0
ویژه نامه ها

میثم منیعی در گفتگو با راسخون:

مجیدی به نفع پرسپولیس تعویض کرد/استقلال باید برای رتبه سوم و کسب سهمیه بجنگد

پیشکسوت استقلال با بیان اینکه مجیدی در تعویض ها موفق نبود و به نفع حریف تغییر ایجاد کرد، گفت: قهرمانی استقلال در لیگ امسال دیگر شدنی نیست و این تیم باید برای رتبه سوم و سهمیه آسیا با رقبا بجنگند.
مجیدی به نفع پرسپولیس تعویض کرد/استقلال باید برای رتبه سوم و کسب سهمیه بجنگد
میثم منیعی در گفتگو با خبرنگار ورزشی راسخون، با اشاره به شکست استقلال در دربی 95 اظهار داشت: عملکرد استقلال در این بازی اصلا بد نبود و نسبت به بازی رفت بابرنامه تر و خیلی منطقی وارد زمین شد. اما متاسفانه آن طور که باید نتیجه حاصل نشد و بازی را واگذار کرد. این شکست باعث ناراحتی هواداران استقلال شد که خیلی امید داشتند تا بتوانند در لیگ برتر هم مثل آسیا خوب عمل کنند و حداقل امسال در کورس قهرمانی باشند. در بازی هایی مثل دربی بیشتر یا کمتر حمله کردن ملاک نیست. باید هر طور شده از کمترین فرصت ها گل بسازی و بتوانی 3 امتیاز را بگیری. ملاک این است که 90 دقیقه کم اشتباه باشید و بازی را مدیریت و با اشتباهات پائین پیش بروی. حتی اگر تیم بد بازی کند اما از این طور بازی ها باید امتیاز بگیری و از فرصت ها استفاده کنی. متاسفانه استقلالی ها با توجه به سوابقی که داشتند، کم تجربه عمل کردند. حساسیت بازی را درک نکردند. شاید از لحاظ حضور در لیگ تجربه داشتند اما تجربه ی دربی خیلی اهمیت دارد. از لحاظ تجربه استقلال ضعیف تر عمل کرد و پرسپولیس توانست بازی را که تقریبا پایاپای بود، ببرد و 3 امتیاز مهم را بگیرد.
 
تعویض های مجیدی به نفع پرسپولیس بود
وی در خصوص اینکه آیا استراتژی مجیدی برای دربی مناسب بود؟ افزود: با توجه به تعویض هایی که مجیدی برای عوض کردن جریان بازی انجام داد، آن تغییرات بیشتر به نفع پرسپولیس شد تا استقلال. پس نتیجه می گیریم که آن برنامه ی مناسب دربی را در ذهن نداشتند. در کنار این موضوعات، نبودن یک مربی شش دانگ و کاربلد کنار مجیدی، حس می شود. دست مجیدی در این بخش خالی است. سرمربی وقتی در جو بازی قرار می گیرد، فشار زیاد است و اینجاست که کمک مربی نقش مهمی در بازی خوانی و تعویض ها و گوشزد کردن نکات فنی و تاکتیکی دارد. استقلال یکی از نقاط ضعفش این بود که نتوانست تعویض های خوبی انجام دهد. چون بازیکنانی که وارد زمین شدند نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند و روند بازی را عوض کنند. در این طور بازی ها معمولا مربیان برای رسیدن به گل، 3 تا 4 روش و سیستم در برنامه دارند تا در صورت نیاز تیم بتواند با آنها کارش را پیش ببرد. مربیان برای هر 15 دقیقه استراتژی و برنامه ی مناسب روند بازی دارند. در نیمه دوم هم با تعویض هایی که انجام می دهند سعی می کنند نوع بازی را عوض کنند و بتوانند به برتری برسند. اما برای استقلال این طور نبود. هر چقدر زمان بازی جلوتر می رفت، پرسپولیس سوار بر بازی می شد و موقعیت ایجاد می کرد.
 
