تتلو را کسی به مقامی نرساند

نمایش تتلو هم که تقریبا یک سالی است به اجرا درآمده، بازگشتش به همان شخصیت و رفتارهای اولیه، ابتدا با تخریب اصولگرایان با زبان بی‌شرمانه خودش، و تازگی‌ها با متنی که می‌گویند توهین به حضرت اباعبدالله است و همچنین اظهار این‌که آن نمایش توبه، یک بازی منافقانه بود برای رسیدن به اهدافی خاص.این هم بهانه‌ای شد برای یک موج دیگر از تخریب‌های جماعت اصلاحاتی، ضد اصولگرایان، که دیدید بازی خوردید و کیاست نداشتید و...؟

راسخون : از دید من جریان اصلاح‌طلبی و شبیه آن با هر نامی، زاده دو چیز است؛ ضعف ایمان، یا ضعف در عقیده؛ یعنی عوام و خواص این جریان یا به بعضی مسائل اسلامی اعتقاد ندارند، یا گرفتار چرب و شیرین دنیا شده‌اند که وادارشان می‌کند برخلاف دانسته‌هایشان رفتار کنند. شاید به نظر بعضی این حرف، افراطی باشد، ولی متاسفانه شواهد فراوانی دارد.

یکی از این شواهد رفتاری است که این جماعت در واکنش به رفتار اصولگرایان با یک خواننده پرحاشیه، معروف به تتلو داشتند و همچنان دارند. خلاصه داستان این است؛ تتلو لاقید بود، ولی از یک جایی به بعد اعلان کرد که توبه کرده و نمی‌خواهد آنی باشد که بوده و این بازگشت را هم به ظاهر نشان داد؛ هرچند در این اندازه که از کارهای گذشته‌اش دست برداشته بود. این‌جا بود که اصولگرایان روی خوش نشان دادند. دستور اسلام در چنین مواقعی چیست؟ طرد انسان متظاهر به توبه، با استناد به گناهان گذشته‌اش؟ آیا واقعا منتقدان اصولگرایی در این زمینه حاضرند صراحتا بگویند اسلام چنین دستوری دارد؟ نخیر. چون همین‌ها حتی در مواردی که چنین افرادی نه تنها اظهار توبه نکرده‌اند، که اصرار بر خطا هم دارند، اهل اقبال و جذبند. این جماعت دستور اسلام را نمی‌دانند یا عمدی برای تخریب جریان رقیب دارند؟

پرده دوم نمایش تتلو هم که تقریبا یک سالی است به اجرا درآمده، بازگشتش به همان شخصیت و رفتارهای اولیه، ابتدا با تخریب اصولگرایان با زبان بی‌شرمانه خودش، و تازگی‌ها با متنی که می‌گویند توهین به حضرت اباعبدالله است ـ که البته من نخوانده‌ام و بنابراین قضاوتی هم در این باره ندارم ـ و همچنین اظهار این‌که آن نمایش توبه، یک بازی منافقانه بود برای رسیدن به اهدافی خاص. این هم بهانه‌ای شد برای یک موج دیگر از تخریب‌های جماعت اصلاحاتی، ضد اصولگرایان، که دیدید بازی خوردید و کیاست نداشتید و...؟

جالب است جماعتی که هر روز یکی‌شان صدایش بلند می‌شود که در انتخابات سال پیش «اشتباه کردیم»، اصولگرایان را به پذیرش ادعایی سرزنش می‌کنند که ضرری به کسی نرساند؛ تتلو را کسی به هیچ پست و مقامی نرساند؛ چه انتخابی و چه انتصابی؛ و اصلا برای همین هم هست که از اصولگرایان عصبانی است و این‌گونه اظهار تنفر می‌کند.
نکته دومی که باز ضعف اعتقادی یا ایمانی این جریان را نشان می‌دهد، این است که اگر هر پشت پا زدنی به اعتماد، اعتماد کننده را شایسته سرزنش می‌کند، دیدگاه این جماعت درباره این همه خیانت‌های یاران پیغمبر و دیگر امامان معصوم در تاریخ چیست؟ آیا معصومان را هم شایسته سرزنش می‌دانند؟
تناقض و بلاتکلیفی نسبت به عقل و شرع، در ذات تفکر بعضی‌هاست؛ و روزی که بخواهند به بعضی پرسش‌ها پاسخ دهند، روز مرگ سیاسی‌شان است.

به قلم : علی تجرد
 

مطلب مرتبط :
چرا «تتلو» اینطوری است؟