0
ویژه نامه ها

بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

پرسپولیس و شوک جدایی یک بازیکن کلیدی دیگر؟ پرسپولیس و شوک جدایی یک بازیکن کلیدی دیگر؟انگار ماجرای جدایی بازیکنان موثر پرسپولیس تمامی ندارد. در پایان لیگ نوزدهم ستاره های زیادی از پرسپولیس جدا شدند و حالا زمزمه جدایی بازی ساز این تیم نیز به گوش می رسد.
بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟
به گزارش راسخون؛ از دیروز اخبار زیادی در خصوص جدایی بشار رسن از پرسپولیس شنیده می شود. اخباری که تاکنون تکذیبی برای آن از باشگاه بیرون نیامده و همین نگرانی هواداران را بیشتر کرده است.

پرسپولیس در خط هافبک در حال حاضر بازیکن بازی ساز شاخصی به غیر از بشار رسن ندارد و در این شرایط هم شاهد هستیم که مهاجمان به خوبی تغذیه نمی شوند.

حالا با جدایی احتمالی بشار رسن شرایط در خط هافبک پرسپولیس نیز به مانند خطوط دفاع و حمله سخت خواهد شد. آنگونه که گفته می شود بشار رسن پس از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا راهی قطر خواهد شد.

پیش از شروع لیگ بیستم بشار رسن با یک پیشنهاد سنگین 3.5 میلیون دلاری از سوی باشگاه القطر رو به رو شد و تلاش زیادی برای جدایی در آن مقطع داشت. با این حال در پرسپولیس ماند و اکنون گفته می شود بندی در قراردادش دارد که می تواند با آن جدا شود.

کمتر از ۳ هفته دیگر پرسپولیس نماینده کشورمان باید در فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف نماینده شرق قاره برود. دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در تاریخ ۲۹ آذر میان پرسپولیس و یک تیم شرقی در دوحه برگزار می شود.

دوحه قطر برای هواداران پرسپولیس یادآور خاطرات تلخ و شیرینی است که سرخ‌ها باید امیدوار باشند این مرتبه که به قطر سفر می‌کنند تنها اتفاقات شیرین و خاطره‌ساز برایشان رخ بدهد و از اخبار بد و ناامیدکننده خبری نباشد. پرسپولیسی‌ها مرتبه قبل که از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به تهران بازگشتند شجاع خلیل‌زاده را از دست دادند و حالا این‌بار اخباری از گوشه و کنار شنیده می‌شود که قرار است بعد از فینال آسیایی بشار رسن هم به جمع جداشده‌های این فصل سرخ‌ها اضافه شود و همین موضوع برای هواداران پرشمار این تیم به یک دلواپسی تبدیل شده است.

بشار رسن هافبک عراقی تیم فوتبال پرسپولیس حدود یک ماه پیش و پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا قصد داشت از جمع سرخپوشان جدا و راهی لیگ قطر شود اما به دلیل قراردادی که با پرسپولیس داشت نتوانست به خواسته خود برسد.

حالا خبر می‌رسد این هافبک عراقی پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا (29 آذر ماه) قصد جدایی از پرسپولیس خواهد داشت و همراه این تیم به ایران بازنخواهد گشت.

بشار رسن که پیش از شروع فصل جدید اصرار به جدایی از پرسپولیس داشت، توافق‌نامه‌ای با مهدی رسول‌پناه سرپرست وقت باشگاه امضا کرده است که طبق آن می‌تواند پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا از جمع سرخپوشان جدا شود و هیچ مانعی سد راه او نخواهد بود.
 

 پرسپولیس با خریدار بشار مذاکره می‌کند؟


بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

با اینکه پیش از آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر یک تیم قطری به‌طور سفت‌وسخت خواهان به خدمت گرفت هافبک ملی‌پوش پرسپولیس شده و حاضر بود بابت این انتقال مبلغ قابل توجهی هم به باشگاه بپردازد اما فشار بالای هواداران به مدیریت باشگاه بعد از جدایی خلیل‌زاده موجب شد تا رسول‌پناه برای خروج از زیر تیغ انتقاد هواداران با این جدایی مخالفت کند تا فعلا این بازیکن پیراهن سرخ را بر تن داشته باشد اما همان زمان که این جدایی منتفی شد اخباری از باشگاه به بیرون درز کرد که رسول‌پناه به هافبک ملی‌پوش عراقی تیمش وعده داد که تا فینال آسیا ماندنی شود و بعد از این رقابت و با خوابیدن تب و تاب هواداران، جدایی‌اش به یک تیم قطری را مهیا کند.

