0
ویژه نامه ها

بسته تحلیلی خبری روز (چهارشنبه، 12 آذر ماه)

«مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که در خدمت ایشان بودیم فرمودند از طریق عرضه مالکیت سهام شرکت‌ها برای حل مشکلات اقدام کنید. مذاکرات اقتصاد کشور را شرطی کرد؛ اولین کاری که در اقتصاد کشور باید انجام شود مهار تورم است. از بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و مجموعه‌های اقتصادی که با دفتر مقام معظم رهبری هماهنگی دارند، انتظار می‌رود، در اقتصاد سرمایه‌گذاری کنند و با واگذاری‌هایی که انجام می‌دهند، کوچک‌سازی کنند».
بسته تحلیلی خبری روز (چهارشنبه، 12 آذر ماه)
▼سرمقاله

سینمای نامتجانس
سینمای ایران هرگاه وارد موضوعی شد و در مورد آن فیلمی ساخت آنجا که به موضوعش شناخت داشت موفق بود و آنجا که در تاریکی حرکت کرد به مقصود خود نرسید. نه تنها سینما بلکه هر هنر و صنعتی نیاز به شناخت و البته علاقه دارد تا بتواند محصولی با کیفیت ارائه کند. محصول با کیفیت هم همیشه خریدار دارد و میتواند در دنیا نام و آوازی برای خود راه بیاندازد.
 
گزاره خبری: شهادت شهید محسن فخری‌زاده در روز جمعه هفته گذشته ملت ایران را در بهت، حیرت و خشم از این همه پلیدی دشمن، فرو برد. بسیاری از سران کشورهای همسایه تسلیت گفتند. برخی مسئولان اروپایی و حتی مسئولان رده بالای سازمان‌های جاسوسی امنیتی به تروریستی بودن این عملیات اذعان کردند. در داخل کشور عده معدودی از کارگردانان و بازیگران هم مستقیم و غیرمستقیم تسلیت گفتند. اما مانند همیشه بسیاری از سلبریتی ها یا چهره های مطرح که در هر موضوع وارد می شوند و بدون شناخت سخن می گویند هیچ واکنشی نداشتند.
 
گزاره تحلیلی: شاید توقع بی‌جا داریم از برخی سلبریتی‌هایی که برای اعدام دزدان، قاچاقچیان، قاتلان سازمانی و محاربان و حتی در مورد انتخابات امریکا واکنش‌های متعدد دارند، اما در مورد شهدایی چون حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری‌زاده و... سکوت می‌کنند. این افراد خود را بین المللی می دانند اما ژست مردمی دارند. قاعده نظام بین الملل هم تروریست خواندن حاج قاسم سلیمانی، فخری زاده و کلا همه مردم ایران است. پس آنها نیز باید به این موضوع قائل باشند وگرنه امکان دارد در آن سمینارهایی که بعد از برجام امید داشتند بروند راهشان ندهند. این بهترین و خوش بینانه ترین استدلال است.

ضمن آنکه در کل جنس برخی از این سلبریتی‌ها با شهدا، انقلاب و مردم انقلابی متفاوت است. درست است که می خواهند مردمی باشند اما تاکنون در یافتن مصداق مردمی دچار مشکل بوده اند. مثلا 25میلیون ایرانی که در تشییع سردار آسمانی شرکت کردند مردم نیستند اما برخی محاربان و اغتشاشگران و تروریست ها و قاتلان که البته جمعیتشان به 25نفر هم نمی رسد را مردم می دانند.

آنها میل به تفکرات میرزاملکم‌خانی دارند و به هر بهانه‌ای خود را شبیه غربی‌ها می‌کنند. اینکه در آثار سینمایی «فرهنگ» و «تمدن» این کشور به ندرت یافت می‌شود، از همین تفاوت جنس برمی‌خیزد. برخی نخبگان از این موضوع گلایه دارند که چرا قهرمانان ملی و دینی ایران در سینما دیده نمی‌شوند؟ که باید بگوییم این یک امتیاز برای ما و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است که نامرادان و نامتجانسان در مورد تمدن و فرهنگ و بزرگان این کشور فیلمی نمی‌سازند یا بازی نمی‌کنند. این فرصت گران‌بها باید در اختیار کسانی باشد که به این کشور، فرهنگش، مردمش، دینش و عشقش علاقه دارند و جنسشان با این موضوعات یکی است. مثلا آن‌کسی که جنسش متفاوت از حاج قاسم است، اگر در مورد ایشان فیلم بسازد، مطمئنا ضربه به جایگاه و عظمت حاج قاسم می‌زند؛ پس اصرار بی‌جا نکنیم.

