0
ویژه نامه ها

لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

در پایان هفته دوم دیدارهای گروه B و D و E لیگ قهرمانان آسیا سه تیم ایرانی، رتبه‌های اول، دوم و سوم گروه‌های خود را در اختیار گرفته‌اند.
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد
به گزارش راسخون؛ دیدارهای هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا شنبه شب در سه گروه B و D و E پیگیری شد که در پایان این دیدارها دو تیم فولاد و پرسپولیس به ترتیب با صدرنشینی و ایستادن در رتبه دوم جدول گروه‌شان هفته را به پایان رساندند. همچنین در گروهی که تراکتور حضور دارد، این تیم با دو امتیاز فاصله نسبت به صدر جدول همچنان امیدوارانه به کار خود ادامه خواهد داد.
 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد


الریان 1- پرسپولیس 3؛ فقط در 10 دقیقه!

سرخ‌پوشان ایران شکست نیمه اول برابر الریان را با زدن سه گل جبران کردند و به دومین برد آسیایی رسیدند.

پرسپولیس ایران در نخستین بازی فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا موفق به کسب پیروزی یک بر صفر مقابل الوحده امارات شد تا شروع خوبی با کسب سه امتیاز در این رقابت‌ها داشته باشد و آمادگی‌اش در قامت یک مدعی را مثل سال گذشته نشان دهد، اما سرخ‌پوشان فوتبال ایران امشب هم در دیدار با الریان و با وجود شکست یک بر صفر در نیمه اول، از دقیقه 47 تا 57 سه گل توسط کمال کامیابی‌نیا و شهریار مغانلو(2 بار) به ثمر رساندند تا نخستین شکست یاران شجاع را رقم بزنند و با 6 امتیازی شدن، در صدر جدول گروه E لیگ قهرمانان بایستد و از سوی دیگر فاصله‌اش با گوآ رده دومی را به 4 امتیاز افزایش دهد.
 
گروه E لیگ قهرمانان آسیا؛ هفته دوم؛ فصل 2021
شنبه: 1400/01/28 ؛ ساعت 21:30
استادیوم: جواهر لعل نهرو- گوآ هند/ بدون تماشاگر
داور: تانتاشف ایلگیز(ازبکستان)/ کمک‌ها: آندری تی‌ساپنکوف(ازبکستان) و تیمور گاینولین(ازبکستان)/ داور چهارم: هیروکی کیمورا(ژاپن).
 

الریان قطر

فهد یونس
شجاع خلیل‌زاده
دامی ترائوره
محمد علاءالدین(66- علی فریدون)
خالد مفتاح(66- محمد جمعه)
فرانک کوم(71- عبدالرحمن الکربی)
ابراهیم مسعود(66- یوسف عمر)
عبدالعزیز حاتم(71- احمد عبدالمقصود)
یاسین براهیمی
نایف الحضرمی
یوهان بولی
 

پرسپولیس ایران

 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

حامد لک
محمدحسین کنعانی‌زادگان
سید جلال حسینی
سیامک نعمتی
وحید امیری
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی(78- میلاد سرلک)
امید عالیشاه(85- علی شجاعی)
احسان پهلوان(78- مهدی شیری)
مهدی ترابی(85- مهدی عبدی)
شهریار مغانلو(61- عیسی آل‌کثیر)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
 

اخطار

محمد علاءالدین(7) فرانک کوم(51) دامی ترائوره(59) از الریان
 

شرح گل

الریان یک - پرسپولیس صفر (دقیقه 19: نایف الحضرمی): ارسال عبدالعزیز حاتم از روی ضربه ایستگاهی سمت راست زمین را نایف الحضرمی در بین مدافعان پرسپولیس با ضربه سر تبدیل به گل کرد.
 
الریان یک - پرسپولیس یک (دقیقه 47: کمال کامیابی‌نیا): سانتر دقیق و بی‌نقص مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به محوطه 6 قدم را کمال کامیابی‌نیا با ضربه سر وارد دروازه الریان کرد و گل تساوی پرسپولیس را به ثمر رساند.
 