سیستم بکش بکش منسوخ شده است
پیشکسوت استقلال تصریح کرد: اگر دقت کنید گل محمدی وقتی دید در نیمه ی اول سمت راستش آسیب پذیر است، در شروع نیمه 2 تعویض انجام داد و تیمش را از آن حالت در آورد. استقلال ابتدای نیمه ی دوم گل خورد و زمان کافی برای جبران داشت. زمان های قدیم سیستم فوتبال طوری بود که وقتی تیمی عقب می افتاد، 10 دقیقه آخر بکش بکش راه می انداخت و زیرتوپ می زدند تا به گل برسند. الان لیگ ما به سمتی رفته است که دیگر این صحنه ها را خیلی کم می بینیم. فکر می کنم استقلال با پتانسیلی که داشت، اگر روی زمین بازی می کرد، به راحتی می توانست به دروازه ی پرسپولیس برسد تا اینکه بخواهد سانترهای زودهنگام و بی هدف ارسال کند. در این طور ارسال های بی هدف، چون دفاع حریف روبه توپ است به راحتی می تواند دفع کند. وقتی پرسپولیس در دفاع خود بازیکنی مثل سیدجلال حسینی با آن همه تجربه و کیفیت خیلی خوب را دارد، ترفندهای ارسال بلند را بلد است و به محوطه ی خودش می چسبد و در کنارش گلر هم به راحتی می تواند ارسال های بی هدف را جمع کند. استقلال می توانست روی زمین سرعت بازی را بیشتر کند و به گل برسد.
 مجیدی به نفع پرسپولیس تعویض کرد/استقلال باید برای رتبه سوم و کسب سهمیه بجنگد
داور هم با استقلال نامهربان بود هم پرسپولیس
میثم منیعی گفت: خیلی ها می گویند پنالتی اگر روی قایدی اعلام می شد، شاید استقلال نمی باخت. این حرفها روی شاید هاست. قطعا اگر استقلال گل اول را می زد، پرسپولیس برای جبران گل جلوتر می آمد و استقلال با داشتن بازیکن سرعتی مثل قایدی می توانست در ضدحملات خطرناک باشد. ولی مربی باید طوری برنامه ریزی کند که اگر داور به اشتباه پنالتی نگرفت یا بد قضاوت کرد، بتوانید بازی را در بیاورید و به گل برسید. نقش مربی پس کجاست. اشتباه داوری هم جزئی از فوتبال است. داور با استقلال نامهربان تر بود و حتی با پرسپولیس ولی این هم باید مربیان در نظر بگیرند و برای چنین مواقعی برنامه داشته باشند تا تیمشان به هم نریزد.
 
کمالوند با استقلال خودش را مطرح کرد
وی در پاسخ به این سوال که آیا رفتن کمالوند باعث 2 شکست پیاپی استقلال شده است؟ خاطرنشان کرد:  نه این طور نیست. بودن و نبودن کمالوند این قدر تاثیرگذار نبود. اگر تاثیر داشت چرا خودش در سایپا نتوانست تفکراتش را پیاده کند و تیمش نتوانسته بردی بدست بیاورد. فراز کمالوند بهترین استفاده را از استقلال برد و دوباره خودش را مطرح کرد. اوبا استفاده از نام استقلال دوباره برسرزبان ها افتاد. کمالوند چندین سال بود که در لیگ یک فعالیت می کرد یا در خانه اش بود ولی با آمدن به استقلال توانست خودش را احیا کند و تیم لیگ برتری بگیرد. این استقلال بود که نتوانست سودی ببرد. مثل همیشه آدم ها به استقلال آمدند و استفاده اش را بردند و رفتند. استقلال ماند و هوادارانش و ناراحتی و گریه هاش.
 
استقلال باید برای رتبه سوم و سهمیه آسیا بجنگد
پیشکسوت استقلال افزود: این شکست و باخت به ذوب آهن کار را تمام کرد و بعید می دانم امسال بتوانیم در لیگ برتر مدعی قهرمانی باشیم. با توجه به فاصله ی امتیازی که استقلال با تیم های آماده پرسپولیس و سپاهان دارد، کار سختی در قهرمانی دارد و عملا فکر می کنم دیگر شانسی نداشته باشد. این تیم باید حداقل برای کسب سهمیه تلاش کند تا از دست نرود. در این راه هم رقیبان سختی مثل فولاد و گل گهر هستند و باید برای رتبه سوم بجنگد. عقل سلیم حکم می کند که استقلال اولویت بندی کند و در جام حذفی تمام تمرکزش را بگذارد. از طرفی هم باید جام باشگاه های آسیا را در اولویت قرار دهند تا در آن رقابت ها هم بتوانند به موفقیت برسند. این تیم پتانسیل این را دارد که در یکی از این رقابت ها خودش را نشان دهد و جام بیاورد. امیدوارم این اتفاق بیافتد و هواداران بتوانند از تیم محبوبشان بازی های خوب همراه با نتیجه ببینند.
 
غلامپور تعصب دارد و نمی تواند باخت تیمش را تحمل کند
میثم منیعی در خصوص درگیری آخر بازی دربی 95 گفت: به نظرم آن طور که شرح می دهند، درگیری نبود. 2 تا هول دادن که درگیری نیست. اینها شلوغ کاری بود. یکسری از بازیکنان ها دنبال این بودند تا خودشان را نشان دهند. آنها نتوانستند در زمین فوتبال خودشان را بازی کنند، آخر بازی خواستند حاشیه درست کنند تا دیده شوند. نکته ای که باید بگویم این است که بهزاد غلامپور را کسانی که می شناسند، می دانند انسان بسیار آرام و فهمیده ای است. او به تیم های خودش تعصب دارد و این تعصبش برای استقلال دوبرابر است. نمی تواند باخت تیمش را تحمل کند. قطعا به غلامپور چیزی گفتند که آن طور برآشفته شد. هرچه بود تمام شد و نباید به این حواشی دامن بزنند. دربی همیشه حساسیت خودش را دارد و این مسائل طبیعی است. امیدوارم بازیکنان به جای دیده شدن در چنین صحنه هایی، خودشان را در زمین نشان دهند و دل هواداران را بدست بیاورند.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.