آیا این استدلال و سخنان ما است؟ خیر؛ این حرفها و این استدلالها از تعدادی بازیگران و چهره های هنری شنیده شده و می شود. تعداد زیادی از هنرمندان و بازیگران و حتی کارگردانان و تهیه کنندگان سینما در این مورد سخنها دارند و دلی پر درد. اینکه چهره ای مانند «داریوش ارجمند» وقتی از معدودی چهره های سینمایی و مافیای سینما انتقاد می کند در پاسخ به این سوال که حس نمیکنید به خاطر عقایدتان کم رنگتان کردند؟ می گوید: «به جهنم! کم رنگم کنن چی بشم مثلا؟ اینا که پررنگن کین؟» این یعنی فاجعه، یعنی یک دیکتاتوری نامرئی در سینما... اینکه کسی باحمایت از شهدا و بزرگان کشور از گردونه سینما خارج می شود درد بزرگی است.

البته همانطور که گفتیم همانطور که حرف ها و فکرها متفاوت است، جنس ها هم متفاوت است. نهایت افتخار و آرزوی این افراد سلامتی سگشان است و آنهایی که یک سروگردن بالاتر هستند نهایت دنبال به دنیا آمدن فرزندشان در کانادا و امریکا هستند. اینها نمی توانند و نباید به فرهنگ و تمدن این کشور کمک کنند. این وظیفه خطیر بماند برای کسانی که دلسوزانه در سینما کار میکنند و رنجها را تحمل می کنند تا اثری درخور شأن این مردم داشته باشند. هرچند تعدادشان کم است. (سید حسین خاتمی خوانساری)

▼حرف روز          

ساماندهی بازار خودرو

در چند سال اخیر به خاطر محدودیت‌های تحریمی و عدم همکاری شرکت‌های خارجی با خودروسازان ایرانی برای تأمین قطعات، قیمت خودرو سیر صعودی به خود گرفت، به‌طوری‌که در یک مدت کوتاه، قیمت خودرو تا سه برابر هم افزایش یافت که بخش زیادی متأثر از این عوامل بود. علاوه بر این، نوسان نرخ ارز و سیاست‌گذاری غلط دولت در زمینه سرکوب قیمت عرضه کارخانه، سرمایه‌ای شدن خودرو به‌جای مصرفی بودن آن، تقویت و رشد روحیه دلالی در بازار به شیوه‌های مختلف و گران شدن قیمت مواد اولیه، در سیر افزایشی قیمت‌ها هم تأثیرگذار بود. با این وجود، این روزها برخی سیاست‌گذاری‌ها در مجلس و کاهش نرخ ارز سبب کاهش قیمت خودرو شده است.

نکات تحلیلی: 1- در حال حاضر معاملات در بازار خودرو به خاطر تعطیلی برخی صنوف، ازجمله نمایشگاه‌های خودرو، در سطح پایینی قرار دارد و قیمت‌ها همچنان رو به کاهش است و در چند روز گذشته قیمت‌های خودرو افت 32 درصدی داشته است. این در حالی است که روند کاهشی قیمت‌ها به دنبال افت نرخ ارز و انتظار مشتریان برای پایین‌تر آمدن قیمت، همچنان ادامه دارد. 2- مجلس شورای اسلامی جهت بالا بردن بهره‌وری، کیفی‌سازی و همچنین ایجاد رقابت میان خودروسازهای داخلی و با محصولات خارجی، پیش‌بینی کرده است از چهار منبع می‌توان خودرو وارد کرد؛ خودروسازان و قطعه‌سازها ما به ازای صادرات محصول می‌توانند خودرو وارد کنند. افرادی که خارج از کشور دارای ارز و منابع مالی هستند و می‌توانند از محل ارز شخصی اقدام به واردات نمایند. گروه بعدی نیز کسانی هستند که نفت را از دولت می‌خرند و می‌توانند از محل صادرات بخش نفتی، اقدام به واردات خودرو کنند.