 

الریان یک - پرسپولیس 2 (دقیقه 49: شهریار مغانلو): پاس رو به جلوی احسان پهلوان را سیامک نعمتی با ارسال دیدنی به مقابل دروازه الریان را شهریار مغانلو با پرش بلند و ضربه روی پا زد تا سرخ‌پوشان را در فاصله دو دقیقه پیش بیندازد.
 

الریان یک - پرسپولیس 3 (دقیقه 57: شهریار مغانلو): حرکت سریع امید عالیشاه از جناح چپ زمین و ارسال در عرض زمینی او را شهریار مغانلو در مقابل دروازه خالی الریان با ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد.
 


لحظات حساس

دقیقه 3: وحید امیری با نفوذ سریع از جناح چپ زمین و پاس رو به جلو موقعیت‌سازی کرد که ضربه شهریار مغانلو در موقعیت تک به تک و البته آفساید به تیرک افقی دروازه الریان خورد.

دقیقه 30: پاس در عمق مهدی ترابی در مقابل دو مدافع الریان و شوت زمینی پای چپ شهریار مغانلو به تور کنار دروازه تیم قطری برخورد کرد.

دقیقه 39: پاس در عمق مهدی ترابی را شهریار مغانلو با چرخش دیدنی و شوت زمینی به سمت دروازه الریان زد که فهد یونس با پا توپ را به کرنر زد.

دقیقه 40: ضدحمله سریع الریان با حرکت یاسین براهیمی شکل گرفت که پاس در عمق این بازیکن و شوت محکم ابراهیم مسعود از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 43: شوت یاسین براهیمی از روی ضربه ایستگاهی دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 44: سانتر زیبای سیامک نعمتی از جناح راست زمین و ضربه سر سید جلال حسینی را فهد یونس با واکنش عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه 1+45: ضد حمله خطرناک الریان بازهم تبدیل به یک موقعیت جدی شد که پاس پشت پای یوهان بولی و شوت زمینی یاسین براهیمی با واکنش حامد لک برگشت داده شد.
 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

دقیقه 51: حامد لک شوت محکمی به توپ زد که با ضربه پشت سر شهریار مغانلو در موقعیت خوبی به امید عالیشاه رسید که شوت زمینی این بازیکن را فهد یونس در اختیار گرفت.

دقیقه 55: سیامک نعمتی پس از حرکت سریع و نفوذ در عرض با پای چپ شوت‌زنی کرد که ضربه پشت محوطه او را فهد یونس راهی کرنر کرد.

دقیقه 56: احسان پهلوان با نفوذ به محوطه جریمه الریان موقعیت خطرناکی به وجود آورد که شوت زمینی پای چپ او را فهد یونس از روی خط دروازه برگشت داد و در ادامه هم شوت عالیشاه با عبور از عرض زمین راهی اوت شد.

دقیقه 60: نزدیک بود شهریار مغانلو روی ضربه ریباند شده احمد نوراللهی هت‌تریک کند که ضربه او از بالای دروازه الریان به اوت رفت.

دقیقه 70: کار تیمی چشم‌نواز بازیکنان پرسپولیس می‌توانست گل چهارم سرخ‌پوشان را به همراه داشته باشد که پاس رو به عقب مهدی ترابی و شوت زمینی احمد نوراللهی با واکنش فهد یونس به کرنر رفت.

دقیقه 71: حرکت در عرض و شوت پشت محوطه امید عالیشاه را فهد یونس در اختیار گرفت.

دقیقه 78: ارسال مهدی شیری و ضربه آل‌کثیر از بالای دروازه الریان رد شد.

دقیقه 88: فرصت عالی گلزنی برای پرسپولیس با پاس در عمق آل‌کثیر برای علی شجاعی به وجود آمد، اما این بازیکن در موقعیت تک به تک نتوانست از توپ استفاده کند تا خلیل‌زاده از راه برسد و با تکل به موقع توپ را به کرنر بزند.

دقیقه 2+90: سید جلال حسینی به زیبایی توپ را به سمت چپ زمین برد و به علی شجاعی رساند که پاس رو به جلوی او برای عیسی آل‌کثیر و چرخش و شوت زمینی این بازیکن را الریانی‌ها برگشت دادند.

