تقدیر وزیر ارشاد از روند رو به رشد اوقاف در اجرای مسابقات بین‌المللی قرآن
به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی اوقاف، سیدعباس صالحی در چهل‌و‌ هفتمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های سی‌و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه اقدامات مناسب و روند رو به تکاملی در این دوره از مسابقات داشته است که جای تقدیر دارد. 
وی افزود: این مسابقات که سابقه سی‌و پنج ساله دارد، یکی از نقطه‌های عطف و ارتباطی ما با جهان اسلام به شمار می‌آید و از اهمیت زیادی برخوردار است.
صالحی در ادامه با تاکید به برخی ملزومات در برگزاری این مسابقات ادامه داد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم علاوه بر ایران، در کشورهای دیگری نیز برگزار می‌شود که مقایسه شاخصی با این مسابقات ضروری است. بر اساس این شاخص‌ها، می‌توان به نقاط قوت و ضعف اقدامات خود در این زمینه پی برد و به تقویت آن‌ها پرداخت.
وی تاکید کرد: باید به گونه‌ای عمل کرد که ایران اسلامی در این زمینه به عنوان مرکز، مرجع و پایگاه قرآنی در جهان اسلام مطرح شود، ولی دست‌یابی به این امر منوط به قابل ارجاع و مستند بودن است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت افکار‌سنجی در انجام فعالیت‌ها از جمله برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: افکار‌سنجی به بهره‌برداری از چگونگی رضایت مخاطبان و موثران هر حوزه و برنامه کمک می‌کند. بر اساس هر افکار‌سنجی، باید به جمع‌بندی نقاط قوت و ضعف و اولویت‌های مربوطه پرداخت.
وی در عین حال تصریح کرد: افکار‌سنجی‌ها نباید به برنامه تکراری و بدون هیچ‌گونه خروجی سازمان و نهاد منجر شود، بلکه تبدیل نتایج آن به برنامه‌های عملیاتی از ضروریات است.
صالحی در بخش دیگری از سخنان خود بر بازپروری برنامه‌ها تاکید کرد و گفت: برگزاری هر برنامه و جشنواره یک سرمایه محتوایی محسوب می‌شود و باید آن را در فضای حقیقی و مجازی تکثیر کرد.
وی همچنین با اشاره به اهداف کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بهره بردن از فکر و ظرفیت‌های اعضای کمیسیون و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط یکی دیگر از اهداف این کمیسیون است که در عملیاتی کردن آن باید اهتمام داشته باشیم.
در ابتدای این جلسه عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مجموعه فعالیت‌های این کمیسیون گفت: این کمیسیون دارای ٤ کارگروه قرآن و فعالیت‌های بین‌المللی، قرآن و هنر، کارگروه قرآن و رسانه و کارگروه قرآن، نشر و تبلیغات است.
در بخش دیگری از این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه گزارشی از مجموعه فعالیت‌ها، اقدامات و روند چگونگی برگزاری سی‌و پنجمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ارائه داد.
در این جلسه همچنین بر اساس تصویب اکثریت اعضای کمیسیون مقرر شد ریاست کارگروه قرآن، نشر و تبلیغات را محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده‌دار شود.
همچنین در این جلسه احکام اعضای کارگروه‌های تخصصی کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی ترویجی و قرآنی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن‌ها اعطا شد.