گزارش هشتمین سفر استانی هیئت دولت به اردبیل

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سفری یک روزه برای بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در دست اجرا وارد اردبیل شد. رئیس‌جمهوری در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.
جمعه، 30 مهر 1400
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: ناهید اسدی
موارد بیشتر برای شما
گزارش هشتمین سفر استانی هیئت دولت به اردبیل
به گزارش راسخون؛ سید ابراهیم رئیسی در هشتمین سفر استانی کاروان دولت مردمی و ایران قوی وارد استان اردبیل شد. رئیسی را در این سفر، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراهی می‌کنند.

هواپیمای حامل رئیس جمهور صبح روز جمعه وارد فرودگاه شهرستان مرزی پارس‌آباد شد و در بدو ورود از سوی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، استاندار و مسئولان ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

آیت‌الله رئیسی را در این سفر، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراهی می‌کنند.

بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، دیدار با نخبگان، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم، حضور در شورای اداری، و نشست خبری از جمله برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر است.
 

صحبت‌های رئیسی در بدو ورود به اردبیل

رئیس جمهور: استان اردبیل قطب کشاورزی است. این استان دارای ظرفیت‌های غنی کشاورزی و گردشگری است. استان به‌ عنوان نقطه اتحاد در ایران شناخته شده و نقش مهمی در فرهنگ شیعی و توسعه آن داشته است.
 

بازدید رئیس جمهور از مجموعه کشت و صنعت مغان/ دولت از پیشرفت این مجموعه کم‌نظیر حمایت می‌کند

سید ابراهیم رئیسی پس از ورود به شهرستان پارس‌آباد مغان، بلافاصله عازم محل مجموعه کشت و صنعت مغان شد و ضمن بازدید از این مجموعه، با گزارش مسئولان در جریان طرح توسعه تولیدات زراعی، باغی، دامپروری و صنعتی آن قرار گرفت.

رئیس جمهور در جریان این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی و اشتغال‌زایی مجموعه کشت و صنعت مغان گفت: دولت خود را موظف می‌داند با حداکثر توان از رونق فعالیت‌ها و افزایش میزان اشتغال در این مجموعه حمایت کند.

آیت‌الله رئیسی گفت: هیچ دلیلی برای ایجاد توقف و کُندی در فعالیت‌های شرکت کشت و صنعت مغان وجود ندارد و دولت از ارتقا و پیشرفت این مجموعه حمایت می‌کند.

دکتر رئیسی گفت: شرکت کشت و صنعت مغان باید بخشی از ظرفیت‌ها و درآمدهای خود را برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی در قبال استان و بهبود وضعیت مردم منطقه استفاده کند.
 

رئیس جمهور در فرودگاه پارس‌آباد مغان


گزارش هشتمین سفر استانی هیئت دولت به اردبیل

دولت برای توسعه ظرفیت‌های کشاورزی استان اردبیل برنامه‌‌های کوتاه مدت و میان مدت دارد/ مصمم به ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیل چرخه ارزش افزوده در اردبیل هستیم/ اردبیل نقش مهمی در توسعه فرهنگ شیعی داشته است

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (جمعه) در فرودگاه شهرستان پارس‌آباد درباره اهداف سفر استانی به اردبیل گفت: استان اردبیل قطب کشاورزی است و از ظرفیت‌های مناسبی از جمله آب فراوان و خاک حاصلخیز برای کشاورزی برخوردار است و مصمم هستیم این ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

رئیس جمهور گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیل چرخه ارزش افزوده از جمله برنامه‌های دولت برای پیشرفت و آبادانی این استان است.

آیت‌الله رئیسی همچنین استان اردبیل را مرکز اتحاد و انسجام در ایران اسلامی توصیف کرد و گفت: اردبیل نقش مهمی در ارتقای فرهنگ شیعی داشته و چهره‌های برجسته علمی و فرهنگی را تقدیم جهان اسلام و بشریت کرده است.


تاکید رئیس جمهور بر تسریع در تکمیل پروژه باند دوم جاده پارس آباد - اردبیل

سید ابراهیم رئیسی در جریان بازدید از پروژه احداث باند دوم پارس‌آباد - اردبیل با گزارش مسئولان پروژه در جریان روند ساخت و تکمیل آن قرار گرفت.

رئیس جمهور با ابراز ناخرسندی از تاخیر ۹ ساله در تکمیل این پروژه و تلفات روزانه جاده اردبیل- پارس‌آباد گفت: این تاخیر طولانی در ساخت یک جاده مهم پسندیده نیست و باید با تامین اعتبارات لازم و همت مضاعف در کمترین زمان ممکن و با کیفیت مناسب تکمیل شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به مزایای تکمیل باند دوم جاده پارس‌آباد - اردبیل از جمله افزایش ایمنی و کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان سفر، توسعه ترانزیت کالا و مسافر و توسعه صنعتی و کشاورزی دشت مغان گفت: مهم‌ترین مزیت این طرح، صیانت از جان مردم و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای است و سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه، در حقیقت صیانت از جان مردم است.

احداث این جاده که از سال ۱۳۹۳ آغاز شده، با گذشت ۹ سال فقط ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در این بازدید شماری از کارگران و مردم محل با حضور در کنار رئیس جمهور از نزدیک مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند و پس از دستور رئیس جمهور به استاندار و وزیران، با شعارهایی حمایت و پشتیبانی خود را از دولت نشان دادند.
 
گزارش هشتمین سفر استانی هیئت دولت به اردبیل

 
حضور آیت‌الله رئیسی در جمع صمیمی مردم روستای فتحعلی پارس‌آباد

رئیسی پس از شنیدن دغدغه‌ها و مطالبات مردم روستای فتحعلی، به استاندار و وزیر جهاد کشاورزی دستور داد مشکلات آنان را پیگیری و حل کنند.

