0
ویژه نامه ها

بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)

شهید دکتر محسن فخری زاده؛ رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی کشور بود که در طول دوران عمر بابرکت خود منشأ خدمات فراوانی شده بود و توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند. ترور این مدیر توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهی را که شهید فخری زاده‌ها آغاز کرده‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد.
بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)
▼حرف روز       

ملاحظات یک ترور ناجوانمردانه

انتشار خبر ترور دانشمندی دیگر از پیشگامان علم و فن‌آوری بار دیگر یک ملت را داغدار کرد. اقدام ناجوانمردانه‌ای که هر انسان منصفی را به خشم می‌آورد. در تحلیل این رخداد می‌بایست به چند نکته توجه ویژه نمود:

1- شهادت بزرگ‌مردانی چون دکتر محسن فخری زاده، حجتی الهی است که تا عمق کینه و دشمنی صهیونیسم جهانی و نظام سلطه با ملت ایران مجدداً آشکار گردد؛ و ترفند جریان‌هایی که وجود دشمن را توهم انگاشته و افکار عمومی را نسبت به خطر دشمن کم‌توجه می‌کنند، باطل سازد. این ترور نشان داد که بلند کردن پرچم‌هایی چون گفتگو و مذاکره و ... هیچ‌گاه موجب کمرنگ شدن دشمنی نخواهد شد و همواره در زیر دستکش مخملی دشمن، پنجه چدنی نهفته است و تنها ساده‌لوحان به دشمن اعتماد می‌کنند.

2- ترور صاحب‌نظری در حوزه علم و فن‌آوری دفاعی به‌خوبی حکایت از آن دارد که تا چه اندازه حرکت علمی ملت ایران برای دشمن اهمیت دارد که دانشمندان این سرزمین در صدر برنامه‌های تروریستی قرار دارند. این همان حقیقتی است که در بیانات رهبری بارها تأکید شده است که دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی تنها مناقشه سیاسی نیست، بلکه نگرانی از آقایی و سروری و استقلال همه‌جانبه ملت ایران است. زدن دانشمندان با هدف جلوگیری از استقلال علمی و تداوم وابستگی با محروم کردن یک ملت از علم و دانش صورت می‌گیرد.

3- چنان اقدامات ناجوانمردانه‌ای، موجی از نفرت و کینه را مجدداً در ملت ایران ایجاد کرده است. مردم صبور هنوز در سوگ از دست دادن سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم داغدار است و در انتظار #انتقام_سخت روزشماری می‌کند. این داغ تازه بدون شک صبر ملت را لبریز کرده است. این همان قدرت الهی است که امروز به پشتوانه اراده مسئولین نظام اسلامی بدل گردیده تا با همه توان به انتقام سخت بیندیشند. البته مسئولین به‌خوبی می‌دانند که این اقدام انقلابی را با بهترین تدابیر و هوشمندی کامل، طراحی کرده و به ثمر برسانند که #ضربه_سخت، اثرگذارترین باشد.

4- در این حوادث ملت ایران با هر گرایش و تعلقی، داغدار است. این هم‌نظری تحت هیچ شرایطی نباید شکسته شود. همچنان که شهادت سردار سلیمانی تبدیل به نقطه وفاق همه گروه‌های سیاسی و آحاد مردم شد، شهادت دانشمند برجسته کشورمان نیز بایستی به عامل انسجام‌بخش تبدیل شود. هرگونه حرکت واگرا که در درون ملت و مسئولین اختلاف ایجاد کند و یا موجب دوقطبی کاذب گردد، حرکتی ناصواب و انحرافی خواهد بود که منافع ملت را تأمین نخواهد کرد. نباید فراموش کرد که دشمن اصلی این ملت، استکبار جهانی و صهیونیسم است.

بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)

▼گزارش روز                      

شهید فخری‌زاده را بیشتر بشناسیم

پاسدار رشید انقلاب اسلامی «دکتر محسن فخری‌زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، از دانشمندان زبده و شاخص کشورمان روز جمعه 7 آذر در آبسرد دماوند از طریق یک اقدام تروریستی، مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

گزاره خبری: 1- نحوه شهادت ایشان از قول وزیر دفاع کشورمان، این‌گونه بود که ابتدا خودروی حامل ایشان مورد تیراندازی قرار می‌گیرد و بعد از لحظاتی و حدود 15 ثانیه بعد، یک خودروی نیسان حامل مواد منفجره در فاصله 15-20 متری خودروی ایشان منفجر می‌شود و جمع این‌ها جراحاتی را به ایشان وارد می‌کند که منجر به شهادتشان می‌شود و دو نفر از همراهان ایشان در این حادثه مجروح شدند. 2- شهید دکتر محسن فخری‌زاده؛ در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی کشور بود که در طول دوران عمر با برکت خود منشأ خدمات فراوانی شده بود و توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند. ایشان شاگردان زیادی را تربیت کرده و پرورش دادند و کارهای ایشان در حوزه دفاعی بزرگ و پرثمر است. 3- ایشان در صحنه مبارزه مردم با کرونا یکی از پیشگامان بود و در آماده کردن کیت تشخیص کرونا جزو اولین‌ها بود که مجموعه تحت مدیریت و با مسئولیت ایشان این کار را انجام داد. 4- نام فخری‌زاده از طریق لیست سازمان ملل در اختیار موساد قرار گرفته بود. وی در این لیست تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» معرفی شده بود. 5- محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیماً دو سال پیش به زبان آورده و مدعی شده بود وی روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

گزاره راهبردی: فرماندهان ارشد نظامی تأکید دارند که انتقام و مجازات سخت در دستور کار جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و گروه‌های تروریستی و آمران و عاملان این اقدام نیز به‌سختی مجازات خواهند شد.
 

زمینگیری ۵۰۰ کارخانه و ۱۸هزار کارگر با واردات ۳‌میلیارد ماسک

تولید‌کنندگان ماسک با اعلام اینکه وزارت بهداشت پشت تولیدکنندگان ماسک را خالی کرده است، اعلام کردند با واردات ۳ میلیارد ماسک و توزیع زیرزمینی آن، ۵۰۰ کارخانه و ۱۸هزار کارگر در معرض خطر بیکاری و تعطیلی قرار گرفتند. سرویس جامعه جوان آنلاین: چند نفر از نمایندگان تولیدکنندگان ماسک در کشور با حضور در خبرگزاری بسیج با تشریح مشکلات تولید این کالا از توزیع ماسک زیرزمینی و واردات ۳‌میلیارد ماسک در کشور گلایه کردند.

با گسترش ویروس کرونا در اواخر سال گذشته و شکل‌گیری بحران ماسک و کمبود و افزایش سرسام‌آور قیمت آن، تولیدکنندگان پوشاک هم برای کمک به مردم با تغییر خط تولید خود، شرایط تولید ماسک را فراهم کردند؛ اتفاقی که در اولین روزها، نتایج آن با کاهش قیمت ماسک و وجود آن در جامعه مشهود بود. اینک پس از گذشت چند ماه و شکل‌گیری شبکه توانمندی از تولید، با واردات این کالای استراتژیک و ایجاد انحصار در بازار‌های داخلی، از توزیع ماسک گرفته تا توزیع مواد اولیه، تولیدکنندگان داخلی با بحران مواجه و کارگاه‌ها و کارخانه‌های آن‌ها یا تعطیل شده‌اند یا در معرض تعطیلی قرار دارند.

ناصر افتخاری از گروه تولیدی «عصر جدید» گفت: نیمه اسفندماه ما شروع به تولید ماسک کردیم و تا امروز در حال تولید هستیم. مشکل اصلی ما مواد اولیه است. ما مجبور هستیم مواد اولیه را از شرکت «بافتینه» بگیریم. این شرکت در مقطعی قیمت‌های خودش را تا ۷۰درصد افزایش داد.

