تاکید آیت الله العظمی صافی بر حفظ مسائل دینی درمعماری اسلامي

آيت الله العظمی صافي گلپايگاني گفتند : بايد هويّت ديني كاملاً محفوظ باشد و در كارهاي عمراني و بناها، مسائل ديني و معماري اسلامي و سنّتي رعايت گردد.
جمعه، 17 بهمن 1393
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تاکید آیت الله العظمی صافی بر حفظ مسائل دینی درمعماری اسلامي

آيت الله العظمی صافي گلپايگاني گفتند : بايد هويّت ديني كاملاً محفوظ باشد و در كارهاي عمراني و بناها، مسائل ديني و معماري اسلامي و سنّتي رعايت گردد.
 
به گزارش راسخون، این مرجع تقلید در دیار با شهردار تهران  با تقدير از فعاليت هاي دكتر قاليباف و همكارانشان اظهارداشتند : اميدوارم  توفيقات شما در خدماتي كه شروع كرده ايد بيشتر شود و همه مورد توجّه حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف قرار بگيرد.
 
ايشان خدمت به مردم را نعمت بزرگ خداوند دانسته و افزودند : خدماتي كه توانسته ايد انجام دهيد و رضايتمندي مردم را كسب كنيد، همه نعمت بزرگ خداست كه بايد آن را قدر بدانيد و تلاش نماييد كه اين رضايتمندي بيشتر از پيش شود.
 
اين مرجع تقلید، ابعاد خدمات شهرداري را بسيار بالاتر از خدمات عمراني دانستند و بيان كردند: فعاليت هاي شهرداري تنها مسائل عمران و آباداني نيست، همين كه شما در كارهايتان همه ابعاد عمراني و فرهنگي و مذهبي را با هم پيش مي بريد بسيار قابل تقدير است.
 
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در بخش ديگري از سخنان  خود با اشاره به برخي اقدامات فرهنگي انجام شده در شهرداري تهران گفتند: اگر اشخاصي باشند كه از اين كارهاي مهمّ ديني ناراحت هستند، اينها از باب عدم التفات و يا ناداني است. شما بايد كار خودتان را انجام دهيد. بسياري از كارهايي را كه ديگران نتوانستند قبلاً انجام دهند شما با شجاعت انجام داديد.
 
ايشان با توجه به لزوم حفظ هويت اسلامي كشور به ويژه شهر تهران بیان داشتند: بايد هويّت ديني كاملاً محفوظ باشد و در كارهاي عمراني و بناها، مسائل ديني و معماري اسلامي و سنّتي رعايت گردد.
 
آيت الله العظمی صافي گلپايگاني در ادامه، با اشاره به فعاليت شهرداري تهران در مراسم اربعين حسيني خاطرنشان کردند: رفتن شما به كربلا و خدمت به مراسم باشكوه اربعين حسيني عليه السلام بسيار قابل تقدير و اسباب خوشحالي است. انشاء الله مانند اين برنامه ها ادامه پيدا كند و بتوانيد الگويي براي ساير ارگان ها در خدمت به دين باشيد.
 
این مرجع  تقلید در پايان اين ديدار ضمن مسألت توفيق بيشتر براي دكتر قاليباف گفتند: سعادتي بهتر از اين نيست كه خداوند و امام زمان عليه السلام از انسان راضي باشند. قدر فرصت خدمت رساني به مردم را بدانيد و به فعاليت هاي ارزنده تان ادامه دهيد. من بخاطر كارهاي مفيد و ديني شما، به حضرتعالي علاقه دارم و اميدوارم كه هميشه در اين امور پيشقدم باشيد.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.