رئیس جمهور خطاب به مردم روستای فتحعلی با قدردانی از تلاش کشاورزان و عشایر برای تولید محصولات کشاورزی و دامی گفت: دولت مصمم است با برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گرفته، به بهبود وضع کشاورزان منطقه و رفع مشکلات آنان اقدام کند.
 

 بازدید رئیس جمهور از طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین/ تاکید بر به کار گرفتن همه امکانات برای تکمیل و بهره‌برداری طرح

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر استانی به اردبیل در این بازدید با اشاره به گزارش ارائه شده درباره عوارض تاخیر تکمیل این پروژه از جمله فرسودگی تاسیسات نصب شده در آن تاکید کرد: ضرورت دارد مسئولین مربوطه همه امکانات و تلاش خود را به کار ببندند تا این طرح با تامین اعتبار، هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد و کشاورزان و باغداران از آن استفاده کنند.
طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین، ۷۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس گزارش ارائه شده، حدود دو سال است که رها شده و این موضوع باعث فرسودگی برخی تاسیسات آن شده است.

اسکان ۱۰ هزار خانوار عشایری، درآمد سالانه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال، ایجاد فرصت‌های اشتغال در منطقه و جلوگیری از مهاجرت مردم و افزایش تولیدات کشاورزی، باغی و لبنی از جمله اهداف این طرح است.
 

ترکی حرف زدن رئیسی در اردبیل!

رئیس جمهور که امروز به اردبیل سفر کرده است با مردم به زبان ترکی گفت و گو کرد: کیفین ؟ احوال نجورده؟ کیفین کوک دی؟
 


گفتگوی بانوان کشاورز مغانی با رئیسی

 
 


درد و دل مردم اردبیل با رئیسی

 
 

منبع:
1. کبنا نیوز/ هشتمین سفر استانی کاروان دولت؛ رئیس جمهور وارد استان اردبیل شد/ بازدید رئیسی از مجموعه کشت و صنعت مغان / حضور رئیسی در جمع مردم روستای فتحعلی پارس‌آباد + فیلم و تصاویر
2. دنیای اقتصاد/ ترکی حرف زدن رئیسی در اردبیل!+فیلم
3. مشرق نیوز/ گفتگوی بانوان کشاورز مغانی با رئیسی
4. مشرق نیوز/ فیلم/ درد و دل مردم اردبیل با رئیسی


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
اخبار مرتبط
دشمن نتوانست با اعمال فشارهای اقتصادی، کمر مردم ایران را خم کند/ما در موضوع کرونا با مردم صریح صحبت کردیم/در قم و گیلان از پیک کرونا عبور کرده‌ایم
sss دشمن نتوانست با اعمال فشارهای اقتصادی، کمر مردم ایران را خم کند/ما در موضوع کرونا با مردم صریح صحبت کردیم/در قم و گیلان از پیک کرونا عبور کرده‌ایم
چهارشنبه، 28 اسفند 1398
رئیس جمهور: حذف تعطیلات نوروزی شدنی نیست/نیروهای مسلح ما اعم از سپاه، ارتش و بسیج پای کار هستند
sss رئیس جمهور: حذف تعطیلات نوروزی شدنی نیست/نیروهای مسلح ما اعم از سپاه، ارتش و بسیج پای کار هستند
چهارشنبه، 21 اسفند 1398
روحانی: حضور پرشکوه در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ضربه دیگری به دشمنان ما است
sss روحانی: حضور پرشکوه در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ضربه دیگری به دشمنان ما است
چهارشنبه، 16 بهمن 1398
جبران سقوط هواپیما تضعیف نیروهای مسلح نیست/ در فضای تأمین امنیت اشتباه سقوط هواپیمای اوکراینی رخ داده است
sss جبران سقوط هواپیما تضعیف نیروهای مسلح نیست/ در فضای تأمین امنیت اشتباه سقوط هواپیمای اوکراینی رخ داده است
چهارشنبه، 25 دی 1398
روحانی: کاهش تورم ادامه دارد / نباید اجازه دهیم اتهام پولشویی به سیستم بانکی ما بچسبد
sss روحانی: کاهش تورم ادامه دارد / نباید اجازه دهیم اتهام پولشویی به سیستم بانکی ما بچسبد
چهارشنبه، 1 آبان 1398
روحانی: گام سوم کاهش تعهدات هسته ای را اعلام خواهیم کرد/فعالیت سازمان انرژی اتمی شتاب می‌گیرد
sss روحانی: گام سوم کاهش تعهدات هسته ای را اعلام خواهیم کرد/فعالیت سازمان انرژی اتمی شتاب می‌گیرد
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند| چهل سال دوم قطعاً بهتر خواهد بود
sss دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند| چهل سال دوم قطعاً بهتر خواهد بود
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
مدیران کشور، جوان می شوند / حداکثر ۵۰ سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد»
sss مدیران کشور، جوان می شوند / حداکثر ۵۰ سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد»
سه‌شنبه، 8 مرداد 1398
نامه روحانی به رهبر انقلاب: ارائه گزارش هیئت دولت به مجلس ایراد دارد
sss نامه روحانی به رهبر انقلاب: ارائه گزارش هیئت دولت به مجلس ایراد دارد
يکشنبه، 6 مرداد 1398
حذف 3 دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌‌بگیران  با مصوبه دولت
sss حذف 3 دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌‌بگیران با مصوبه دولت
شنبه، 22 تير 1398