0
ویژه نامه ها

حسن اشجاری در گفتگو با راسخون:

گفته بودم به راحتی بحرین را شکست می دهیم/باید از عراق هم زهر چشم بگیریم

مدافع اسبق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است نباید کار را به اما و اگر بکشانیم و با شکست دادن عراق، هم از این تیم زهر چشم بگیریم و هم به عنوان تیم اول صعود کنیم.
گفته بودم به راحتی بحرین را شکست می دهیم/باید از عراق هم زهر چشم بگیریم
حسن اشجاری در گفتگو با خبرنگار ورزشی راسخون، با اشاره به برتری قاطع تیم ملی ایران مقابل بحرین اظهار داشت: پیش بینی می شد تیم بحرین به دلیل امتیازات بیشتری که نسبت به ایران داشت، بازی بسته و تدافعی انجام دهد. آنها در دیدار با ما سعی کردند با 8 و در برخی صحنه ها حتی با 10 نفر دفاع کنند. این بازی بسته ی آنها باعث شد تا تیم ما نتواند ازعمق حرکت کند. به همین دلیل بازیکنان ما سعی کردند از کناره ها حمله کنند.
 
ترکیب تیم ملی مقابل بحرین عالی بود
وی افزود: خدا را شکر ترکیب تیم ملی نسبت به بازی اول تغییر کرده بود و وحید امیری همان طور که پیش بینی می شد، یک خط جلوتر به عنوان وینگر چپ بازی کرد. وحید بازیکنی است که به راحتی نبردهای یک به یک را برمی دارد و چون سرعتش هم خوب است، خیلی به تیم ما کمک کرد. واقعا خوشحالم که ترکیب خیلی خوبی کادر فنی تیم ملی برای بحرین انتخاب کردند. همان نفراتی بودند که باید مقابل بحرین بازی می کردند. انگیزه ی بازیکنان ما هم برای بردن بحرین خیلی کمک کرد. با صبرو حوصله بازی کردیم و منهای 20 دقیقه ی ابتدایی که اصلا خوب نبودیم و برای رسیدن به دروازه حریف، عجله داشتیم، در بقیه دقایق خیلی مسلط و سرتر از حریف ظاهر شدیم. این نشان می دهد که تیم آنالیز ما خیلی عالی حریف را بررسی کرده بود و روی نفرات آنها شناخت خوبی داشتیم.
 
در نیمه ی اول می توانستیم به بحرین گل بزنیم
مدافع چپ اسبق تیم ملی ایران تصریح کرد: وقتی با شتاب و عجله بازی می کردیم، خیلی راحت توپ ها را از دست می دادیم و در یکی دو صحنه حتی پاس به عقب های اشتباه باعث شد تا تیم حریف در موقعیت های خطرناک، صاحب توپ شود. رفته رفته شرایط بهتر شد، و توانستیم موقعیت های خوبی ایجاد کنیم.نیمه ی اول اگر دقت می کردیم، می توانستیم حداقل با 2 گل برتری زمین را ترک کنیم. توپ هایی که به طارمی رسید، در موقعیت های خوبی بود و اگر دقت کافی داشت، می توانست گلزنی کند.
 
گل ایران نقشه های بحرینی ها را به هم ریخت
حسن اشجاری گفت: در نیمه ی دوم با تغییراتی که داشتیم، خیلی خوب و روان تر بازی کردیم. تمرکز تیم ما فقط روی حمله و رسیدن به گل بود. در بهترین موقع توانستیم به گل برسیم. درست زمانی که تمرکز تیم بحرین برای بستن فضاهای کنار بود، تیم ما با یک حرکت خوب به سمت عمق از سوی وحید امیری و در ادامه حرکت خوب طارمی و سردار آزمون توانست به گل برسد. این گل فضا را تغییر داد. چون تیم حریف نمی توانست دفاع محض کند. آنها مجبور شدند برای جبران گل جلو بکشند. در واقع گل به موقع ایران، تمام نقشه های حریف را به هم ریخت و به نوعی شوکه شدند. دیدید که اصلا نتوانستند حتی موقعیت خطرناکی هم ایجاد کنند. این نشان می دهد که فقط برای گرفتن یک مساوی آمده بودند. فراموش نکنیم که تیم ما خیلی منطقی بازی کرد و به یک گل بسنده نکرد. با بازیکنان سرعتی و تکنیکی که داشتیم، از جلو کشیدن تیم حریف نهایت استفاده را کردیم و به گل های بعدی رسیدیم.
 