دقیقه 3+90: سیامک نعمتی با شوت محکم قصد گلزنی داشت که ضربه او پس از اصابت به عیسی آل‌کثیر وارد دروازه الریان شد، اما کمک داور اول آفساید آل‌کثیر را اعلام کرده بود.
 

بهترین بازیکن

شهریار مغانلو با زدن دو گل تاثیر زیادی در کسب پیروزی پرسپولیس مقابل الریان داشت و در خط حمله سرخ‌پوشان پر تلاش ظاهر شد که اگر بدشانس نبود، هت‌تریک هم می‌کرد تا با این نمایش موثر در خط حمله تیمش یکی از بهترین‌های زمین در کنار کمال کامیابی‌نیا و دیگر پرسپولیسی‌ها باشد. کامیابی‌نیا هم در خط میانی پر تلاش ظاهر شد و درست در زمانی که پرسپولیس نیاز به گل اول داشت، این کار را با ضربه سر انجام داد.
 

اتفاق ویژه

کسب دومین برد متوالی پرسپولیس در آسیا که با پاگشای گلزنی شهریار مغانلو برابر یاران شجاع خلیل‌زاده رقم خورد، آنها را با فاصله 4 امتیاز بیشتر نسبت به تیم رده دومی گوآ و 5 امتیازی الوحده و الریان در صدر جدول گروه E لیگ قهرمانان آسیا قرار داد و شرایط سرخ‌پوشان برای صعود از مرحله گروهی را هموار کرد.
 

در حاشیه:

 سعید آقایی و فرشاد فرجی، دو مدافع پرسپولیس به دلیل ابتلا به کرونا و عدم سفر به هند، در فهرست سرخ‌پوشان ایران مقابل الریان حضور ندارند.

 قبل از شروع بازی، شجاع خلیل‌زاده در تونل ورودی ورزشگاه خوش و بش گرمی با بازیکنان پرسپولیس داشت.

در دقیقه 15 خلیل‌زاده به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه چشم به کنار زمین آمد و مورد مداوا قرار گرفت.

یوهان بولی پس از خطایی که وحید امیری روی او مرتکب شد، به سمت بازیکن چپ‌پای پرسپولیس آمد و قصد داشت با او درگیری لفظی داشته باشد.

شجاع خلیل‌زاده پیش از شروع بازی به سمت مربیان سابق خود در پرسپولیس رفت و در عکس تیمی سرخ‌پوشان هم حضور یافت.
 
 لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

بازیکنان پرسپولیس در چند صحنه نسبت به قضاوت داور مسابقه اعتراض داشتند.

 شجاع خلیل‌زاده که بارها در جریان نیمه دوم بخاطر مصدومیت زانوی پای راست خود را گرفته بود، در دقایق تلف شده برای لحظاتی روی زمین نشست، اما به بازی ادامه داد.
 

فولاد 1 – الوحدات 0؛ سه امتیاز به شیرینی عسل

 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

تیم فوتبال فولاد با ارائه یک بازی منطقی و حساب شده، با شایستگی تمام موفق شد سه امتیاز دیدار مقابل نماینده اردن را از آن خود کند.

در دومین شب از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، فولاد در استادیوم کینگ فهد شهر ریاض به مصاف الوحدات اردن رفت و در حالیکه شاگردان نکونام فرصت های زیادی را برای گلزنی به دست آوردند، در نهایت با تک گل شیمبا از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسید.

فولاد که مالکیت 74 درصدی در نیمه نخست داشت، چندین موقعیت را به روی دروازه حریف اردنی خلق کرد ولی با بدشانسی راهی به چارچوب دروازه پیدا نکردند و در آخرین دقایق بازی در نیمه نخست بود که توسط شیمبا از روی نقطه پنالتی به گل رسیدند.