نکته راهبردی: آنچه در صنعت خودرو مهم است اتفاق بیفتد این است که باید با استفاده از طراحی‌های داخلی و ایجاد نوآوری از کپی کاری در حوزه خودرو و مونتاژ خارج شویم و به سمت خلق خودرو با استفاده از طراحی نیروهای متخصص و نخبگان کشورمان حرکت کنیم. مضاف بر این باید طرح تولید خودروی ارزان‌قیمت و به‌روز با استفاده از ظرفیت‌های داخلی صورت گیرد که در این راستا شرکت‌های خودروساز کشور باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌های صنعتی و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری بهترین بهره‌برداری را ببرند. تنها با همین روش‌ها می‌توان به اهداف سند چشم‌انداز دست یافت؛ در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، صنعت خودروی ایران باید به تولید ۳ میلیون خودرو دست یابد و حداقل باید سی درصد از این محصولات را به بازارهای خارجی صادر کند. (نویسنده: علی قاسمی)

▼گزارش روز                               

ابتکار مهم فرزندان انقلاب

نیروهای جوان انقلابی برای مقابله با تهاجم فرهنگی، ابتکارات بسیار زیبایی داشته‌اند؛ یکی از این ابتکارها جشنواره مردمی فیلم عمار است که اولین دوره این جشنواره در سال ۸۹ و در سالگرد تظاهرات ۹ دی ۱۳۸۸ برگزار شد و حدود بیست اثر، هم‌زمان در ۳۰ نقطه از کشور اکران شد.

گزاره تحلیلی: 1- جشنواره فیلم عمار تفاوت‌های زیادی با جشنواره فیلم فجر دارد. در جشنواره فیلم عمار، اکران نمایش آثار سینمای انقلاب با پشتوانه مردمی فراهم شده است. با توجه به هویت مردمی «عمار»، در هر مکانی امکان اکران فیلم‌های این جشنواره فراهم است؛ مسجد، مدرسه، پارک، حوزه علمیه، پایگاه بسیج، سالن‌های نمایش و... گرفته تا منازل؛ و با هر وسیله نمایشی (ویدئو پروژکتور، تلویزیون، کامپیوتر و ... 2- در این جشنواره، مردم و تشکل‌های مردمی حامی تولیدکنندگان و آثار سینمایی می‌شوند و موضوعات اجتماعی در آن برجسته است. 3- برخلاف جشنواره فیلم فجر که در حیطه و انحصار شبکه‌های عظیم رسانه‌ای است، در این جشنواره ویدئوهای کوتاه که از پایگاه‌های بسیج هم کلید خورده‌اند نیز درخشش خاصی دارند و آثار مذهبی و انقلابی در آن موج می‌زند. 4- اضافه شدن بخش بین‌الملل باعث شده تا بسیاری از فیلم‌سازان مستقل که فریاد بیداری آن‌ها شنیده نمی‌شد، در این جشنواره شرکت کنند. 5- میهمانان ویژه عمار و سوپراستارهای این جشنواره، مادران و پدرانی هستند که پای انقلاب جوان دادند و بانوانی که همدم و شریک زندگی تقدیم راه انقلاب کرده‌اند. 6- نقطه عطف جشنواره در یک اسفندماه 91 و بعد از جشنواره سوم اتفاق افتاد؛ دیداری که خستگی را از تن همه بیرون برد؛ رهبر معظم انقلاب پس از شنیدن صحبت‌های جمعی از حاضرین، توصیه‌هایی نمودند و توجه به موضوع دین و معارف دینی و همچنین انقلاب اسلامی و ارزش‌های انقلاب در این جشنواره را اقدامی مبارک خواندند و تأکید کردند: «نگاه به هنر اسلامی و سینمای دینی باید نگاهی بلندمدت و همراه با برنامه‌ریزی دقیق و امید به آینده و بهره‌گیری مناسب از ابزار هنر برای تأثیرگذاری حداکثری باشد».

نکته راهبردی: جشنواره فیلم عمار یک ابتکار بسیار مهم برای پرورش نیروهای انقلابی، دغدغه‌مند و راهگشا در عرصه‌های اجتماعی است که با هزینه‌های اندک محصولاتی را تولید می‌کنند که می‌تواند در زمانه حال راهگشا باشد. این روش و ابتکار می‌تواند نیروهایی تربیت کند که چشمشان به سینمای وابسته به متن، ساختار و هیاهوی غربی نباشد. ان‌شاءالله این جشنواره‌ها بتواند خلأ حضور نیروهای انقلابی در عرصه مهم سینمای کشور را مرتفع کند.