حالا در فاصله دوهفته‌ای تا فینال آسیا این سوال پیش می‌آید که آیا خداحافظی بشار از سرخ‌ها در پایان فینال شکل می‌گیرد یا نه. با توجه به اینکه فصل نقل‌وانتقالات لیگ ستارگان قطر زودتر از لیگ ایران آغاز می‌شود و زمانی که نقل‌وانتقالات زمستانی لیگ برتر آغاز می‌شود، پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی تیم‌های قطری بسته شده است، اگر قرار باشد انتقالی صورت بگیرد قطعا باید بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد.

شنیده می‌شود که مدیران جدید پرسپولیس بعد از ورود به باشگاه تمام راه‌حل‌های درآمدزایی را مرور کرده‌اند و در خلال آن با پرونده انتقال بشار به قطر مواجه شده‌اند و با توجه به نیاز ارزی باشگاه برای تسویه‌حساب با بوژیدار رادوشوویچ، با جدیت بیشتری این پرونده را مورد بررسی قرار داده‌اند.


توافقنامه جدید به‌ دست بشار رسید

همان زمان که جدایی رسن از پرسپولیس منتفی شد برخی‌ها به این موضوع پرداختند که رسول‌پناه برای اینکه این بازیکن را متقاعد به ماندن کند و انگیزه‌اش را بالا ببرد به او قول‌هایی داده است که قول اول او اضافه شدن مبلغ قابل توجهی به قراردادش بود و موضوع دوم هم این بود که بعد از فینال آسیایی به او اجازه بدهند که از تیم جدا شود. با اینکه رسول‌پناه بعد از این اتفاق از مدیریت باشگاه کنار رفت اما حضور او در هیات‌مدیره باعث شد که بشار درنهایت بتواند وعده‌هایی که گرفته بود را به‌صورت رسمی و متمم به قراردادش اضافه کند و حالا برای جدایی نیازی به اجازه باشگاه ندارد و تنها باید مبلغی را به‌عنوان حق ترانسفر به سرخ‌ها پرداخت کند.


ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

خیلی از رسانه‌ها بعد از قول رسول‌پناه به رسن برای افزایش مبلغ دستمزدش به او خرده گرفتند که چه نیازی بود برای نگه داشتن بازیکنی که قرارداد دارد و بند جدایی هم در قراردادش نیست، به او وعده اضافه کردن مبلغ قراردادش را بدهد. در این خصوص یک منبع موثق در باشگاه پرسپولیس خبری را در اختیار خبرنگار «فرهیختگان» قرار داد که خواندن آن خالی از لطف نیست. بر اساس این خبر، پرسپولیسی‌ها در همان ابتدا از بشار خواستند که جدایی‌اش مثل علیرضا بیرانوند اتفاق بیفتد و او از باشگاه قطری بخواهد که تا نیم‌فصل لیگ ستارگان قطر برای او جا نگه دارند تا او بتواند بعد از فینال آسیا و پیش از پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر از جمع سرخ‌ها جدا شود. البته در این بین پرسپولیسی‌ها شرایطی هم داشتند و آن هم مبلغی بود که بشار برای صدور رضایتنامه‌اش باید به پرسپولیسی‌ها می‌داد و با توجه به اینکه رقم درخواستی سرخ‌ها نسبت به قرارداد این عراقی بالا بود، پرسپولیسی‌ها به او وعده دادند که مبلغ قراردادش را بالا ببرند تا او هم حاضر شود برای جدایی همان مبلغی که سرخ‌ها طلب کرده‌اند را بپردازد.

البته بالا رفتن مبلغ قرارداد رسن به این خاطر هم بود که او بابت یک نیم‌فصل عدم‌حضور در تیم قطری از لحاظ مالی متضرر می‌شد و باشگاه حاضر شد تا مابه‌التفاوت این پول را به هافبک ملی‌پوش عراقی‌اش بدهد تا مشکلی برای ادامه همکاری با این بازیکن وجود نداشته باشد.