وی درباره عدم برآورده کردن نیاز تولیدکننده‌ها توسط شرکت بافتینه، گفت: الان می‌توانم بگویم که از چهارم شهریورماه سه مرتبه به تقاضای بنده پاسخ نداده‌اند و با عدم تخصیص مواد اولیه در تولید خلل وارد می‌کنند. در حالی که این مواد نزد آن‌ها موجود است و در حال تولید هستند و ورودی و ظرفیت تولید شرکت آن‌ها دقیق مشخص است. دوستان دیگر هم ۴۵روز است که فاکتوری برایشان صادر نشده و این طور که پیداست یک قصد و غرضی در آن وجود دارد، زیرا به طور رسمی مواد به دست ما نمی‌رسد در حالی که به طور غیررسمی و زیرمیزی و در بازار به وفور و با قیمت خیلی بالاتر وجود دارد.

این تولیدکننده افزود: شرکت بافتینه شرکت خصوصی است، اما هم ارز دولتی می‌گیرد و هم از شرکت پتروشیمی به قیمت پایه مواد را می‌گیرد، اما سهمیه به تولیدکننده نمی‌دهد.

بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)

سعید الله‌وردی یکی دیگر از تولیدکننده‌های ماسک و نماینده گروه تولیدی ملودی افزود: نظارت روی شرکت بافتینه و کلاً ماسک وجود ندارد. الان سه یا چهار شرکت داریم که ماسک غیربهداشتی و غیراستاندارد در جامعه پخش می‌کنند. الان ما اسلحه (ماسک) را به مردم دادیم، اما فشنگ ندارد، بر فروش ماسک و حتی توزیع مواد اولیه هم نظارت وجود ندارد. قیمت ماسک در بیشتر داروخانه‌ها بالای هزار و ۳۰۰ تومان است و سیب سلامت ندارد. عمده مشکلات ما هم به واردات ماسک برمی‌گردد. الان حدود ۳‌میلیارد ماسک به کشور وارد شده است. در تولید ماسک به خودکفایی رسیده‌ایم، اما ماسک چینی وارد کرده‌اند که ممکن است آلوده هم باشد و قیمت آن حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان است. الان تولیدکننده ما قیمت ماسک را از هزارو ۳۰۰ مصوب به هزارو ۵۰ تومان هم رسانده، ولی باز هم توان رقابت ندارد.

حمید شریف‌زاده دیگر تولیدکننده ماسک در کشور گفت: در حال حاضر مواد اولیه ماسک را با چند برابر قیمت از بازار آزاد می‌گیریم و مانند مواد مخدر است که نه می‌دانیم از کجا این مواد تولید شده و نه به چه کسی پول می‌دهیم. الان پول دستگاه‌ها و حقوق‌ها را با این وضعیت نمی‌توانیم پرداخت کنیم. دغدغه و سؤال ما الان این است که پارچه ماسک کجاست؟! مطالبه اصلی و کلی ما این است که انحصار شرکت بافتینه گرفته و واردات ماسک ممنوع شود.

تولیدکننده‌ای دیگر گفت: هنوز وزارت بهداشت پول ۵۰ هزار لباس مارا نداده است و از طرفی لباس وارد می‌کنند. کانتینری وارد می‌کنند. در بازدید‌هایی که داشتیم دیدیم یکی از کارگاه‌ها پارچه ملت داشت، در صورتی که بافتینه به همه ما پارچه اس‌ام‌اس داده است. پس رانت و فساد در اینجا واضح است. مشکل ما از اینجا شروع شد که بافتینه بازار سیاه درست کرد و خودش در تولید بدنه ورود کرد.

تولیدکننده دیگری هم افزود: وزارت بهداشت با معرفی چند شرکت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مترو و داروخانه‌ها پشت تولیدکننده‌های بسیج و جهادی را خالی کرده است، در حالی که اوایل اسفند و در بحران نبود ماسک از ما خواهش کردند که تولید کنیم. ما اول فروردین در خانه‌ها نبودیم و در حال تجهیز کارخانه بودیم. سؤال این است که چگونه بافتینه مجوز گرفت و چندین تخلف بزرگ دارد؟