▼ خبر ویژه                  

نظر شورای عالی امنیت ملی درباره طرح مجلس

کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: «مصوبات شورای عالی امنیت ملی و مواضع دبیرخانه شورا صرفاً از سوی سخنگوی این نهاد اعلام می‎شود. مطالبی که امروز به‌عنوان مصوبات شورا و تصمیمات دبیرخانه آن در برخی رسانه‎ها منتشر شد، غیردقیق است. مصوبات شورای عالی امنیت ملی و تصمیمات دبیرخانه آن در حکم اطلاعات محرمانه بوده و اعلام آن خارج از چارچوب ذکرشده، مجاز نیست. مجلس شورای اسلامی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ارائه کرده و دبیرخانه ملاحظات مدنظر را در این خصوص به مجلس اعلام کرده است. طرح نهایی که امروز به تصویب مجلس رسید بر اساس روال جاری در نهاد قانون‎گذاری کشور تدوین گردیده و حاصل نظر و اجماع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است».

▼ اخبار

می‌گویم این‌ها با فخری‌زاده می‌خواستند چه کنند!

«فریدون عباسی»، رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه امروز دارند فخری زاده را به‌عنوان یک فرد برجامی معرفی می‌کنند، گفت: «اساساً به‌نوعی من فخری‌زاده را جذب کردم و رساله دکترای وی با من بوده است و عمده تخصص وی هسته‌ای بوده و حتی صداوسیما را هم تحت‌فشار قرار دادند که او هسته‌ای نیست. در شروع دولت یازدهم با فخری‌زاده خوب برخورد نکردند و مزاحمت برای او و مجموعه زیردست او ایجاد کردند. چقدر تلاش شده مجموعه تحت مدیریت آقای فخری‌زاده را ضعیف کنند، البته نقطه تقویت خود را از جای دیگر آورد. ایشان در دهه ۶۰ مسئول بود نقشه راه صنعت هسته‌ای را طراحی کند و اگر می‌بینیم در دهه ۷۰ این صنعت جان گرفت به خاطر آن بود که این صنعت از دست جناح کارگزاران رها شد.

یک اخطار به عناصر دولت می‌دهم که اگر بخواهند فخری‌زاده را حامی برجام جلوه دهید که این کار را هم کرده‌اند و حرف خود را پس نگیرید، من وارد عمل می‌شوم و آن‌وقت من به مطبوعات چیزهایی را خواهم گفت. کسی بنده را مخل امنیت ملی معرفی نکند، نکاتی را میدانم در مورد آقای فخری‌زاده و کارهایی که دست داشتند و می‌خواست انجام دهند و تهدید می‌کنم اگر بخواهند این طایفه و قبیله برجامی، این شهید بزرگوار را برای مطامع خود مصادره کنند، من اقدام شدیدی خواهم کرد. من حاوی اطلاعات هستم و می‌گویم این‌ها با فخری‌زاده می‌خواستند چه کنند»‌.
 

به هیاهوهای دولت گوش نمی‌دهیم!

امیرآبادی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: «نمی‌شود با تعیین ارزهای چند نرخی، منابع مردم مظلوم و مستضعف جامعه را به جیب یک سری افراد خاص که معمولاً در کنار دولت، گروه‌ها و جناح‌ها بوده و یا از اقوام و بستگان برخی مسئولان اجرایی کشور به شمار می‌روند، ریخت و تنها آن‌ها از این ارز بهره‌مند شوند. همان‌طور که شاهد بودیم، واردات گوشت در اختیار یکی از اقوام وزیر یا واردات نهاده دامی در اختیار یکی از افراد فعال در ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور بود. مجلس باید تصمیم خود را درباره تک‌نرخی شدن ارز بگیرد و به هیاهوهای دولت هم گوش نکند، مانند بحث طرح تأمین کالاهای اساسی که مجلس اعلام کرد، دولت کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را سهمیه‌بندی کرده و به‌وسیله کارت الکترونیکی در اختیار مردم بگذارد، اما دولت در ادعایی نادرست بیان کرد، مجلس خواهان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی و ... است.
 