قدوس می تواند فیکس تیم ملی باشد
وی تاکید کرد: نکته ای که باید به آن خیلی دقت کرد، حضور مثبت و بسیار عالی سامان قدوس در ترکیب تیم ایران بود. این بازیکن خیلی باهوش بازی کرد و توانست نبض میانه میدان را در اختیار بگیرد.خیلی سخت است بازیکنی به عنوان تعویضی بیاید و این قدر خوب و مسلط در همان دقایق ابتدایی بازی کند. او نشان داد که توانایی بالایی دارد و می توان دربازی های حساس روی او حساب ویژه ای باز کرد. به نظرم او می تواند به عنوان بازیساز فیکس در تیم ملی بازی کند.البته که کادر فنی بهتر و بیشتر از شرایط بازیکنان مطلع هست و باید به نظرشان احترام گذاشت.
 گفته بودم به راحتی بحرین را شکست می دهیم/باید از عراق هم زهر چشم بگیریم
این برد جواب قاطعانه به حق خوری ها بود
کارشناس فوتبال ایران افزود: شرایطی که تیم ملی در آن گرفتار شده بود به نوعی بازیکنان و کادر فنی تحت فشار بودند. نتایج دور رفت رقابت ها طوری بود که باید بحرین را می بردیم. وقتی میزبانی هم از دست رفت، شاید امیدها به این دلیل بود که کم شد. البته ایرانی ها همیشه در شرایط سخت واکنش عالی دارند. فوتبال ما همیشه با حریف های به ظاهر آسان خیلی جدی بازی نمی کند و شرایطش پیچیده می شود. خدا را شکر که با این برد جواب قاطعانه ای به ظلم ها و حق خوری هایی که در حق فوتبال ملی ما شد، به بحرینی ها دادیم. یادمان نرفته بود که این تیم در بازی رفت چه کارهایی که برای بردن بازی نکرد. آنها به سرود ملی ما بی احترامی کرده بودند و این برد قاطعانه آن هم برای اولین بار در خاک حریف، واقعا چسبید.
 
عراق قدرتمندتر از بحرین است
حسن اشجاری گفت: مهمترین مسئله ای که نباید فراموش شود، این است که نباید در باد این برد بخوابیم. شکست دادن بحرین درست است که خیلی مهم و حیاتی بود اما تنها 50 درصد کار بود و برای صعود حتما باید عراق را ببریم. همیشه تیم عراق در هر شرایطی که بوده، مقابل ما بازی پایاپای و نزدیکی انجام داده است. به یاد نداریم مقابل این تیم برد پرگل آورده باشیم. آنها تیمی فیزیکی، سرعتی و جوان دارند که خیلی خطرناک هستند. همیشه بازی های عراق و ایران از حساسیت خاصی برخوردار بوده و اصلا قابل پیش بینی نیست. یقین بدانید این تیم به مراتب از بحرین قدرتمندتر است. چون این تیم تنها در فاز دفاعی تمرکز ندارد و بازیکنان خط هافبک و حمله ی خیلی خوبی دارند. شناخت آنها از فوتبال ما خیلی خوب است و با کمترین اشتباه باید مقابل آنها قرار بگیریم. مدافعان ما در این دیدار کار سختی در پیش دارند و نباید اشتباهی مرتکب شویم.
 
مقابل عراق هماهنگی طارمی و سردار به ما کمک می کند
وی ادامه داد: بعید می دانم ترکیب ما مقابل عراق زیاد تغییری بکند. درست است که وحید امیری یکی از تاثیرگذارترین بازیکن تیم ملی را در اختیار نداریم اما شک نکنید این قدر بازیکن خوب داریم که جای او احساس نشود. ما باید با حواس بسیار جمع و هوشمندانه با عراق بازی کنیم. این دیدار این قدر حساس و حیاتی است که ممکن است موقعیت های کمی نصیب ما شود. باید از تک فرصت ها بهترین استفاده را بکنیم. یکی از نکاتی که می توان در بازی با عراق به آن تکیه کرد، هماهنگی بی نظیر طارمی با سردار آزمون است. این دو بازیکن واقعا بدون نگاه، می دانند که چطور باید همدیگر را در موقعیت گل قرار دهند. این هماهنگی مقابل عراق خیلی به کمک ما خواهد آمد. امیدوارم این دو بازیکن در فرم خیلی خوبی باشند. آنها در بازی با هنگ کنگ آن طور که باید روی فرم نبودند، اما در بازی با بحرین که نیاز داشتیم به خوبی توانایی خودشان را نشان دادند.
 
عراق از تیم ملی ما می ترسد
مدافع چپ پای اسبق تیم ملی و سرمربی کنونی تیم شهرداری بندرعباس گفت: بدون شک ما نباید اجازه دهیم کار به اما و اگر برسد. تیم ملی ما توانایی شکست عراق را هم دارد. باید از این تیم هم زهر چشم بگیریم. با شکست این تیم بدون توجه به دیگر نتایج، صدرنشین می شویم و به عنوان تیم اول از گروه صعود خواهیم کرد. البته با نتایجی که در دیگر گروه ها رقم خورده، شاید تیم دوم گروه ما نیزصعود کند. اما نباید به این مسائل نگاه کنیم. یقین بدانید با نتیجه ای که مقابل بحرین گرفتیم، عراقی ها از ما می ترسند.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.