تولیدکننده دیگری با گلایه از مشکلات پیش آمده، گفت: آن روزی که از ما تولیدکننده‌ها خواهش شد بیاییم در این حوزه کار کنیم همه در خانه‌ها بودند. از روز اول تولیدکننده صنعتی ماسک را به داروخانه می‌رساند؟ وزارت بهداشت اسمی از تولید‌کنندگان «آیمد» نیاورد؛ آیمدی که خودش صادر کرده است و می‌گوید فقط تولیدکنندگان صنعتی که آی‌آرسی دارند، می‌توانند این ماسک را عرضه کنند. این انحصار اگر توسط بافتینه باشد، توسط همین تولیدکنندگان صنعتی هم هست.
وی افزود: وزارت بهداشت روزی لنگ ما بود و الان آن کارگاهی که آیمد دارد و تحت نظارت وزارت بهداشت قرار گرفته است، نمی‌تواند ماسک خود را بفروشد. در فروشگاه‌ها ماسکی که نه آیمد دارد نه آدرس دارد و نه تلفن دارد به فروش می‌رسد.

▼ خبر ویژه                      

انتقام سخت در انتظار آمران و عاملان!

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی، از پیگیری عاملین شهادت دکتر محسن فخری‌زاده خبر دادند و نوشتند: «بار دیگر تروریست‌های کوردل وابسته به استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی در اقدامی وحشیانه، یکی از مدیران و خدمتگزاران عرصه علمی، پژوهشی و دفاعی کشور را به شهادت رساندند. شهید دکتر محسن فخری زاده؛ رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی کشور بود که در طول دوران عمر بابرکت خود منشأ خدمات فراوانی شده بود و توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند. ترور این مدیر توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهی را که شهید فخری زاده‌ها آغاز کرده‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد. گروه‌های تروریستی و آمران و عاملان این اقدام کور هم بدانند که انتقام سختی در انتظار آن‌ها خواهد بود. اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت این دانشمند صنعت دفاعی به فرمانده معظم کل قوا مدظله‌العالی، وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، همکاران ایشان و خانواده گران‌قدر آن شهید؛ اطمینان می‌دهیم تا تعقیب و مجازات عاملان این ترور شهید محسن فخری زاده از پای نخواهیم نشست».
 

ایران قادر به شناسایی و قطع کردن دست عاملان ترور دانشمندانش است

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای، عملیاتی تروریستی را که منجر به شهادت دانشمند برجسته‌ هسته‌ای ایران «محسن فخری زاده» شد، به شدت محکوم کرد. بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، حزب‌الله اعلام کرد: در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های خارجی در کنار ایران و ملت آن ایستاده‌ایم. این جنبش لبنانی تأکید کرد: ما در مقابله با اتحاد جدید رژیم صهیونیستی و تعدادی از کشورهای منطقه در کنار ایران هستیم. حزب‌الله در ادامه اعلام کرد: ایران قادر به شناسایی مجرمان و قطع کردن دست کسانی است که به دانشمندان و مسؤولان ایرانی دست‌درازی می‌کنند، حال این مجرمان هر کسی می‌خواهند باشند.
 

امتناع سیا

نیویورک تامیز در گزارشی نوشت که سیا (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) از اظهارنظر در خصوص ترور مهدی فخری‌زاده،  امتناع کرده و در این خصوص پاسخی نداده است. پیش از این یک مقام دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در پی ترور امروز محسن فخری زاده دانشمند کشورمان در دماوند گفت که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در اینباره اظهار نظری نمی کند. همچنین پنتاگون نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

▼ اخبار

آغاز گشایش اقتصادی، قبل از روی کار آمدن بایدن!

