مشکلات 90 درصدی ایرانیان مقیم خارج

عدم آگاهی از مسائل حقوقی مساوی با هجوم مشکلات قضایی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور
يکشنبه، 15 فروردين 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مشکلات 90 درصدی ایرانیان مقیم خارج
راسخون:بر خلاف تصور برخی از انسان هایی که گمان می کنند آن سوی مرزها خبری از مشکلات بالاخص مشکلات حقوقی و قضایی نیست و ادعا می کنند قانون و مقررات حاکم در کشور دست و پایشان را بسته است باید گفت که سخت در اشتباهند.
دبير کل شوراي عالي امور ايرانيان مقيم خارج از کشور با اشاره به این مطلب گفت: 90 درصد از مشکلات ايرانيان مقيم خارج، حقوقي و قضايي و سپس کنسولي است.  
 محمد شريف ملک زاده علت زياد بودن مشکلات حقوقي و قضايي ايرانيان مقيم خارج را، بي اطلاعي آنان از مسايل حقوقي بيان کرد و افزود: مهم ترين مشکلات ايرانيان مقيم امارات اقتصادي و سرمايه گذاري است. ( نفس در سینه ی  سرمایه گذران محترمی که قصد سرمایه گذاری در کشور امارات دارند، حبس نشود، لطفا! )
وي با اشاره به اینکه قانون کشور امارات يک قانون خاص است گفت: مهم ترين مشکلات ايرانيان مقيم اين کشور را مسايل اقتصادي و سرمايه گذاري تشکيل مي دهد.( از ما گفتن و از شما هم نشنیدن، نه! این بار گوش کنید)
ملک زاده با اشاره به تشکيل جلسه کميته صيانت از حقوق شهروندي ايرانيان مقيم امارت به منظور بررسي راهکار هاي حل مشکلات ايرانيان مقيم اين کشورافزود: به همراه "اسفنديار رحيم مشايي" جانشين رييس جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور، با حاکم و نخست وزير امارات ديداري داشتيم که در آن درباره رفع مشکلات ايرانيان مقيم اين کشور گفت و گو شد.( سرمایه گذران  با دقت تر بخوانند)
دبير کل امور ايرانيان خارج از کشور خاطر نشان کرد: در اين ديدار حاکم امارت تمامي پيشنهاد هاي مشايي را پذيرفت و مقرر شد که اين موارد از سوي طرف اماراتي پيگيري شود. ( فکر کنم حالا می توانید یک نفس راحت بکشید، البته از قبل هم گفته بودم که نفس هاتان حبس نشود)
وي همچنين از راه اندازي يک سايت خبر داد و گفت: با راه اندازي اين سايت ايرانيان مقيم خارج کشور بويژه امارات مي توانند مشکلات خود را مطرح کنند تا پس از بررسي در شورا براي رفع مکشلات آنها وکلاي بين المللي اخذ شود.( هموطنان مقیم خارج از کشور، امیدوارم مواردی را مد نظر قرار دهید که واقعا ارزشش را داشته باشد تا وقت وکلای بین المللی زیاد گرفته نشود)
قابل ذکر است که شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور داراي شش کارگروه به رياست رييس جمهوري و جانشيني مشايي شکل گرفته است که کارگروه علوم و فناوري دو هفته گذشته به تصويب رسيد و با اختيارات ويژه به اين شورا ملحق گشت.
رياست کار گروه علوم و فناوري شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور را معاون علمي رييس جمهوري بر عهده دارد.
بر این اساس، تمامي مصوبات اين شورا همانند مصوبه دولت است و براي تمامي دستگاه ها و نهاد ها لازم الاجرا است.
همچنين در 30 استان کشور نيز شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور به رياست استاندار مربوطه فعال است.( حالا باز هم بگویید که مسئولان محترم به فکر نیستند؟!)
/1006
/1002
 

منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net

جذب خبرنگار افتخاري


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.