حمید سوریان : ورزشکاران با وقف اماکن ورزشی نام خود را بلندآوازه کنند / ورزشگاهی در زادگاهم تأسیس کردم
حمید سوریان درباره آشنایی خود با وقف می‌گوید: ازآنجاکه دوران کودکی خود را در شهرری سپری کردم و افراد بسیاری را می‌شناسم که در این رابطه اقدام خوب و قابل توجهی را انجام داد ه اند، لذا این مقوله برایم آشنا بوده ووقف را یکی از بهترین کارها در نزد خداوند و مردم می‌دانم.
     

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حمید سوریان کشتی‌گیر جوان و بااخلاق کشور و دارنده ۶ مدال طلای کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و یک طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن است. که ازلحاظ کسب مدال و مقام بهترین کشتی‌گیر تمام ادوار ایران است

این ورزشکار قهرمان و بااخلاق کشورمان در خصوص  کمبود امکانات ورزشی در مناطق مختلف کشور می‌گوید: درحالی‌که بسیاری از رشته‌های ورزشی مدال‌آور بوده و با اندکی سرمایه‌گذاری می‌توان به نتایج خوبی رسید ، اما برخی بی‌توجهی‌ها در این زمینه سبب شده تا نتوان بهره آن‌چنانی از آن برد.

سوریان در باره اقداماتی که درزمینه رشد و توسعه رشته قهرمانی‌اش و کمک به رونق آن ، انجام داده است می‌افزاید: سعی کردم با ایجاد ورزشگاه در محل تولد خود،کمک قابل‌توجهی در زمینه استعدادیابی و رونق این ورزش انجام دهم که امیدوارم این اقدام  بتواند در آینده ثمرات خود را نشان دهد.

وی در خصوص آشنایی خود با وقف می‌گوید: ازآنجاکه دوران کودکی خود را در شهرری سپری کردم و افراد بسیاری را می‌شناسم که در این رابطه اقدام خوب و درخور توجهی را انجام دادند، لذا این مقوله  برایم آشنا بوده ووقف را یکی از بهترین کارها در نزد خداوند و مردم می‌دانم.

سوریان  در پاسخ به این سؤال که آیا علاقه‌ای دارد که در وقف سهیم باشد یا خیر می‌افزاید: خوشبختانه شما کمتر کسی را می‌شناسید که اگر از او سؤال شود که  آیا دوست دارید در کار خیر سهیم باشید ودرجواب شما بگوید خیر، اما خیلی‌ها دوست ندارند کاری که انجام می‌دهند برملا شود وبنده نیز از این قاعده مستثنی نیستم.

قهرمان المپیک لندن در خصوص نقش تبلیغات در بالا رفتن مشارکت در وقف بیان می‌کند: خوشبختانه در چند سال اخیر سازمان‌هایی که به‌نوعی در رابطه با وقف در ارتباط هستند با بازگو کردن روند فعالیت و اقدامات ارزشمند خود توانسته‌اند اقبال جامعه را نسبت به این امر خداپسندانه دوچندان کنند.

سوریان در خصوص نقش وقف در توسعه ورزش می‌گوید: اگر دقت کنید بیشتر قهرمانان کشور که در میادین ورزشی مقام می‌آورند از افراد ضعیف جامعه بوده‌اند که با تلاش مضاعف به این مقام رسیده اند ،لذا ورزشکارانی که از شرایط مالی خوبی برخوردارند می‌توانند با ایجاد اماکن ورزشی در محله‌های محروم دین خود را ادا کرده و نام خود را بلندآوازه کنند.
/2759/