در نیمه دوم شاگردان نکونام با حفظ نتیجه و بستن روزنه های تهاجمی حریف، سه امتیاز حساس را کسب کردند تا پس از متوقف کردن السد، با این پیروزی 4 امتیازی شده و یکی از مدعیان اصلی صعود به دور بعد شوند. سه امتیاز بسیار حساس و شیرین برای نکونام و فولاد که می تواند در ادامه راه به کار آنها بیاید.
 
بازی از هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، گروه D
شنبه: 28/01/1400 ؛ ساعت: 22:30
استادیوم: کینگ فهد شهر ریاض عربستان/ بدون تماشاگر
داور: علی شعیان (کویت) / کمک ها: عباس غلام (کویت)، مازن زازفون (سوریه) / داور چهارم: مسعود طفیلیه (سوریه)
کارت زرد: ابراهیم جوبری (28) از الوحدات
 

ترکیب فولاد

 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

محسن فروزان
مهران موسوی
مهران درخشان مهر (78- وحید حیدریه)
مجتبی نجاریان
عارف اقاسی
محمد میری
محمد آبشک
آیاندا پاتوسی (72- احمد عبدالله زاده)
فرشاد احمدزاده (66- حسین ابراهیمی)
محمدرضا عباسی (66- صابر حردانی)
لوسیانو پریرا (72- ساسان انصاری)
سرمربی: جواد نکونام
 

ترکیب الوحدات

احمد نواس عبدالستار
عبدالله نصیب (75- احمد الیاس)
یزن العرب
ابراهیم جوبری (46- صالح راطب)
خالد عاصم (61- عناس حامد)
طارق خطیب
عبدو نادیا (61- صانی سعد)
احمد طاهر هیکل
احمد زریک
فوادی عواد
احمد سامر (61- رجائل عاید)
سرمربی: عبدالله ابو زمع
 

شرح گل

فولاد یک – الوحدات صفر: (دقیقه 44: شیمبا): ارسال آبشک به سمت چپ و تعویض جناح این بازیکن، به مهران درخشان مهر رسید و ارسال این بازیکن به دست مدافع الوحدات برخورد کرد. لوکاس پریرا پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه مهاجم برزیلی فولاد به مرکز دروازه منجر به گل نخست فولادی ها تبدیل شد.
 


لحظات حساس

دقیقه 2: شوت محکم و از راه دور محمد آبشک با اختلاف ناچیز از کنار دروازه الوحدات به بیرون رفت.

دقیقه 13: سانتر مجتبی نجاریان به روی دروازه از شیمبا عبور کرد و دروازه بان الوحدات در مهار توپ ناکام بوده و دفع توپ او به پاتوسی رسید و در حالیکه گلر اردنی ها برای تصاحب توپ از دروازه خارج شده بود، ضربه پاتوسی از بالای دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 25: ارسال خوب نجاریان به روی دروازه با ضربه سر شیمبا همراه بود که احمد نواس گلر الوحدات توپ را از روی خط بیرون کشید و توپ برگشتی به فرشاد احمدزاده رسید و توپ برگشتی نیز توسط گلر الوحدات راهی کرنر شد.

دقیقه 26: کرنر به دست آمده برای فولاد را پاتوسی به روی دروازه ارسال کرد که با ضربه سر مهران موسوی همراه بود که توپ این بازیکن پس از سابیده شدت با تور بیرون دروازه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 56: فولادی ها صاحب یک فرصت خوب شدند که مدافعین الوحدات در چند مرحله روی توپ اثر گذاشتند تا اینکه آیاندا پاتوسی در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه او به اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 77: موقعیت ایده آلی برای فولادی ها روی یک ضدحمله به دست آمد که پاس ساسان انصاری به محمد میری رسید ولی شوت این بازیکن به تیر دروازه الوحدات برخورد کرد.

دقیقه 78: روی یک موقعیت، دروازه نماینده ایران تا آستانه فروپاشی پیش رفت و شوت احمد زریک از پشت محوطه جریمه به شکل بسیار خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 90+4: تعلل در خط دفاعی و خروج اشتباه فروزان باعث شد یک موقعیت خطرناک نصیب الوحدات شود که شوت بازیکن این تیم به شکل بسیار خطرناکی به بیرون رفت.
 