تعیین مجازات برای عدم اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای برای مستنکفین از اجرای مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» مجازات تعیین کردند. مستنکفین از اجرای این قانون، به‌تناسب امتناع یا ممانعت از اجرا به مجازات تعزیری درجات ٢ تا ۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ محکوم می‌شوند. بر اساس متن قانون مجازات اسلامی مجازات درجه ٢ شامل؛ حبس بیش از پانزده تا بیست‌وپنج سال و جزای نقدی بیش از پانصد و پنجاه میلیون ریال تا یک میلیارد ریال بوده و مجازات درجه 5 شامل؛ حبس بیش از دو تا پنج سال؛ جزای نقدی بیش از هشتاد میلیون ریال تا یک‌صد و هشتاد میلیون ریال؛ محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از پنج تا پانزده سال؛ ممنوعیت دائم از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی و ممنوعیت دائم از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی می‌شود.
 

پیشنهاد طرح جدید برای آب و گاز مجانی محرومان

«پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: «در بحث کمک به محرومان،‌ تأمین خدمات ارزان‌قیمت در آب، برق، گاز و تلفن مطرح است». عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی افزود: «مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که در خدمت ایشان بودیم فرمودند از طریق عرضه مالکیت سهام شرکت‌ها برای حل مشکلات اقدام کنید. مذاکرات اقتصاد کشور را شرطی کرد؛ اولین کاری که در اقتصاد کشور باید انجام شود مهار تورم است. از بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و مجموعه‌های اقتصادی که با دفتر مقام معظم رهبری هماهنگی دارند، انتظار می‌رود، در اقتصاد سرمایه‌گذاری کنند و با واگذاری‌هایی که انجام می‌دهند، کوچک‌سازی کنند».

▼ اخبار کوتاه
◄ احیای قلب رآکتور اراک در دو ماه قابل انجام است
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: «احیای قلب رآکتور اراک در دو ماه قابل انجام است. قلب رآکتوری که می‌گفتند در آن سیمان ریخته شده، قابل احیاست. در حال حاضر ما ۳۸۰۰ کیلو مواد داریم، که قبلاً این مقدار ۱۱ تن بوده که البته فاصله چندانی بین ۴ تن و ‍‍‍۱۱ تن نیست».

◄ نوبخت پیش‌نویس بودجه 1400 را به مجلس می‌برد
معاون پارلمانی روحانی خبر داد: «رئیس‌جمهور برای حضور در مجلس جهت ارائه بودجه سال ۱۴۰۰ تابع تصمیم ستاد کروناست»؛ بنابراین امروز نیز شاهد غیبت دوباره رئیس‌جمهور در مجلس خواهیم بود و نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس می‌رود.

◄ نتایج نظرسنجی باب میل نبود، حذف شد!
درحالی‌که طی یکی دو روز اخیر هجمه جریان اصلاحات علیه طرح مجلس مبنی بر الزام دولت به خروج از پروتکل الحاقی شدت یافته، کانال «اصلاحات‌نیوز» اقدام به انتشار یک نظرسنجی با عنوان «خروج از برجام یا پروتکل الحاقی به نفع مردم ایران است یا دشمنان ایران» کرده است که پس از شرکت حدود ۳۲ هزار نفر، بیش از ۶۵ درصد از مخاطبان، خروج ایران از برجام را به نفع مردم تشخیص داده‌اند. این نظرسنجی پس از ساعاتی از کانال مذکور حذف شد!

◄ کف خیابان‌های ایران پول ریخته است!
«تالاری» عضو هیئت‌مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با گلایه از سیاست‌های حمایتی دولت از بخش تولید کشور، گفت: «کف خیابان‌های ایران پول ریخته؛ گرفتار کارگزاران بی‌سواد، بی‌برنامه، بی‌عرضه و بعضاً مفسد هستیم. ۷۰ درصد مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت و فساد در کشور است. انقلاب صنعتی در ایران یک فرهنگ ساخته که دولت دارای این فرهنگ نیست. دولت با فرهنگ تولید بیگانه است اما تولید متوقف نمی‌شود».

