرکوب نمایند.
ظاهراً روز چهاردهم جمادی الاول، یعنی حدود شصت و شش روز از شهادت امام رضا علیه السلام گذشته بود و آن بزرگواران در حال کوچ کردن از بادافشان بودند که سپاه مامون آنان را به محاصره خود درآوردند، آقا علی عباس و محمد علیهم السلام هم با همراهان و یاران خویش آماده دفاع و جنگ شدند، در این درگیری که چند روز ادامه داشت، تعدادی از یاران آنان شهید شدند تا این که به خاطر کمی یاران و در مقابل کثرت سپاه دشمن ضمن دفاع و مقاومت فراوان، آنان در منطقه پشت قلعه بادرود از پای درآمده شربت شهادت نوشیدند.
شیخ محمدحسن مولوی قندهاری (که شهید آیت الله دستغیب در کتاب داستان‌های شگفت، کرامات و حکایات مختلفی از او نقل کرده است) درباره مقام آقا علی عباس علیه السلام فرمود: منزلت آقا علی عباس علیه السلام در این منطقه مانند منزلت سید محمد علیه السلام است در عراق.

محل بارگاه ملکوتی این دو امامزاده:
بارگاه ملکوتی آستان مقدس این امامزاده‌گان در پهنه کویر منطقه بادرود و خالدآباد در ۱۶۸ کیلومتری شمال اصفهان، ۳۰۰ کیلومتری تهران، ۶۵ کیلومتری شرق کاشان، ۶۰ کیلومتری غرب اردستان و ۳۸ کیلومتری شمال شهر نطنز و کوه کرکس واقع گردیده است.

وضعیت کنونی آستان:
جمع کل زیربنای مجموعه طرح در حدود ۳۶۰۰۰ متر مربع می‌باشد. از این میزان حدود ۱۳۰۰۰ متر مربع زیربنای آن تنها با تغییرات کمی مطابق با طرح احداث گردیده است. زیربنای ساختمان حرم مطهر و صحن‌های آن ۵۰۰۰ مترمربع می‌باشد. این بنادردوطبقه با ۱۰ رواق و ۴ سردرب ورودی ساخته شده است.

امامزاده آقا علی عباس اصفهان با کیفیت عالی
از مجموعه مستند سلاله
https://rasekhoon.net/media/show/1383660 -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.