پرسپولیس: نمی‌دانیم چرا موضوع بشار برجسته شده است


بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

در هیاهوی اخبار درخصوص جدایی بشار رسن از پرسپولیس، مدیران این باشگاه در سکوتی محض فرو رفته‌اند و بدون هیچ اظهارنظری، طوری وانمود می‌کنند که هیچ حادثه‌ای در شرف وقوع نیست و موضوع را با بی‌محلی نگاه می‌کنند. برای اینکه از موضع باشگاه پرسپولیس در قبال خبر جدایی رسن باخبر شویم با یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس تماس گرفتیم تا جریان را از زبان او بشنویم. او به «فرهیختگان» گفت: «واقعا خودمان هم نمی‌دانیم که ناگهان چه اتفاقی افتاد که رسانه‌ها روی موضوع جدایی این بازیکن از پرسپولیس زوم کردند. در هر صورت در گذشته توافقاتی صورت گرفته که باشگاه باید به آن پایبند باشد اما اینکه از حالا بخواهیم در این خصوص صحبت کنیم بسیار زود است. چراکه مدیریت باشگاه درحال رصدکردن پرونده این بازیکن و توافقاتی است که صورت گرفته و هنوز به‌طور کامل در جریان این موضوع قرار ندارد. باید منتظر ماند و دید که درنهایت چه تصمیمی توسط باشگاه و رسن گرفته می‌شود.»

این مسئول در خاتمه درخصوص اینکه آیا از این جدایی مبلغی به پرسپولیس می‌رسد یا خیر، گفت: «فعلا هیچ چیزی مشخص نیست. حتی جدایی این بازیکن. اگر واقعا خبری بود حتما آن را از طریق رسانه‌های باشگاه اعلام می‌کردیم. هواداران صبور باشند و در آستانه فینال آسیا افکارشان را با این مسائل درگیر نکنند.»


بشار رسن جزو بهترین لژیونرهای فوتبال عراق


بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

بشار رسن بنیان معروف به بشار رسن، زادهٔ ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶ در بغداد، عراق یک بازیکن فوتبال عراقی و عضو و تیم ملی فوتبال عراق است .وی برای مسابقهٔ مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ همراه با تیم ملی عراق به ایران آمد، که در آن سفر مورد توجه پرسپولیس قرار گرفت و در روز ۳ ژوئیه ۲۰۱۷ با عقد قراردادی دوساله و با شمارهٔ پیراهن ۵ به پرسپولیس پیوست.

بشار رسن اخیرا در بین بهترین لژیونرهای فوتبال عراق در یک سال گذشته جای گرفته و با ۴ بازیکن برای کسب این عنوان رقابت می‌کند.

در این بین نام جستن میرام بازیکن آمریکایی - عراقی هم دیده می‌شود. همچنین علی عدنان که پس از ترک اودینزه به ونکوور وایت کپس کانادا پیوست نیز دومین گزینه است. اسامه رشید بازیکن دو ملیتی هلندی - عراقی که سابقه بازی در رده های سنی لاله های نارنجی را هم دارد، پس از درخشش در فوتبال هلند به این نظرسنجی راه یافته و گزینه چهارم هم احمد یاسین بازیکن شاغل در لیگ سوئد است.

بشار رسن فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی با پیراهن پرسپولیس داشت و در این فهرست تنها بازیکن شاغل در فوتبال آسیا محسوب می‌شود. هواداران عراقی نیز در بخش کامنت های وبسایت IQ به تمجید ازاین بازیکن پرداخته اند.


عملکرد بشار رسن در پرسپولیس


بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

بشار رسن رکورددار بیشترین تعداد بازی با پیراهن پرسپولیس بین همه فوتبالیست‌های خارجی تاریخ این باشگاه بود. او از ابتدای لیگ هفدهم در حالی‌ که ۲۰ سال داشت به پرسپولیس پیوست و در این سال‌ها از نظر فنی بهتر و بهتر شد. پختگی تدریجی رسن در طول زمان کاملا قابل تشخیص بود و شاید بالاترین سطح فوتبال این بازیکن در تورنمنت اخیر لیگ قهرمانان آسیا به نمایش گذاشته شد. کیفیت بازی‌های رسن در قطر تمجید همگان را برانگیخت و نهایتا همین مسئله هم موجب شد او مورد توجه سایر باشگاه‌ها قرار بگیرد.