شرح بازی

 فولاد در نیمه نخست مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و حریف اردنی هرگز نتوانست دروازه نماینده ایران را تهدید کند. شاگردان نکونام چندین فرصت به روی دروازه خلق کردند که در آخرین دقایق نیمه نخست به آنچه که استحقاقش را داشتند، رسیدند. محسن فروزان سنگربان فولادی ها بیکارترین فرد در نیمه نخست بود. درصد مالکیت توپ 74 درصدی و صفر شوت الوحدات به سمت دروازه فروزان، نشان دهنده برتری خوزستانی هاست.

 فولاد در نیمه دوم بیشتر برای حفظ نتیجه تلاش کرد هر چند در این نیمه نیز چند موقعیت خطرناک بدست آوردند که در یک صحنه نیز توپ میری به تیر دروازه برخورد کرد. در 45 دقیقه دوم، تنها یک حمله جدی از سوی اردنی ها شکل گرفت که شوت مهاجم این تیم از کنار دروازه به بیرون رفت. به طور کلی تیم نکونام با 65 درصد مالکیت توپ و 12 شوت به سمت دروازه الوحدات، شایسته پیروزی در این بازی بود.


تراکتور 0- شارجه 0 ؛ دو صحنه مشکوک جا ماند

 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

دیدار تیم های شارجه و تراکتور با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم تراکتور به عنوان یکی از چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در گروه B با تیم های شارجه امارات، پاختاکور ازبکستان و نیروی هوایی عراق همگروه است. این تیم چهارشنبه اولین بازی خود را مقابل پاختاکور انجام داد؛ دیدار جذاب و پر گلی که در نهایت با تساوی سه بر سه به پایان رسید. شاگردان خطیبی امشب دومین بازی خود را مقابل شارجه، میزبان این گروه برگزارکردند.

تقابل این دو تیم در شرایطی صورت گرفت که شارجه با پیروزی در بازی اول خود، تنها تیم سه امتیازی گروه B بود و با یک تساوی توانست به صدرنشینی خود تداوم ببخشد. تراکتور اما به دنبال کسب اولین برد خود در این مسابقات بعد از نمایش خوبش مقابل پاختاکور بود ولی موفق به این کار نشد و بازی بانتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.
 
شب دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه B)
شنبه؛ 1400/01/28؛ ساعت 22:30
ورزشگاه: ورزشگاه شهر شارجه/ بدون تماشاگر
گروه داوری: داور: ما نینگ (چین) – کمک ها: چائو یی (چین) و ژو فی (چین) – داور چهارم: فو مینگ (چین)
کارت زرد: سامان نریمان جهان(28) از تراکتور
 

ترکیب تراکتور

 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

محمدرضا اخباری
 محمدرضا خانزاده
 هادی محمدی
میلاد فخرالدینی
میثم تیموری
اکبر ایمانی (65- حمید بوحمدان)
پیمان بابایی (90- امین اسدی)
سامان نریمان جهان (65-محمد قادری)
مهدی تیکدری
اشکان دژاگه ( 46- سعید واسعی)
محمد عباس زاده ( 78- ابوالفضل رزاق پور)
سرمربی: رسول خطیبی (ایران)
 

ترکیب شارجه

عادل الحوسنی
 شاهین عبدالرحمن
 کایو
 محمد عبدالباسط
خالد باوزیر
علی محمد الظنحانی
عبداله غانم
خالد ابراهیم الظنحانی
سالم صالح (67- سیف رشید )
لوان پریرا 
اتابک شوکوروف
سرمربی: عبدالعزیز محمد العنبری (امارات)
 

لحظات حساس

دقیقه 2: یک ارسال تند تیز زمینی از سمت چپ و ضربه خالد باوزیر اولین موقعیت شارجه روی دروازه تراکتور بود؛ در این صحنه اما توپ به خوبی روی پای بازیکن شارجه جفت و جور نشد و توپ راهی اوت شد.

دقیقه 15: ارسال میلاد فخرالدینی از سمت راست را پیمان بابایی با پرشی بلند و ضربه سر روانه دروازه شارجه کرد اما این ضربه از قدرت کافی برای باز کردن دروازه حریف برخوردار نبود و به راحتی در اختیار الحوسنی قرار گرفت.

