اعزام زائر به اربعین در پنجمین دوره از اجرای طرح قرار دوازدهم

مدیر کل اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام زائر به اربعین در قالب پنجمین دوره از اجرای طرح قرار دوازدهم خبر داد.
دوشنبه، 2 مرداد 1402
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: مرتضی شعله کار
موارد بیشتر برای شما
اعزام زائر به اربعین در پنجمین دوره از اجرای طرح قرار دوازدهم
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه رضا معممی مقدم با اعلام این خبر،افزود: قراردوازدهم، طرحی است به نام و یاد امام زمان علیه السلام، که در دوازدهم هر ماه، به منتظران حضرتش خدمتی ارائه می کند. این طرح با محوریت تهیه و توزیع بسته های معیشتی از طریق مهدی یاوران برای اهداء به افراد کم برخوردار شکل گرفته اما محدود به این خدمت نیست.

وی ادامه داد:
در کنار توزیع بسته های معیشتی هرماه، به فراخور مناسبت ها، خدمتی در دستور کار اجرای این طرح قرار می گیرد که در پنجمین دوره از اجرای آن در سا ل جاری، با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی، مهدی یاوران دست در دست هم نهاده، و برای این امر مجاهدانه تلاش می کنند. چرا که اربعین، بین الحرمین عشق حسین تا مهدی علیهم االسلام است.

در وادی این محبت، عشق به سیدالشهدا علیه السلام بهانه ای می شود تا عاشقان حضرتش، خونخواهی او را در رکاب منتقم خون حسین علیه السلام تمرین، و با هر گام آرزوی ظهور او و توفیق جانفشانی در رکاب آن امام غایب از نظر را در دل داشته باشند.

معممی مقدم تصریح کرد:
همایش عظیم پیاده روی اربعین، فراتر از یک تجمع میلیونی است که به یقین، این حرکت با ظهور امام زمان علیه السلام مرتبط است و باید به سمت و سویی رود که دلهای عاشقان، آماده ظهورشود.

وقتی مولایمان ظهور می‌کند خود را به نام حسین ابن علی  معرفی می کند و لازمه این کار نیز آن است که جهانیان حسین علیه السلام را بشناسند و برای معرفی امام حسین علیه السلام چه زمانی بهتر از اربعین که از سراسر جهان عاشقان را به سوی خود جذب می کند. از این رو هر که دل در گرو ظهور مولایمان دارد، به حضور در این تجمع عشق ورزیده و با حضور عاشقانه  خود حضور در لشگر امام زمان علیه السلام را تمرین می کند.

وی یادآور شد:
در این بین، هستند افرادی که آرزوی سفر اربعین در دل داشته، اما عدم توانایی مالی، مانع شرکت آنان شده است. اینجاست که سربازان امام زمان علیه اسلام، در قراری دیگر حاضر شده و در آستانه اربعین حسینی، دست در دست هم نهاده و به نیابت از امام دوازدهم، افراد کم برخورداری که حسرت سفر اربعین در دلشان مانده است را راهی کوی دوست می کنند. 

معممی مقدم اضافه کرد:
مهدی یاورانِ عزادار حسین علیه السلام، در پنجمین اجرای طرح قراردوازدهم، در 12 مردادماه، در حد توان خود، هزینه سفر تعدادی از جاماندگان اربعین حسینی را تامین و برات سفر آنان را اهداء ، تا به نیابت از امام دوازدهم در این تجمع بی نظیر حضور و قدم هایشان را نذر ظهور منتقم خون حسین علیه السلام کنند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.