عکس‌برداری از چهره رانندگان متخلف در آینده نزدیک

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: در آینده نزدیک، دوربین ‌های پلیس قادر به عکسبرداری از چهره رانندگان متخلف می شود و پلیس به جای حضور در جاده ها، فقط به رفع موانع ترافیکی می پردازد.
سه‌شنبه، 17 فروردين 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
عکس‌برداری از چهره رانندگان متخلف در آینده نزدیک
سرهنگ جهانگیری در نشست خبری با بیان این که اکنون دوربین‌های کنترلی پلیس، قادر به عکسبرداری از شماره پلاک، تشخیص نوع خودرو، سنجش حداکثر سرعت و ثبت تاریخ و ساعت وقوع تخلف در شب و روز است، افزود: رانندگان باید در زمینه تخلفات رانندگی، حساسیت بیشتری داشته باشند تا دچار محدودیت‌‌ها و مشکلات بعدی نشوند.
 
وی گفت: با پرداخت قبض جریمه، تخلفات از بین نمی‌‌رود، بلکه در سوابق راننده (گواهینامه) و پلاک خودرو ثبت خواهد شد.
 
جهانگیری بیشترین تخلف ثبت شده مربوط به کامیونی با بیش از 600 تخلف، به مبلغ 9 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: مالک این وسیله نقلیه تحت تعقیب است.
 
وی گفت: از نظر پلیس مالک پلاک، مالک خودرو به حساب می‌آید و هرگونه تخلف به نام صاحب پلاک ثبت خواهد شد و اعتراض به در اختیار نبودن خودرو در زمان تخلف، از نظر پلیس قابل قبول نیست.
 
رئیس اداره اجرائیات پلیس راهور همچنین درباره نقل و انتقال خودرو گفت: نقل و انتقال خودرو بر اساس ماده 2 آیین نامه راهنمایی و رانندگی باید به صورت قطعی باشد و مالکان مکلفند نخست به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و پس از فک پلاک و دریافت پلاک جدید، مراحل دیگر را انجام دهند.
 
سرهنگ جهانگیری افزود: هر گونه نقل و انتقال به صورت وکالتی و بدون مراجعه به مراکز شماره‌گذاری راهنمایی و رانندگی خلاف است و در صورت ارتکاب تخلف، جریمه به نام مالک قبلی صادر می‌شود.
/2759/

جذب خبرنگار افتخاري


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.