«محمدرضا دیانی» تولیدکننده لوازم‌خانگی می‌گوید: «خبر واردات یک برند لوازم‌خانگی به کشور، تولیدکننده‌های داخلی را بی‌انگیزه و ناامید کرد. تولیدکنندگان داخلی در این دوساله تحریم‌ها، سرمایه‌گذاری‌های کلان کردند؛ حالا به بهانه آمدن بایدن قرار است دوباره درها باز شود؛ خبر واردات یک برند خارجی، پیام بسیار بدی به صنعت کشور و تولیدکنندگان بود». در همین زمینه سید یاسر جبرائیلی، تحلیلگر مسائل اقتصادی نوشت: «سال ۱۳۹۹ را می‌توان سال غلبه تولیدکنندگان داخلی لوازم‌خانگی بر تحریم‌ها دانست. در شش‌ماهه نخست امسال تولید لوازم‌خانگی نسبت به سال گذشته که با شوک تحریم مواجه شدیم، 52.8 درصد رشد داشت؛ به‌نحوی‌که در نیمه نخست ۹۹ یک‌میلیون و ۹۶۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع لوازم‌خانگی تولید شد؛ و این یعنی همان «خنثی‌سازی و بی‌اثرسازی تحریم» که حضرت آقا فرمودند. در چنین شرایطی، خبر می‌رسد که ۴۲۰ کانتینر لوازم‌خانگی «بوش» در مسیر قاچاق به کشور توقیف شده است. با این محموله و دیگر کالاهای توقیفی به سه شکل می‌توان برخورد کرد: 1- بازصادرات آن‌ها؛ 2- آتش زدن آن‌ها در صورت ناتوانی در بازصادرات یا مرجوع کردن؛ 3- جریمه قاچاقچی و عرضه در بازار داخلی. بدترین رویکرد، رویکرد سوم است که یک جنایت تمام‌عیار در حق تولیدکننده و کارگر ایرانی و ضربه به ارزش پول ملی است. این کالاها از آسمان نباریده و برای وارداتشان از بازار کشور ارز جمع‌آوری شده است. ثانیاً بازار یک ظرفیت محدود دارد و اگر کالای مشابه خارجی در آن عرضه شود، عرصه بر تولید داخلی تنگ می‌شود. رهبر حکیم انقلاب به‌صراحت فرموده‌اند که واردات کالای مشابه داخلی باید حرام شرعی و قانونی اعلام شود و کالای قاچاق یا باید بازصادرات شود یا در مقابل دیدگان قاچاقچی آتش زده شود».

بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)
 

بی‌تدبیری در زنجیره تأمین، آفت رونق تولید کشور

«محمد لاهوتی» رئیس کنفدراسیون صادرات ایران درباره صادرات بیش از نیاز به بازار کشورهای همسایه عراق و افغانستان و باقی ماندن محصولات کشاورزی در مرزها اظهار کرد: «کشورهای موفق تولید خود را بر اساس برنامه و میزان تقاضا تولید می‌کند، اما متأسفانه در کشور ما تولید بدون استراتژی صورت می‌گیرد و زنجیره تأمین کامل نیست». وی افزود: «هرساله با چنین مشکلاتی مواجه هستیم و افزایش عرضه و یا کاهش آن، مشکلاتی ‌را به همراه دارد که این موضوع برای تولیدکنندگان و منابع ملی کشور زیان‌آور است. در مقاطعی از سال به دلیل کمبود محصولاتی مانند تخم‌مرغ، مرغ، صیفی‌جات در بازار، مجبور به ممنوع کردن صادرات هستیم، اما بعد از چند ماه با عرضه بیش از نیاز مواجه هستیم و مجبور به فروش محصولات تولیدی به زیر قیمت می‌شویم». لاهوتی گفت: «این عدم برنامه‌ریزی‌ها باعث می‌شود که به یک‌باره قیمت برخی محصولات در بازار سر به فلک بکشد و با ابزارهای قهری برای تنظیم بازار آن اقدام شود، یا تولید به حدی زیاد می‌شود که در انبارهای واحدهای تولیدی و زمین‌های کشاورزی باقی می‌ماند».
 

دل انگلیس برای آرامکوی عربستان سوخت!

یک رسانه انگلیسی از اقدام محرمانه دولت «بوریس جانسون» در مستقر کردن نظامیان بریتانیایی در عربستان سعودی برای حفاظت از تأسیسات نفتی آرامکو خبر داد. ایندیپندنت با اعلام این خبر می‌نویسد: «دولت انگلیس بدون مشورت با پارلمان و اعلام عمومی، نیروهای ارتش را برای دفاع از میادین نفتی عربستان سعودی در این کشور مستقر کرده است. مخالفان حزب حاکم انگلیس می‌گویند دولت در این خصوص از برخی اقدامات خود طفره رفته است و تأکید دارند که استقرار این نظامیان فصل جدیدی در روابط مسموم دولت انگلیس و این رژیم خودکامه نفتی است. بااین‌حال وزارت دفاع انگلیس می‌گوید ازآنجاکه این میادین نفتی «زیرساخت‌های اقتصادی حیاتی» محسوب می‌شوند، تفنگداران هنگ شانزدهم توپخانه سلطنتی برای کمک به محافظت آن‌ها در برابر حملات پهپادی به کار گرفته شده‌اند». یکی از تأمین‌کننده‌های سلاح در جنگ عربستان با ملت مظلوم یمن انگلستان است که طی سال‌های آتی و باوجود فشارهای حقوق بشری از سوی مردم انگلستان و نهادهای بین‌المللی، هنوز متوقف نشده است، بااین‌حال دل دولت این کشور برای نفت آرامکو می‌سوزد!

▼ اخبار کوتاه
◄ ترامپ: کل دنیا به انتخابات آمریکا می‌خندد/ رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های این کشور گفت: «رأی ۸۰ میلیون آمریکایی به جو بایدن امکان‌پذیر نیست؛ کل دنیا در حال خندیدن به روند انتخابات آمریکا هستند. دستگاه‌های رأی‌گیری مشکل پیدا کردند و رأی‌ها را در بیشتر حوزه‌ها به نفع بایدن تغییر دادند؛ گویا ما کشوری جهان‌سومی هستیم. هنوز نمی‌توانم بگویم در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کنم یا نه؛ چراکه از الآن تا روز تحلیف اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد. اگر مجمع گزینندگان هم به بایدن رأی دهند، مرتکب اشتباه خواهند شد که در این صورت کاخ سفید را ترک خواهم کرد».

◄ دست کوتاه مسکن از تسهیلات بانکی/ در شرایطی که سهم تسهیلات مسکن از کل تسهیلات اعطایی بانک‎ها در سال ۹۰، ۱۷ درصد بود، این سهم در سال ۹۸ تنها ۷ درصد عنوان شده که تنها ۳ درصد از آن به ساخت مسکن اختصاص یافته است. در همین رابطه «حسین راغفر»، اقتصاددان می‎گوید: «در شرایط کنونی عمده تسهیلات به فعالیت‌های زودبازده و سفته‌بازی اختصاص پیدا کرده و این کار زمینه افزایش تورم را به وجود می‎آورد. هدایت تسهیلات در قالب قوانین می‌تواند زمینه فعال‌سازی بخش مولد را فراهم کند؛ چراکه ساخت مسکن یک پیشران اقتصادی است و می‌تواند اقتصاد خفته ما را از خواب بیدار کند».
 
بسته تحلیلی خبری روز (شنبه، 8 آذر ماه)

◄ خبری از نهاده دولتی نیست!/ «نصراله پژمان‌فر»، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس‌ گفت: «قیمت مرغ در اوایل سال ۹۸ با نهاده‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی، کیلویی ۷۵۰۰ تومان بود. اگر افزایش عوامل دیگر تولید را ۲۰ درصد محاسبه کنیم، قیمت نهایی مرغ، کیلویی ۱۰ هزار تومان خواهد بود، ولی دولت رسماً ۲۰۴۰۰ تومان اعلام کرده! این نشان‌دهنده دروغ‌گویی دولت در تأمین نهاده‌ها با ارز دولتی است».

◄ چه خبر از 1 میلیارد یوروی کرونایی؟/ «عنابستانی» نماینده مجلس می‌گوید: «از ۱ میلیارد یورویی که دولت از صندوق توسعه ملی برداشته، ۳۰۰ میلیون آن به وزارت بهداشت رسیده؛ دولت گزارش بدهد که الباقی آن را کجا هزینه کرده است. دولت برای زمانی است که پول نباشد».

