ماجرای سید و ظرف ماست/ آیت الله جوادی آملی

ماجرای سید و ظرف ماست/ آیت الله جوادی آملی
آیت الله جوادی آملی
🔰 ماجرای سیّد و ظرف ماست
💠 مرحوم پدرم با یک علاقه ای برای اوّلین بار که می خواست ما را به #حوزه_علمیه_آمل وارد کند، ... چون یک باور خاصی همه مردم شهر مخصوصاً علماء درباره قداست نفس مرحوم آیت الله آقای ابوالقاسم فرسیو (رضوان الله تعالی علیه) داشتند؛ مرحوم پدرم گفته بود که اوّلین درس را این بزرگوار برای شما بگوید.
و به تفال هم علاقمند بودند؛ وقتی که از درب خانه بیرون آمدیم، چون منزل ما در #آمل واقع در محله ای است که اکثری ساکنان آن #سادات اند، سلسله جلیله #سادات_نیاک هستند؛ یکی از سادات بزرگوار یک ظرف ماستی را تهیه کرده بود، داشت به منزل می برد. ماست و شیر را اگر کسی در عالم رویا ببیند، بالاخره #علم و #حکمت است. ایشان هم از این #تفال خوشش می آمد؛ فرمود: سیّد است و یک ظرف ماست هم در دست اوست، ان شآء الله علم و حکمت نصیب تو می شود! و به تفال نیک این راه را طی کردیم و به آن طرف رودخانه رفتیم.
در آمل، این رود کبیر هراز شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است؛ قسمت شرقی و قسمت غربی، این رود کبیر هراز از وسط این شهر می گذرد. و منزل آیت الله آقای ابوالقاسم #فرسیو (قدّس سرّه) در قسمت شرقی آمل بود، و قسمت مهم شهر در طرف غربی قرار گرفته است؛ آن روزها اکثر جمعیت در طرف غرب بودند. ما رفتیم آنجا به محضر مرحوم #آیت_الله_فرسیو (رضوان الله علیه) و مرحوم پدرم جریان را با ایشان در میان گذاشت و ایشان هم کاملاً استقبال کرد و با یک بیان گرمی اوّلین درس #امثله و #شرح_امثله را برای ما بازگو کرد.

📋 خاطرات شفاهی
📆 قم ؛ ۱۳۷۷

✴ دهم فروردین . سالروز میلاد حکیم متالّه و مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظلّه العالی -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.

ویدئو های مرتبط