0
ویژه نامه ها

حسن شیرمحمدی در گفتگو با راسخون:

پرسپولیس با بی کفایتی یحیی قهرمانی را از دست داد

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است بی کفایتی یحیی گل محمدی و کادر فنی اش باعث شده تا این تیم نتواند ششمین قهرمانی پیاپی اش را بگیرد.
پرسپولیس با بی کفایتی یحیی قهرمانی را از دست داد
حسن شیرمحمدی در گفتگو با خبرنگار ورزشی راسخون، با اشاره به از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس اظهار داشت: واقعا نمی دانم چه بگویم. فقط آدم از دیدن این پرسپولیس آه و افسوس می خورد. قدر موقعیتی که پیش آمده بود را ندانستیم. شاید در این فصل راحت ترین دوره ای بود که می توانستیم قهرمان شویم. راحت تر از دوره های قبلی که قهرمان شدیم. بارها در لیگ امسال شانس این را داشتیم که از استقلال پیش بیافتیم یا اینکه حداقل به نزدیکی آنها برسیم اما بچه ها از این فرصت ها استفاده نکردند. هر توپی روی دروازه ی پرسپولیس می آید، اشتباه می کنند. من واقعا وقتی این طور بازی  از پرسپولیس می بینم، عصبی می شوم و دیگر طاقت ندارم، تا آخر بازی  را دنبال کنم. الان می بینم حرف خیلی ها درست است. یحیی از مهره ها و کیفیت تیمی که برانکو درست کرده بود، استفاده کرد و پرسپولیس قهرمان شد. او از میوه ای که دسترنج برانکو بود، سود برد. وگرنه تیم را خودش بسته است. ببینید کجای تیم بالانس است؟ الان بازیکنان با ساز خودشان کادر فنی را می رقصانند. هر سازی که آنها بزنند، کادر فنی می رقصد.
 
سرپیچی رضائیان، نتیجه ی قهرهای یحیی است
وی ادامه داد: مگر می شود، بازیکن از دستور کادر فنی سرپیچی کند؟ عبدی کجای فوتبال است که بدون هماهنگی تیم را ترک می کند؟ رضائیان برای پرسپولیس چکار کرده که خودش را ناجی می داند و تعویض نمی شود؟ متاسفانه هم قهرمانی را دادیم و هم اخلاق را. دیگر حرمتی برای کادر فنی نمانده است. البته آن قهر و آشتی ها دست اخر نتیجه اش همین رفتاربازیکنان می شود. دیگر بازیکن، حرف مربی را نمی خواند. انگار به رضائیان الهام شده بود می خواهد آن سانتر را درست بفرستد! او در این مدت برای پرسپولیس چکار کرده است که این قدر مغرور شده؟ پرسپولیس جای این حرف ها نیست. کادر فنی هم هیچ برخوردی نکرد. باید برخوردی با بازیکن خاطی می شد که حساب کار دست دیگر بازیکنان بیاید. خدا پدرو مادر پروین را بیامرزد. با اینکه سواد آکادمیک نداشت اما بلد بود مدیریت کند و قاطعانه تصمیم بگیرد. مگر کسی جرات داشت، وقتی در رختکن است حرفی بزند؟ شما ستاره هایی که با پروین کار می کردند را با این بازیکنان مقایسه کنید. تریلی نام آنها را نمی کشید. کسی جرات نداشت به پروین نگاه کند. پول متاسفانه همه چیز را کثیف کرد. زمان ما با رفاقت بازی می کردیم. برای مردم و به عشق پیراهن بازی می کردیم.
 