◄ آمریکا: تحریم‌هایی برای برنامه موشکی ایران وضع می‌کنیم/ «آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران مدعی شد که واشنگتن امروز تحریم‌هایی را علیه ۴ نهاد که در توسعه برنامه موشکی ایران نقش دارند، وضع خواهد کرد. وی همچنین ادعا کرد که طی هفته‌های آینده تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع خواهند شد.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
تقریب مذاهب اسلامی در پرتو کتاب و سنت و اجتهاد فراگیر
تقریب مذاهب اسلامی در پرتو کتاب و سنت و اجتهاد فراگیر

تقریب مذاهب اسلامی در پرتو کتاب و سنت و اجتهاد فراگیر

بیماری بورسیت چیست ، انواع، علل، علائم و تشخیص این بیماری را بشناسیم
بیماری بورسیت چیست ، انواع، علل، علائم و تشخیص این بیماری را بشناسیم

بیماری بورسیت چیست ، انواع، علل، علائم و تشخیص این بیماری را بشناسیم

نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ خوب یا بد؟
نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ خوب یا بد؟

نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ خوب یا بد؟

دستور تهیه سه نوع پنینی
دستور تهیه سه نوع پنینی

دستور تهیه سه نوع پنینی

علت درد شانه و کتف، علائم، دلایل، تشخیص و درمان آن
علت درد شانه و کتف، علائم، دلایل، تشخیص و درمان آن

علت درد شانه و کتف، علائم، دلایل، تشخیص و درمان آن

موارد مصرف و عوارض جانبی سیتالوپرام
موارد مصرف و عوارض جانبی سیتالوپرام

موارد مصرف و عوارض جانبی سیتالوپرام

طرز تهیه چند نوع پیتزای ابتکاری
طرز تهیه چند نوع پیتزای ابتکاری

طرز تهیه چند نوع پیتزای ابتکاری

موارد مصرف و عوارض جانبی آدرال
موارد مصرف و عوارض جانبی آدرال

موارد مصرف و عوارض جانبی آدرال

دستور پخت چند نوع پیتزای بادمجان
دستور پخت چند نوع پیتزای بادمجان

دستور پخت چند نوع پیتزای بادمجان

موارد مصرف و عوارض جانبی سیپروفلوکساسین
موارد مصرف و عوارض جانبی سیپروفلوکساسین

موارد مصرف و عوارض جانبی سیپروفلوکساسین

موارد مصرف و عوارض جانبی ریتالین
موارد مصرف و عوارض جانبی ریتالین

موارد مصرف و عوارض جانبی ریتالین

علل درد کمر در هنگام سرفه کردن یا عطسه ناگهانی
علل درد کمر در هنگام سرفه کردن یا عطسه ناگهانی

علل درد کمر در هنگام سرفه کردن یا عطسه ناگهانی

طرز تهیه چند نوع اسنک سالم و خوشمزه
طرز تهیه چند نوع اسنک سالم و خوشمزه

طرز تهیه چند نوع اسنک سالم و خوشمزه

علل و درمان آفتاب سوختگی
علل و درمان آفتاب سوختگی

علل و درمان آفتاب سوختگی

موارد مصرف و عوارض جانبی فلکسریل
موارد مصرف و عوارض جانبی فلکسریل

موارد مصرف و عوارض جانبی فلکسریل

دستور تهیه چند نوع اسنک خوشمزه در خانه
دستور تهیه چند نوع اسنک خوشمزه در خانه

دستور تهیه چند نوع اسنک خوشمزه در خانه

موارد مصرف و عوارض جانبی هیدروکودون استامینوفن
موارد مصرف و عوارض جانبی هیدروکودون استامینوفن

موارد مصرف و عوارض جانبی هیدروکودون استامینوفن

علت درد مچ دست و راه‌های جلوگیری و درمان آن
علت درد مچ دست و راه‌های جلوگیری و درمان آن

علت درد مچ دست و راه‌های جلوگیری و درمان آن

روش های نوین درمان افسردگی و استرس
روش های نوین درمان افسردگی و استرس

روش های نوین درمان افسردگی و استرس

چرا جهش تولید با غرور ملی رابطه متقابل دارد؟
چرا جهش تولید با غرور ملی رابطه متقابل دارد؟

چرا جهش تولید با غرور ملی رابطه متقابل دارد؟

دستور تهیه سه مدل خوراک مغز
دستور تهیه سه مدل خوراک مغز

دستور تهیه سه مدل خوراک مغز