دقیقه 17: سانتر روی پای سالم صالح از سمت راست در حالی که می رفت به یک موقعیت خطرناک در دهانه دروازه تراکتور تبدیل شود، با خروج به موقع اخباری مهار شد.

دقیقه 22: کار ترکیبی تراکتوری ها با سانتر دژاگه به داخل محوطه جریمه می رفت به یک موقعیت خطرناک تبدیل شود اما ضربه سر عباس زاده را دروازه بان شارجه به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 25: شوت کات دار پیمان بابایی از نزدیکی خط محوطه جریمه روی پاس سامان نریمان جهان به خطرناک ترین شکل ممکن از کنار دروازه شارجه به بیرون رفت.

دقیقه 26: کایو با یک حرکت انفرادی زیبا و طی مسیری 20-30 متری خود را به محوطه جریمه تراکتور رسانده و در موقعیت تک به تک با اخباری از زاویه بسته یک ضربه زمینی خطرناک زد که این توپ با اختلاف از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 41: روی غفلت عجیب مدافعان تراکتور، کایو فراری عالی را ترتیب داده و با محمدرضا اخباری تک به تک شد، دروازه بان تراکتور اما با یک واکنش زیبا، راه توپ را به مهاجم خطرناک شارجه بست تا دروازه تراکتور را در دقایق پایانی نیمه اول نجات دهد.
 
 لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد

دقیقه 55: صالح با یک نفوذ دیدنی وارد محوطه جریمه تراکتور شد و با یک پاس عقب سعی در ایجاد موقعیت برای هم تیمی هایش داشت اما اخباری با یک واکنش زیبا راه پاس او را بست.

دقیقه 58: سالم صالح در موقعیت تک به تک با اخباری می توانست گل اول تیمش را به ثمر برساند اما اخباری بازهم در نقش ناجی ظاهر شده و دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه 59: محمد عباس زاده با یک پاس عرضی به موقع، مهدی تیکدری را در سمت راست محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت کرد؛ شوت روی پای این بازیکن را الحوسنی با واکنشی زیبا راهی کرنر کرد.

دقیقه 67: روی اشتباه مدافعان تراکتور، خالد باوزیر در دهانه دروازه صاحب توپ شد و در حالی که فقط اخباری را مقابل خود داشت با شوتی عجیب توپ را به بیرون زد.

دقیقه 3+90: شلیک زهردار پریرا به طرز بسیار خطرناکی از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.
 

شرح بازی

 شارجه به عنوان میزبان بازی، کار را بهتر از تراکتور آغاز کرد و در 10 دقیقه ابتدایی بازی شاهد چرخش توپ در زمین تراکتور بودیم. شاگردان خطیبی رفته رفته از فشار اولیه حریف خارج شده و بازی را به تعادل کشانده و چند موقعیت را هم روی دروازه شارجه ایجاد کردند. 15 دقیقه دوم بازی جذاب تر دنبال شد هر کدام از تیم های یک موقعیت بسیار خطرناک روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که البته این موقعیت ها به گل تبدیل نشد. دقایق پایانی نیمه اول چند موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه تیم ها داشت که یکی از مهمترین آنها را اخباری به زیبایی مهار کرد. ضمن اینکه در دقایق پایانی نیمه اول داور می توانست یک ضربه پنالتی برای تراکتور بگیرد که این اتفاق رخ نداد و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

تیم شارجه در نیمه دوم نمایش بهتری نسبت به تراکتور ارائه کرد. این تیم در دقایق ابتدایی نیمه دوم موقعیت های خوبی داشتند که درخشش اخباری مانع از گل شدن این موقعیت ها شد. تراکتور هم یک موقعیت بسیار خطرناک توسط تیکدری روی دروازه شارجه ایجاد کرد که ضربه او را دروازه بان حریف به خوبی مهار کرد. در ادامه نیمه دوم تراکتور با وجود تغییراتی که در ترکیب خود داشت نتوانست به گل رسیده و بعد از هفت بازی به اولین برد آسیایی خود برسد. به این ترتیب تقابل دو تیم بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید.
 

