بازدید : 614 بار

شنبه، 11 بهمن 1393

Aliens (بیگانگان)

Aliens (بیگانگان)
Aliens (بیگانگان)

Aliens (بیگانگان)

(تولید 1986)
کارگردان : James Cameron نویسنده : James Cameron بازیگران: Sigourney Weaver, Michael Biehn ,Carrie Henn جوایز : برنده اسکار: بهترین صدا گذاری، بهترین جلوه های ویژه نامزد اسکار: بهترین بازیگر زن نقش اصلی، بهترین طراحی صحنه، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن، بهترین صدابرداری خلاصه داستان : بیگانگان سیاره را به مستعمره خود تبدیل کرده اند و راه های ارتباطی نیز قطع شده است.گروه نجات میخواهند با قدرت آتش سیاره را نجات دهند ، ولی آیا این کافی است؟ سروان ریپلی (با بازی سیگورنی ویور جوان) و سایر خدمه سفینه فضایی "نوسترامو" بعد از انجام یك مأموریت تجاری-فضایی به خواب مصنوعی رفته و در مجاورت سیاره‌ ناشناخته‌ای توسط دستگاه‌های خودكار سفینه بیدار میشوند. پس از دریافت سیگنالی از سوی سیاره (كه در نظر ایشان درخواست كمك تعبیر میگردد) بخشی از خدمه برای تفحص و بررسی وضعیت همراه با یك سفینه كوچك از نوسترامو جدا شده و بر این سیاره‌ی طوفان‌خیز می‌نشینند. در این سیاره هیچ‌چیز نیست جز صخره‌های بزرگ و باد شدیدی كه یك لحظه متوقف نمی‌شود. در جستجوهای گروه تفحص لاشه یك ابر-سفینه مشاهده میگردد و تعدادی از گروه فضانوردان وارد لاشه‌ی سفینه مذكور شده و با سالنی پر از تخم‌های غول‌آسا مواجه میگردند. فضانوردان با حیرت شروع به تماشای تخمها می‌نمایند كه ناگهان یكی از تخمها بازشده و و موجودی شبیه به ستاره‌ی دریایی به صورت یكی از اعضای گروه تفحص پریده و می‌چسبد. این موجود شفیره‌ای را درون بدن قربانی كاشته و خود از بین میرود. سپس طی یك صحنه‌ی تكان‌دهنده (كه یكی از معروفترین صحنه‌های مشمئزكننده در تاریخ سینماست) این شفیره در قالب نوزاد یك بیگانه فضایی از شكم قربانی نگون‌بخت خارج شده و در گوشه و كنار سفینه غول‌آسای "نوسترامو" پنهان میشود. از این پس روند پیشبرد داستان بگونه‌ای است كه به مرور به فاجعه بزرگ و مرگ‌آور نهایی نزدیك و نزدیكتر میشویم. این میان تنها ریپلی جوان است كه موفق میشود سفینه نوسترامو را منهدم كرده و با یك سفینه كوچك نجات یابد. البته در پایان تماشاچی درمی‌یابد بیگانه نیز همراه ریپلی سوار بر سفینه‌ی نجات (بر وزن قایق نجات) از سفینه‌ی مادر گریخته است. سكانس پایانی با توجه به امكانات جلوه‌های ویژه در سال 1979 تكان‌دهنده از كار درآمده و رضایت تماشاچی را حاصل می‌نماید. /987/
Aliens (بیگانگان)
Aliens (بیگانگان)
Aliens (بیگانگان)
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.