آیت‌الله حسینی بوشهری :

گاهی خواست بیگانگان از حلقوم خودی‌ها بیان می‌شود

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر این‌که امروز دشمن از تمام تبلیغات خود برای دین زدایی، پوچ گرایی سکولاریزه کردن جامعه و نشان دادن چهره خشن از اسلام استفاده می‌کند، گفت : متأسفانه در این زمینه گاهی از سوی خودی‌ها اقدامات و سخنانی مطرح می‌شود که از بیگانگان توقع می‌رود.
گاهی خواست بیگانگان از حلقوم خودی‌ها بیان می‌شود

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر این‌که امروز دشمن از تمام تبلیغات خود برای دین زدایی، پوچ گرایی سکولاریزه کردن جامعه و نشان دادن چهره خشن از اسلام استفاده می‌کند، گفت : متأسفانه در این زمینه گاهی از سوی خودی‌ها اقدامات و سخنانی مطرح می‌شود که از بیگانگان توقع می‌رود.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه امروز در اجلاسیه اساتید رشته‌های تخصصی حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد، با بیان این که‌ شرایط امروز ما و جهان شرایط استثنایی است،‌ گفت: متدینان نسبت به حرکت حوزه، اساتید، طلاب و مراجع آینده‌ روشنی را پیش بینی می‌کنند.
 
وی ادامه داد: مردم به حوزه دل بسته‌اند و احساس می‌کنند حوزه روز به روز توانمندی‌های خود را به منصه ظهور می‌رساند و در رابطه با تعالیم حوزه همانی می‌شود که مورد انتظار است.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری بیان کرد: معنای حوزه مورد انتظار این است که افزون بر سر و سامان دادن به خود، به نیازمندی‌های جامعه نیز توجه کند و متناسب با نیازها پاسخگو باشد؛ قطعا چنین حوزه و روحانیتی می‌توانند بستر ساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشند.
 
مدیر حوزه‌‌های علمیه با بیان این‌که دشمنان ما با تمام وجود به میدان آمده‌اند و هر گامی که حوزه بر می‌دارد آنها 10 گام جای آن می‌گذارند،‌ اظهار کرد: امروز دشمن با تبلیغات و فضای مجازی به دنبال خنثی کردن حرکات حوزه علمیه است و یک تقابل جدی میان عرصه دین و دشمان به وجود آمده است.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که امروز دشمن از تمام تبلیغات خود برای دین زدایی، پوچ گرایی، سکولاریزه کردن جامعه و نشان دادن چهره خشن از اسلام استفاده می‌کند، افزود: متأسفانه در این زمینه گاهی از سوی خودی‌ها اقدامات و سخنانی مطرح می‌شود که از بیگانگان توقع می‌رود.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که حوزه به عنوان پایگاه دین، اخلاق و معرفت شناخته می‌شود، ابراز کرد: حوزه علمیه خاستگاه نظام اسلامی است و ما می‌خواهیم در این حوزه نیروهایی تربیت شوند که هم نقش حوزه را ایفا و هم نقشه‌‌های دشمن را خنثی کنند.
 
امام جمعه قم حوزه در پاسخ به این سؤال که آیا ما در به سامان رساندن کار حوزه به موفقیت رسیده‌ایم یا نه؟ گفت: با همه کارهایی که صورت گرفته و فراوان است اما نسبت به مسائل احلاقی و علمی حقیقتا تحولی در خور شأن حوزه صورت نگرفته است؛ ما بنا بود جهان اندیش باشیم اما در خود اندیشی هنوز دچار مشکل هستیم.
 
وی ادامه داد: آیا حوزه فقیه برای تمام عرصه‌ها تربیت کرده‌ است؟ اساتید مغزهای متفکر و ظرفیت‌های حوزه هستند و باید با استفاده از توانمندی‌های خود ما را در جهت پیشرفت حوزه یاری کنند.
 
وی با اشاره به مسأله تغییر کتاب‌های حوزه که مورد توجه رهبر معظم انقلاب است،‌ اظهار کرد: در این زمینه باید کسانی باشند که بتوانند محتوایی را بنویسند که پاسخگوی نیازهای عصر حاضر باشد.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری بر ضرورت همکاری اساتید حوزه و مراکز تخصصی با مدیریت تأکید کرد و گفت: اساتید مراکز تخصصی در عرصه‌های مختلف می‌توانند مشکلات و نقائص را به مدیریت حوزه بیان کنند تا مشکلات رفع شود.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسأله مدرک در حوزه علمیه،‌ گفت: عده‌‌ای در مسأله مدرک مخالف و برخی نیز موافق هستند؛ باید تدابیری اندیشیده شود که این مدرک آثار سوء نداشته باشد و عمق کار حوزه به فراموشی سپرده نشود.
 
امام جمعه قم مسأله تربیت شاگرد را امری مهم در حوزه علمیه خواند و ابراز کرد: در گذشته استاد با تمام وجود معتقد بود که شاگر باید رشد کند و جایگزین او شود؛ امروز نیز اساتید باید انگیزه در میان طلاب ایجاد کنند.
/2759/

نسخه چاپی