بهترین بازیکن

محمدرضا اخباری در شبی که تیم حریف موقعیت های خطرناکی روی دروازه تراکتور ایجاد کرد، با واکنش های دیدنی خود ناجی دروازه تیمش شد تا بهترین بازیکن زمین در شبی باشد که کایو از شارجه هم بازی خوبی انجام داد. اخباری در هر دو نیمه واکنش های بسیار خوبی روی موقعیت های حریف داشت تا بار دیگر شایستگی های خود را نشان دهد.
 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد


اتفاق ویژه

دیداری که می توانست گل داشته باشد با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ یکی از این گل ها می توانست روی ضربه پنالتی به ثمر برسد که داور بازی در دقایق پایانی نیمه اول آن را به برای تراکتور نگرفت. در این صحنه، پیمان بابایی با یک شوت ناگهانی از نزدیکی محوطه جریمه دروازه حریف را نشانه گرفت اما توپ با برخورد به سالم صالح بلوکه شد؛ بازیکن شارجه در حالی راه توپ بابایی را بست که دستانش کاملا باز بود و توپ با برخورد به دست او مسیر خود را تغییر داد. تصمیم داور بازی اما در این صحنه پنالتی نبود تا با توجه به اینکه در این مرحله از رقابت ها VAR وجود ندارد یک پنالتی برای تراکتور از دست برود.
 
لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس، تساوی بدموقع تراکتور و برد شیرین فولاد


در حاشیه

مهمترین اتفاق این بازی بی شک، رویارویی رسول خطیبی و عبدالعزیز دو سرمربی تراکتور و شارجه است که در سال 2006 در تیم اماراتی با یکدیگر هم تیمی بودند.

 مسعود شجاعی که او هم سابقه بازی در تیم شارجه را دارد، در این بازی هم به مانند بازی با پاختاکور نیمکت نشین است.

به مانند بازی قبلی، محمد عباس زاده مامور پرتاب اوت های بلند تراکتور در این دیدار است.

در نظرسنجی سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، 84 درصد کاربران، رای به پیروزی تراکتور در این دیدار داده اند.

 برخورد شدید عبدالباسط با نریمان جهان، مصدومیت شدید بازیکن شارجه را به همراه داشت. داور در این صحنه به هافبک تراکتور کارت زرد نشان داد که بهت و حیرت این بازیکن را به همراه داشت.

 برخورد شوت پیمان بابایی به دست مدافع شارجه در داخل محوطه جریمه، صحنه مشکوکی را به وجود آورد که به نظر می رسید پنالتی باشد. داور بازی اما اعتقادی به پنالتی نداشت و همین موضوع باعث شد تا تراکتوری ها به شدت به تصمیم او معترض شوند.


منبع:
1. تسنیم/ لیگ قهرمانان آسیا| صدرنشینی پرسپولیس و ادامه روزهای خوب فولاد در پایان هفته دوم/ تراکتور همچنان امیدوار + عکس
2. ورزش سه/ تراکتور 0- شارجه 0 ؛ دو صحنه مشکوک جا ماند
3. ورزش سه/ الریان 1- پرسپولیس 3؛ فقط در 10 دقیقه!
4. ورزش سه/ فولاد 1 – الوحدات 0؛ سه امتیاز به شیرینی عسل
5. جماران نیوز/ لیگ قهرمانان آسیا| گل های بازی پرسپولیس و الریان قطر/ دبل مغانلو و تک گل کمال +ویدیو
6. شفقنا/ گل اول فولاد به الوحدات توسط لوسیانو پریرا + ویدئو
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
احکام نیت روزه از نظر آیت الله صافی گلپایگانی
احکام نیت روزه از نظر آیت الله صافی گلپایگانی

