دین ، رسانه و ارتباطات مؤلفه های قدرت نرم هستند

جلال فیاضی گفت: ما در برابر جهانی سازی که پروژه امریکایی سازی است باید مقاومت کنیم ولی در برابر جهانی شدن که یک روند است باید تعامل کرده و همراه باشیم تا هضم نشویم.
پنجشنبه، 27 اسفند 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دین ، رسانه و ارتباطات مؤلفه های قدرت نرم هستند
راسخون : سیدجلال فیاضی، مدیر مسؤول روزنامه شهرآرا 25اسفندماه در اختتامیه همایش روحانیت و رسانه گفت: امروز با دو قدرت عمده مواجه هستیم؛ قدرت سخت که قدرت تخریب و مقابله با جسم انسان هاست و منجر به تسلیم اجباری می شود و  قدرت نرم که معادل قدرت نفوذ است منجر به تسلیم داوطلبانه می شود.
 
به گزارش خبرنگار راسخون، وی اظهار داشت: این تصمیم داوطلبانه نکته قابل توجهی است زیرا کسی که اجبارا تسلیم می شود همیشه برای خروج از این سلطه در تلاش است ولی کسی که داوطلبانه تسلیم می شود دیگر خودش نیز همراه سلطه گران شده و اصلا احساس تسلیم نمی کند به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب نیز بیش از جنگ سخت، نگران قدرت نرم هستند.
 
فیاضی، دین، رسانه و ارتباطات را از مؤلفه های قدرت نرم دانست و افزود: حاصل این ترکیب باید نفوذ و تسلیم داوطلبانه یا همراه شدن مخاطب باشد از این رو باید توجه داشت مخصوصا در کار رسانه ای دینی و اعتقادی از قدرت نفوذ برای همراه کردن مخاطب و نفوذ فکری و اندیشه ای استفاده کنیم.
 
وی در ادامه، جهانی شدن و جهانی سازی را دارای مفهومی متفاوت دانست و گفت: جهانی سازی یک پروژه و جهان شدن یک پروسه و فرآیند است؛ ما در برابر جهانی سازی که پروژه امریکایی سازی است باید مقاومت کنیم ولی در برابر جهانی شدن که یک روند است باید تعامل کرده و همراه باشیم تا هضم نشویم .
 
فیاضی تصریح کرد: در روند جهانی شدن، مهمترین ابزار رسانه است و به همین دلیل مجموعه دشمنان ما بیشترین سرمایه گذاری را در این عرصه دارند .
 
مدیر مسؤول روزنامه شهرآرا با بیان اینکه امروز صدها کانال رسانه ای کلیسا و مسیحیت را به شیوه های مختلف تبلیغ می کنند،ما که معتقدیم اسلام دین متعالی و جهان شمول است قطعا نبایستی از این مهم غفلت کنیم.
 
فیاضی تأکید کرد: در رسانه باید حرفه ای عمل کنیم و نیاز و تحمل و خواسته های مخاطب را بشناسیم وگرنه نمی توانیم موفق باشیم.
/2759/

جذب خبرنگار افتخاري


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.