احتمال لغو نشدن ویزای عراق در اربعین امسال
با وجود آمادگی ایران برای لغو ویزای اربعین حسینی، به نظر می‌رسد طرف عراقی تمایلی به این امر ندارد و روادید عراق را در اربعین امسال لغو نمی‌کند.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، صدور ویزای عراق به ویژه در زمان اربعین حسینی که خیل مشتاقان اباعبدالله(ع) از کشورمان برای حضور در حماسه راهپیمایی اربعین به عراق می‌روند، همواره مورد بحث و بررسی بوده است. به طوری که هر سال با نزدیک شدن به موسم اربعین حسینی شاهد تلاش جمهوری اسلامی ایران برای لغو ویزا برای زائران اربعین حسینی هستیم که البته این امر با مخالفت طرف عراقی همراه می‌شود.

امسال نیز با توجه به توسعه ارتباطات ایران و عراق، مسؤؤلان ستاد مرکزی اربعین حسنی به دنبال لغو ویزای عراق حداقل در اربعین بودند به طوری که در نشست هماهنگی با مسؤؤلان مربوطه عراق، آمادگی ایران برای لغو ویزای اربعین اعلام شد و پس از آن شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه طرف مقابل تاکنون آمادگی صددرصدی خود را در خصوص لغو روادید به ما اعلام نکرده از موافقت ضمنی عراق برای لغو ویزای اربعین خبر داد.

اما با توجه به عدم موافقت طرف عراقی در سال‌های گذشته و درآمدی که از ویزا در زمان اربعین کسب می‌کند، به نظر می‌رسد مسؤولان عراقی تمایلی به لغو ویزای اربعین ندارند.

ناگفته نماند لغو یا عدم لغو ویزای اربعین حسینی برای عاشقان سیدالشهدا(ع) تفاوت چندانی ندارد، چرا که ایرانیان با دل و جان به این سفر معنوی می‌روند.

سال گذشته حدود دو میلیون و 400 هزار نفر از کشورمان در حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی حضور داشتند.
/2759/