بازدید : 715 بار

يکشنبه، 24 اسفند 1393

Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))

Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))
Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))

Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))

(تولید 1994)
کارگردان : Kar Wai Wong نویسندگان : Kar Wai Wong, Louis Cha بازیگران : Brigitte Lin, Maggie Cheung, Leslie Cheung خلاصه داستان : یک آدمکش با قلبی شکسته به میان بیابان می رود جائی که با شمشیرزنی ماهر آشنا شده و از او برای انجام دادن آدمکشیهایش استفاده می کند از«خاکسترهای زمان احیا شده» تا یک جایی لذت بردم. این فیلم صحنه های خوبی دارد و کاراکترها همه می دانند دارند چه کار می کنند درست است که ما نمی دانیم. وونگ کار-وای طرح زیادی را با موتور روایتگری بکار نمی اندازد تا ما را حرکت دهد. او عناوین هر فصل مثل بهار، تابستان، پاییز، زمستان را اضافه می کند اما این فقط به شما کمک می کند فکر کنید «اوه حالا می بینیم! من آن را نمی فهمم اما این در زمستان اتفاق خواهد افتاد!» خیلی خوب است که در موردی مثل این آرام بوده و از این تجربه لذت برد. این یک فیلم زیبا است، و هرگز خسته کننده نیست، نه با نبردهای شمشیری اش و نه با دلهره های رمانتیک اش. این یک نمونه لطیف و بخوبی طراحی شده از ژانر شهر وشی چین است که من حالا درباره آن می فهمم گرچه به قرن پانزده باز می گردد و داستان هایی درباره شمشیربازی و هنر رزمی دربر می گیرد. شهر وشی به معنی «شمشیربازی و هنرهای رزمی» است بنابراین می خواهم آن را به خاطر داشته باشید. منبع : نقد فارسی /987/
Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))
Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))
Ashes of Time ((خاکسترهای زمان))
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.