پرسپولیس پیش از حضور در قطر برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، علی علیپور و مهدی ترابی را از دست داد اما عیسی آل‌ کثیر و احسان پهلوان به‌خوبی جای خالی این دو بازیکن را پر کردند. حتی سعید آقایی هم توانست به شکلی غافلگیرکننده به جای محمد نادری غایب انجام وظیفه کند. حالا اما پر کردن جای خالی بشار رسن بسیار دشوار است. موجودی پرسپولیس در پست هافبک بازیساز طوری نیست که راحت بشود جای بشار را پر کرد. تیم از عناصر سرعتی و بعضا تکنیکی برخوردار است اما هافبک طراح با قدرت حمل توپ و ارسال پاس‌های کلیدی واقعا کمیاب است. پرسپولیس بشار رسن را بد زمانی از دست داد؛ در آستانه حساس‌ترین نود دقیقه تاریخ باشگاه. پر کردن جای خالی او برای  یحیی گل‌محمدی ساده نخواهد بود.

غیر از مسائل فنی، شخصیت و نجابت بشار رسن هم در این ۳ سال واقعا زبانزد بود. او با همه فراز و فرودهای باشگاه ساخت، از بدقولی‌ها آزرده نشد و در عین حال در زمین با همه وجودش برای تیم زحمت کشید. نجابت رسن حتی در پست خداحافظی او هم آشکار است؛ جایی که تمام تلاشش را کرده مدیران باشگاه مقصر این جدایی لقب نگیرند و از سوی هواداران ملامت نشوند. این در حالی است که ستاره‌ها موقع رفتن، اغلب ترجیح می‌دهند یک نفر را مقصر این تصمیم جلوه بدهند و کاسه کوزه‌ها را سرش بشکنند.

بار دیگر مشخص شد رسانه‌های قطری در مورد فوتبالیست‌های شاغل در ایران، بیخود و بی‌جهت اخبار کذب منتشر نمی‌کنند. در روزهای آغازین لیگ قهرمانان، این رسانه‌ها از پیوستن روزبه چشمی به لیگ ستارگان خبر دادند؛ آن چه ابتدا تکذیب و بعد در عمل اثبات شد. ماجرای رسن هم همین بود و با وجود تکذیب‌های مکرر مدیر برنامه‌های او روشن بود این بازیکن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است.


منبع:
1. خودروتک/ پرسپولیس و شوک جدایی یک بازیکن کلیدی دیگر؟
2. تیتر برتر/ ماجرای جدایی بشار رسن از پرسپولیس پس از فینال آسیا
3. شفقتا/ پرسپولیس| شایعه جدایی رسن چقدر جدی است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
سخن آوا | فرار از حق / استاد رفیعی
سخن آوا | فرار از حق / استاد رفیعی

سخن آوا | فرار از حق / استاد رفیعی

چگونه توجه به رفاه اجتماعی در افزایش غرور ملی و تحقق هدف جهش تولید تاثیر می گذارد؟
چگونه توجه به رفاه اجتماعی در افزایش غرور ملی و تحقق هدف جهش تولید تاثیر می گذارد؟

چگونه توجه به رفاه اجتماعی در افزایش غرور ملی و تحقق هدف جهش تولید تاثیر می گذارد؟

شرکت های دانش بنیان و نقش تاثیر گذار آنان در بومی سازی پژوهش های علمی، افزایش تولید و ارتقاء غرور ملی
شرکت های دانش بنیان و نقش تاثیر گذار آنان در بومی سازی پژوهش های علمی، افزایش تولید و ارتقاء غرور ملی

شرکت های دانش بنیان و نقش تاثیر گذار آنان در بومی سازی پژوهش های علمی، افزایش تولید و ارتقاء غرور ملی

چگونه داروهای سرطان اهداف خود را پیدا می کنند
چگونه داروهای سرطان اهداف خود را پیدا می کنند

