پای وزرات نفتی ها به ورزش کشیده شد

گروهي از کارکنان وزارت نفت امروز به مناسبت هفته سلامت در يک حرکت نمادين، کار خود را با ورزش صبحگاهي در ورزشگاه شهيد حيدرنيا تهران آغاز کردند.
چهارشنبه، 25 فروردين 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
پای وزرات نفتی ها به ورزش کشیده شد

راسخون: در این همایش صبحگاهی  که معاون نیروی انسانی ومدیریت و مدير عامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت حضور داشتند، سید علیرضا محمدصادق از همکاری وزارت نفت برای توسعه ورزش همگانی که در اولویت برنامه های کاری سازمان تربیت بدنی درسال جدیدقرار دارد خبرداد وگفت: براي همگاني شدن ورزش نياز به کارهاي تبليغاتي است تا انگيزه مردم افزايش يابد.
معاون نیروی انسانی ومدیریت وزرات نفت افزود: بر اساس قوانين هر ساله بخشي از بودجه عمراني اين وزارتخانه به سازمان تربيت بدني پرداخت مي شود و مجموعه هاي ورزشي وزارت نفت در شهرستانها و مراکز عملياتي نيز در زماني که برنامه ندارند، براي کمک به ورزش همگاني با هماهنگي مسئولان محلي در اختيار مردم قرار مي گيرد.
 صادق اجبار يا تکليف کارکنان به انجام حرکات ورزشي را آفت توسعه ورزش همگاني دانست و تاکيد کرد: اگر به مردم چيزي را تکليف کنيم در آنان احساس مقاومت ايجاد مي شود و بنا بر اين بايد با کارهاي تبليغاتي و تشويقي مردم را به ورزش کردن واداشت.
"محمد جواد کيان" مدير عامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت نيز با اشاره به اين که نياز به ورزش در سنين مختلف وجود دارد گفت: ورزش داروي مشترکي براي همه سنين است.
وي با قدرداني از استقبال کارکنان وزارت نفت از ورزش صبحگاهي، گفت: اميدوارم انجام ورزش صبحگاهي در ادارات اين وزارتخانه نيز انجام شود، زيرا ورزش مي تواند 20تا 30 درصد هزينه هاي درماني خانواده ها را کاهش دهد.
کيان با اشاره به اين که وزارت نفت هر ساله برنامه هاي متنوع ورزشي شامل مسابقات و المپياد براي کارکنان خود در سطح قهرماني برگزار مي کند، افزود: امسال علاوه بر اين برنامه ها، اولويت کاري توسعه و ترويج ورزش همگاني در سطح کارکنان خود را مد نظر دارد.
در اين حرکت  نمادین بيش از 300 نفر از کارکنان مرد و زن وزارت نفت و به همراه تعدادي از مسئولين اين وزارت خانه از ساعت 6:30 صبح در ورزشگاه شهيد حيدرنيا به ورزش صبحگاهي پرداختند.
آنان ابتدا چهار دور زمين فوتبال اين مجموعه را دويدند و سپس به مدت 20 دقيقه به حرکات نرمشي و کشش ادامه دادند. در پايان مراسم نيز مسابقه طناب کشي بين کارکنان برگزار و به نفرات برتر جوايز داده شد.
/1030

/1002

جذب خبرنگار افتخاري


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.