◄ شدت یافتن بیماری آیت‌الله مصباح یزدی
کانال تلگرامی آیت‌الله مصباح یزدی نوشت: «باتوجه به شدت یافتن بیماری این یاور راستین انقلاب و رهبری، از جمیع علما، فضلا، شاگردان، دوستان و عموم ولایتمداران و علاقه‌مندان به ایشان تقاضا داریم با توسل به ذیل عنایت ائمه اطهار علیهم‌السلام برای شفای عاجل و کامل ایشان دعا کنند».
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
کدام روش آزمایش تشخیص بارداری بهتر است
کدام روش آزمایش تشخیص بارداری بهتر است

کدام روش آزمایش تشخیص بارداری بهتر است

رهبر انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند+ واکنش ها
رهبر انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند+ واکنش ها

رهبر انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند+ واکنش ها

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان در مرداد 1400
آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان در مرداد 1400

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان در مرداد 1400

معرفی تفسیر بیان السعاده فی مقامات العباده
معرفی تفسیر بیان السعاده فی مقامات العباده

معرفی تفسیر بیان السعاده فی مقامات العباده

استفاده ترکیبی از واکسن‌های کرونا، و این که اصلاً چگونه کار می‌کنند
استفاده ترکیبی از واکسن‌های کرونا، و این که اصلاً چگونه کار می‌کنند

استفاده ترکیبی از واکسن‌های کرونا، و این که اصلاً چگونه کار می‌کنند

معرفی تفسیر بلابل القلاقل
معرفی تفسیر بلابل القلاقل

معرفی تفسیر بلابل القلاقل

معرفی تفسیر بصائر یمینی
معرفی تفسیر بصائر یمینی

معرفی تفسیر بصائر یمینی

معرفی تفسیر البصائر
معرفی تفسیر البصائر

معرفی تفسیر البصائر

معرفی تفسیر البرهان
معرفی تفسیر البرهان

معرفی تفسیر البرهان

آیا باید به نوزادان و کودکان نوپا اجازه تماشای تلویزیون را داد؟
آیا باید به نوزادان و کودکان نوپا اجازه تماشای تلویزیون را داد؟

آیا باید به نوزادان و کودکان نوپا اجازه تماشای تلویزیون را داد؟

لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور در کتب امروزین
لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور در کتب امروزین

لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور در کتب امروزین

ما علی(ع) را تنها گذاشتیم/ استاد انصاریان
ما علی(ع) را تنها گذاشتیم/ استاد انصاریان

ما علی(ع) را تنها گذاشتیم/ استاد انصاریان

حسین جان .../ استاد انصاریان
حسین جان .../ استاد انصاریان

حسین جان .../ استاد انصاریان

فراز زیبای سوره انسان/ سیدمحمدجواد حسینی
فراز زیبای سوره انسان/ سیدمحمدجواد حسینی

فراز زیبای سوره انسان/ سیدمحمدجواد حسینی

کتک کاری در برنامه زنده
کتک کاری در برنامه زنده

کتک کاری در برنامه زنده

ورزشکاران ایرانی که با پرچم کشور دیگر!
ورزشکاران ایرانی که با پرچم کشور دیگر!

ورزشکاران ایرانی که با پرچم کشور دیگر!

جزئیات سانحه مرگبار اتوبوس در جاده هراز
جزئیات سانحه مرگبار اتوبوس در جاده هراز

جزئیات سانحه مرگبار اتوبوس در جاده هراز

تیک آف با جنگنده ایرانی کوثر
تیک آف با جنگنده ایرانی کوثر

تیک آف با جنگنده ایرانی کوثر

توجیه های عجیب مردم برای رفتن به سفر در تعطیلات کرونایی
توجیه های عجیب مردم برای رفتن به سفر در تعطیلات کرونایی

توجیه های عجیب مردم برای رفتن به سفر در تعطیلات کرونایی

خوشحالی نوجوان خوزستانی از رسیدن آب به گاومیش‌ها
خوشحالی نوجوان خوزستانی از رسیدن آب به گاومیش‌ها

خوشحالی نوجوان خوزستانی از رسیدن آب به گاومیش‌ها

نقش آفرینی نوید محمدزاده در دوران نوجوانی
نقش آفرینی نوید محمدزاده در دوران نوجوانی

نقش آفرینی نوید محمدزاده در دوران نوجوانی