مستند سحاب با موضوع اهدای سلول‌های بنیادین ساخته شد

 مستند سحاب با موضوع اهدای سلول‌های بنیادین با رویکرد ترویج فرهنگ اهدای این نوع سلول‌ها ساخته شد.

 

به گزارش راسخون به نقل از تسنیم ، آرش لاهوتی کارگردان فیلم سحاب با اشاره به روند تولید این مستند گفت: موضوع این مستند درباره اهدای سلول‌های بنیادین و اثری که این سلول‌ها می‌توانند در زندگی افراد بگذارند، است.


وی با اشاره به تولید این فیلم به تهیه کنندگی موسسه آوای هنر سلامت وزارت بهداشت افزود: اسم فیلم هم برگرفته از نام پسربچه‌ای به نام «سحاب» است که با دریافت سلول‌های بنیادین از پسر بچه دیگری به زندگی باز می‌گردد. این پسر بچه که در آستانه مرگ قرار داشته، با پیوند سلول‌های بنیادین بهبود پیدا می‌کند و به زندگی برمی گردد. درواقع این فیلم ماجرای زندگی سحاب را از زبان خودش دنبال می‌کنیم.

 

لاهوتی درباره تاثیرگذاری این مستند گفت: این فیلم می‌تواند در جهت شناساندن مسئله سلول‌های بنیادین کمک کند و فرهنگ آن را گسترش دهد. چرا که با اهدا سلول‌های بنیادین می‌شود جان افراد بسیاری را نجات داد.

 

وی ادامه داد: هر کسی می‌تواند علاوه بر اینکه خون اهدا می‌کند، با پر کردن فرم و انجام مراحلی سلول بنیادین خودش را وارد بانک سلول‌های بنیادین کند که از آن برای کمک به بیماران مختلف استفاده شود. ما باید این فرهنگ را اشاعه دهیم تا به بهبود و نجات بسیاری از انسان‌ها کمک کنیم.

 

این مستند با همراهی سازمان انتقال خون و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی به تولید رسیده است.

 

عوامل فیلم «سحاب» عبارتند از: کارگردان: آرش لاهوتی، تصویربردار: محمد برزنده، صدابردار: علی علوی، مدیر تولید: مرتضی ابراهیمی.

 

/117/