چگونه داروهای سرطان اهداف خود را پیدا می کنند

علت ضعف و درد در بازوی دست چیست و راه های درمان آن کدام است
علت ضعف و درد در بازوی دست چیست و راه های درمان آن کدام است

علت ضعف و درد در بازوی دست چیست و راه های درمان آن کدام است

اظهارات وزیر خارجه پیشنهادی بایدن در رابطه با ایران
اظهارات وزیر خارجه پیشنهادی بایدن در رابطه با ایران

اظهارات وزیر خارجه پیشنهادی بایدن در رابطه با ایران

تلاوت زیبای آیه 82 سوره اسراء/ حامد شاکرنژاد
تلاوت زیبای آیه 82 سوره اسراء/ حامد شاکرنژاد

تلاوت زیبای آیه 82 سوره اسراء/ حامد شاکرنژاد

کارتون شهر موشکی/ این داستان: روز جشن
کارتون شهر موشکی/ این داستان: روز جشن

کارتون شهر موشکی/ این داستان: روز جشن

طنز سیاسی بلبشو/ قسمت سیزدهم: گیج بازی رئیس جمهور منتخب
طنز سیاسی بلبشو/ قسمت سیزدهم: گیج بازی رئیس جمهور منتخب

طنز سیاسی بلبشو/ قسمت سیزدهم: گیج بازی رئیس جمهور منتخب

خباثت صهیونیست‌ها تا به کجا؟!
خباثت صهیونیست‌ها تا به کجا؟!

خباثت صهیونیست‌ها تا به کجا؟!

مهارت ها و گل های لیونل مسی در تمرینات!
مهارت ها و گل های لیونل مسی در تمرینات!

مهارت ها و گل های لیونل مسی در تمرینات!

ویژگی های زمان و دوران جاهلیت/ استاد رفیعی
ویژگی های زمان و دوران جاهلیت/ استاد رفیعی

ویژگی های زمان و دوران جاهلیت/ استاد رفیعی

آشپزی|طرز تهیه کیک برنج گوجه
آشپزی|طرز تهیه کیک برنج گوجه

آشپزی|طرز تهیه کیک برنج گوجه

نظر وزیر سابق روحانی درباره آموزش پرورش دولت نهم
نظر وزیر سابق روحانی درباره آموزش پرورش دولت نهم

نظر وزیر سابق روحانی درباره آموزش پرورش دولت نهم

کیک|طرز تزئین کیک
کیک|طرز تزئین کیک

کیک|طرز تزئین کیک

کارتون سفرهای پردردسر دلاور کوچک/ این داستان: فرشته
کارتون سفرهای پردردسر دلاور کوچک/ این داستان: فرشته

کارتون سفرهای پردردسر دلاور کوچک/ این داستان: فرشته

تلاوت زیبای آیات 102-103 سوره انبیاء/ محمدجواد حسینی
تلاوت زیبای آیات 102-103 سوره انبیاء/ محمدجواد حسینی

تلاوت زیبای آیات 102-103 سوره انبیاء/ محمدجواد حسینی

تلاوت آیه 62 سوره عنکبوت توسط استاد عبدالباسط
تلاوت آیه 62 سوره عنکبوت توسط استاد عبدالباسط

تلاوت آیه 62 سوره عنکبوت توسط استاد عبدالباسط

تلاوت زیبای آیه 15 سوره یوسف/ استاد منشاوی
تلاوت زیبای آیه 15 سوره یوسف/ استاد منشاوی

تلاوت زیبای آیه 15 سوره یوسف/ استاد منشاوی

مادر ازم راضی هستی یا نه/ سیدرضا نریمانی
مادر ازم راضی هستی یا نه/ سیدرضا نریمانی

مادر ازم راضی هستی یا نه/ سیدرضا نریمانی

وقتی خسرو معتضد صادق زیباکلام را در سه کنج گیر می‌اندازد در مناظره تلویزیونی
وقتی خسرو معتضد صادق زیباکلام را در سه کنج گیر می‌اندازد در مناظره تلویزیونی

وقتی خسرو معتضد صادق زیباکلام را در سه کنج گیر می‌اندازد در مناظره تلویزیونی