احکام نیت روزه از نظر آیت الله صافی گلپایگانی

یادگیری ماشین از حرکات بدن
یادگیری ماشین از حرکات بدن

یادگیری ماشین از حرکات بدن

متهم ردیف دوم
متهم ردیف دوم

متهم ردیف دوم

نقش رسانه ها در انتخابات
نقش رسانه ها در انتخابات

نقش رسانه ها در انتخابات

مدیرعامل کریپتولند بازداشت شد/ تکلیف فعالان بازار رمزارزها چه می‌شود؟
مدیرعامل کریپتولند بازداشت شد/ تکلیف فعالان بازار رمزارزها چه می‌شود؟

مدیرعامل کریپتولند بازداشت شد/ تکلیف فعالان بازار رمزارزها چه می‌شود؟

بسته تحلیلی خبری (دوشنبه 27 اردیبهشت 1400)
بسته تحلیلی خبری (دوشنبه 27 اردیبهشت 1400)

بسته تحلیلی خبری (دوشنبه 27 اردیبهشت 1400)

حکمت | عبادت بی‌ولایت / استاد حسینی قمی (نسخه اینستاگرام)
حکمت | عبادت بی‌ولایت / استاد حسینی قمی (نسخه اینستاگرام)

حکمت | عبادت بی‌ولایت / استاد حسینی قمی (نسخه اینستاگرام)

وظایف اخلاقی احزاب و گروه ها در انتخابات
وظایف اخلاقی احزاب و گروه ها در انتخابات

وظایف اخلاقی احزاب و گروه ها در انتخابات

حکمت | مواظب چشماتون باشید / استاد محرابیان (نسخه اینستاگرام)
حکمت | مواظب چشماتون باشید / استاد محرابیان (نسخه اینستاگرام)

حکمت | مواظب چشماتون باشید / استاد محرابیان (نسخه اینستاگرام)

وظایف اخلاقی عموم مسئولین در انتخابات
وظایف اخلاقی عموم مسئولین در انتخابات

وظایف اخلاقی عموم مسئولین در انتخابات

موبوگیفت؛ فروشگاه موردعلاقه گیمرها برای خرید گیفت کارت
موبوگیفت؛ فروشگاه موردعلاقه گیمرها برای خرید گیفت کارت

موبوگیفت؛ فروشگاه موردعلاقه گیمرها برای خرید گیفت کارت

آژیر خطر در حین مصاحبه با فرمانده صهیونیست!
آژیر خطر در حین مصاحبه با فرمانده صهیونیست!

آژیر خطر در حین مصاحبه با فرمانده صهیونیست!

واکسن‌ خارج از سیستم ستاد کرونا تقلبی است!
واکسن‌ خارج از سیستم ستاد کرونا تقلبی است!

واکسن‌ خارج از سیستم ستاد کرونا تقلبی است!

شناخت قدر اهل بیت(ع)/ آیت الله مصباح یزدی
شناخت قدر اهل بیت(ع)/ آیت الله مصباح یزدی

شناخت قدر اهل بیت(ع)/ آیت الله مصباح یزدی

شایعه ممنوع الخروج شدن ظریف!
شایعه ممنوع الخروج شدن ظریف!

شایعه ممنوع الخروج شدن ظریف!

دفاع از فلسطین در ایتالیا
دفاع از فلسطین در ایتالیا

دفاع از فلسطین در ایتالیا

فرو ریختن وحشتناک یک کنیسه صهیونیستی!
فرو ریختن وحشتناک یک کنیسه صهیونیستی!

فرو ریختن وحشتناک یک کنیسه صهیونیستی!

تلاوت آیه 22 سوره لقمان/ استاد عبدالباسط
تلاوت آیه 22 سوره لقمان/ استاد عبدالباسط

تلاوت آیه 22 سوره لقمان/ استاد عبدالباسط

فروش و نصب باتری ماشین در محل
فروش و نصب باتری ماشین در محل

فروش و نصب باتری ماشین در محل

نکاتی در خصوص انجام مسافرت هوایی با کودک
نکاتی در خصوص انجام مسافرت هوایی با کودک

نکاتی در خصوص انجام مسافرت هوایی با کودک

مستند حیات خانه ما (قسمت بیست و پنج)
مستند حیات خانه ما (قسمت بیست و پنج)

مستند حیات خانه ما (قسمت بیست و پنج)