با بی کفایتی گل محمدی قهرمانی را از دست دادیم
پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: متاسفانه وقتی تیم را از مدیریت تا فنی به اهلش ندهند، همین می شود که می بینید. اصلا تیم به هم ریخته است. بازیکنان سردرگم هستند. کسی نمی داند دارد چکار می کند. من اول فصل شانس قهرمانی را به سپاهان داده بودم. این باشگاه این قدر بازیکن دارد که می شود 3 تا تیم لیگ برتری درست کرد. کجای فوتبال ما دست کاردان است که در پرسپولیس باشد. واقعا آدم کلمات را برای توصیف این اوضاع گم می کند. پول بی دروپیکری به فوتبال آمده و کسی نیست پاسخگو باشد. آن قوت این قدر پول بلیت را زیاد کردند که نمی گویند مردم از کجا باید بیاورند. ما با بی کفایتی گل محمدی، کادرش و بازیکنان قهرمانی را دادیم. در بهترین شرایط ممکن قرار داشتیم. لیگ ما این قدر ضعیف است که وقتی استقلال 5 مساوی پشت سر هم داد، تیمی نتوانست صدر را پس بگیرد.
 پرسپولیس با بی کفایتی یحیی قهرمانی را از دست داد
برای خرید بازیکن مگر چشم ندارید؟
حسن شیرمحمدی با انتقاد از کیفیت بازیکنان خارجی پرسپولیس گفت: وقتی بازیکن می خرید، مگر چشم ندارید؟ مگر نمی بینید بازیکن چکاره است؟ مگر خودتان را صاحب نظر نمی دانید؟ بازیکن نخریدن بهتر از خریدن چنین بازیکنان بی کیفیتی است. اگر به جای این بازیکنان به چند تا بازیکن جوان بازی می دادند، الان حداقلش برای فصل جدید یک بازیکنی داشتند که می توانست عصای دست تیم باشد. من تا به حال دفاع و دروازه بان پرسپولیس را این قدر ذلیل ندیده بودم. هرتوپی می آید، نه نمی گویند. من جوابی برای خبرنگاران و مردم ندارم. بروید از خود یحیی و کادرش بپرسید چه بلایی سرتیم آورده اند. نیمکت ما وزن ندارد. مگر این همه هزینه نمی کنیم، حداقل برویم کسی را بیاوریم که کارش را درست انجام دهد. صحبت از 50 میلیون هوادار است.
 
مربیان ایرانی کمتر از خارجی ها پول نمی گیرند
وی ادامه داد: با اینکه استقلال نسبت به ما اختلاف امتیاز دارد، اما واقعا تن و بدنشان دارد می لرزد. از استرس زیاد نمی توانند بازی کنند. این قدر لیگ ما کیفیت بدی دارد که آدم از دیدن بازی ها خوابش می برد. آدم چی این فوتبال را ببیند؟ بازیکنی که تعویض می شود و بیرون نمی رود؟ مربی ای که داد و بیداد می کند؟ نتنها بازیکنان، که اول باید کادر فنی برای فصل جدید از پرسپولیس بروند. این تیم باید واقعا خانه تکانی اساسی از کادر فنی تا بازیکنان داشته باشد. فکر می کنید، مربیان ایرانی پول کمتری نسبت به مربی خارجی می گیرند؟ با پول همین مربیان می شود، بهترین مربیان خارجی را آورد. تازه این همه ادعا هم ندارند. بازیکن خارجی باید یک چیزی به تیم اضافه کند و کمک حال تیم باشد. نمی دانم کادر فنی ما چکار می کنند. بازیکنی که خوب بود و آوردند را نابود کردند. بازیکنی که خوب بود را از دست دادند. بجای این خریدهای بدردنخور اگر باشگاه مغانلو را نگه می داشت، سود می کرد. ما نه نیمکت خوبی داریم و نه بازیکنی که بتواند برای تیم امتیاز بگیرد و بازی کند. ما باید مربی ای بیاوریم که هم فنی خوب باشد و هم تصمیمات قاطعی بگیرد تا بازیکن ازش حساب ببرد. اگر من بودم، رضائیان را نمی گذاشتم نزدیک نیمکت پرسپولیس شود. او باید بداند که بازیکن درجه ی 3 راه آهن بود و پرسپولیس بزرگش کرد. همه باید از پرسپولیس بروند و اول کادر فنی. کسی که روی نیمکت پرسپولیس می نشیند باید هم تاکتیک آموزش بدهد و هم اخلاق و رفتار. واقعا حیف که امسال با این لیگ بی کیفیت قهرمانی را مفت به استقلال دادیم.
 
در پرسپولیس هرکس ساز خودش را می زند
پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد: واقعا با بی کفایتی کادر فنی و بازیکنان قهرمانی را دادیم. ما چندسالی بود که دیگر عادت به این رفتارها نداشتیم. الان تیم نظم ندارد. هرکسی ساز خودش را می زند. انگار نه انگار مربی ای بالاسر تیم است. کسی داخل زمین نمی دود. هرتوپی می آید، گل می خوریم. مگر می شود هر بازی با یک ترکیب وارد زمین شویم. تیم تا بیاید شکل بگیرد، گل می خوریم. این تیم اگر تغییر اساسی در روندش ایجاد نکند، واقعا دیگر رنگ قهرمانی را نخواهد دید.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما