اعتراض شديد نمازگزاران جمعه قم به صانعي و کروبي

نمازجمعه اين هفته قم به امامت آيت الله ابراهيم اميني داراي حاشيه هايي بود‏ که از آن جمله اعتراض شديد نمازگزاران به اظهارات کروبي و صانعي بود.
اعتراض شديد نمازگزاران جمعه قم به صانعي و کروبي
نمازجمعه اين هفته قم به امامت آيت الله ابراهيم اميني داراي حاشيه هايي بود‏ که از آن جمله اعتراض شديد نمازگزاران به اظهارات کروبي و صانعي بود.   
 
در اوايل وقت نماز جمعه قم اطلاعيه هايي اعتراض آميز عليه سخنان اخير آيت الله صانعي در ميان نمازگزاران توزيع شد که در آن از نمازگزاران براي حضور در راهپيمايي بعد از نماز فراخوان شده بود‏.‏
 
در پي اعلام استانداري قم مبني بر عدم صدور مجوز براي اين راهپيمايي، نمازگزاران جمعه قم ضمن احترام به قانون از انجام راهپيمايي خودداري کردند.
 
در کنار درب ورودي محل نمازجمعه اين هفته قم طوماري که درآن از رييس قويه قضائيه خواسته شده بود، طبق قانون مجازات اسلامي حجت الاسلام مهدي کروبي را به خاطر نامه اخيرش به رييس مجمع تشخيص مصلحت، محاکمه کند، ديده مي شد‏.‏
 
در اين طومار نوشته شده بود: رياست محترم قوه قضائيه، ما مردم شهر خون وقيام، مستند به قانون مجازات اسلامي و مباني فقه و شريعت اسلام، خواستار برخورد قاطع دستگاه قضايي با اقدام غيرقانوني و خلاف شرع آقاي مهدي کروبي که زمينه توطئه رسانه هاي معاند وضد انقلاب براي فضاسازي عليه نظام اسلامي را که به فرمايش امام راحل (ره) حفظ آن از اوجب واجبات است، مهيا نموده، مي باشيم‏.
 
در حالي که صدها نفر از نمازگزاران اين تومار را امضا کرده بودند، بعد از پايان نمازجمعه، مأموران اقدام به جمع آوري آن کردند‏.
 
‏متن کامل سخنراني صانعي در گرگان به صورت چاپ شده در ميان نمازگزاران اين هفته نماز جمعه قم توزيع شد و به طوماري نيز در محل ورودي نماز جمعه نصب شد که نمازگزاران در اعتراض به اهانت به رييس‌جمهوري توسط صانعي، به امضاي اين طومار اقدام کردند‏.
 
در اين طومار آمده بود: رياست محترم قوه قضائيه، با توجه به سخنراني آقاي صانعي در گرگان و اتهام به نظام اسلامي در قتل افراد بي گناه، دفاع و تحريک براندازان وعوامل کودتاي مخملي وتوهين تلويحي به مقام معظم رهبري و اهانت وقيحانه به رييس جمهور، خواهشمند است گروهي موضوع را بررسي کرده و بر اساس موازين اسلامي وي را محاکمه کنيد. استمرار غفلت در قبال اين افراد، خسارت هاي جبران ناپذيري را در پي دارد‏.‏
 
اين طومار نيزکه توسط صدها نفر امضاء شده بود، توسط گروه ديگري از مأموران جمع آوري شد‏.‏
 
مأموران همچنين فردي را که در حال توزيع اطلاعيه عليه اظهارات موهن صانعي بود؛ دستگير کردند.
 
يکي از روحانيون حوزه علميه قم نيز در خيابان ارم با يکي از اعضاي دفتر آيت الله صانعي به صورت لفظي درگير شد که با وساطت ديگر نمازگزاران، اين درگيري پايان يافت‏.
 
در اطلاعيه استانداري قم آمده بود: با توجه به شرايط حساس کنوني که کشور و مسوولان نياز به آرامش دارند، برگزاري هرگونه تجمع و راهپيمايي در قم، غيرقانوني است و مردم قم براي جلوگيري از سوء استفاده افراد فرصت طلب ازشرکت در راهپيمايي غيرقانوني خودداري نمايند‏.‏
 
همچنين نيروي انتظامي استان قم نيز از تربيون نماز جمعه با قرائت اطلاعيه اي اعلام کرد که با هرگونه راهپيمايي يا تجمع غيرقانوني برخورد خواهد شد‏.‏
 
صانعي هفته گذشته که در جمع تعدادي از روحانيون در گرگان سخنراني مي کرد، با اتکا به يک مثال در ميانه سخنان خود حرف هاي خود را ادامه داد و در پايان سخن، به اين تمثيل استناد کرد.
 
صانعي با اشاره به مراسم تحليف رييس جمهوري در مجلس شوراي اسلامي گفته بود:‏ ‏...‏در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند مي خورند، اين هم کفاره داره، هم معصيت کبيره است‏.‏ اون وقت چطور روز از نو روزي از نو؟ اين از حرامزاده گي اش است، دروغ ميگه‏!‏ و الا امام زمان رو مي بينه‏.
 
هر چند دفتر صانعي طي نامه اي اين مطلب را تکذيب کرده است اما فايل صوتي و تصويري سخنان وي حتي در سايت هاي منتسب به جناح اصلاح طلب موجود است‏.‏
نسخه چاپی