بدوید تا جوان بمانید

مطالعات نشان مي دهند که دويدن منظم و مستمر برخي از معلوليت ها، بيماريهاي قلبي، عروقي، سرطان و همچنين احتمال فرآيند پيري را کاهش مي دهد.
يکشنبه، 29 فروردين 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بدوید تا جوان بمانید
راسخون :   خیلی ها علاقه مندند که در دوره جوانی بمانند و پیر نشوند. مهدي آزما، متخصص طب فيزيکي و توانبخشي  راهکار جالب را بیشنهاد داده است. او می گوید  دويدن منظم و مستمر به ويژه در ابتدای صبح جسم و روح انسان را سالم کرده و احتمال ابتلا به انواع بيماري ها را تا حد قابل توجهي کاهش مي دهد.
ورزش کردن به خصوص در افراد سالمند احتمال  ابتلا به سرطان را نسبت به کساني که ورزش نمي کنند تا 50 درصد کاهش مي دهد. علت  کاهش فرآيند پيري در افرادي که به  طور منظم و مستمر مي دوند، تقويت سيستم هاي قلبي، عروقي و عملکرد بهتر عضلات، ماهيچه ها و ساير ارگان هاي بدن به دليل ورزش کردن است. ( تا کی ما باید از فایده های ورزش بگوییم ؟؟ از این به بعد همه کاربرهای راسخون باید با ورزش وارد شوند ، اول ورزش و نرمش ، بعد اخبار راسخون )
 آزما با اشاره به اينکه در ميان ورزش هاي مختلف، دويدن جايگاه ويژه اي دارد، گفت: مطالعات نشان مي دهند که دويدن منظم و مستمر احتمال فرآيند پيري را در افراد کاهش مي دهد. ( خواهش می کنیم برای جوان ماندن آنقدر ندوید که پیر شوید... )
ميزان دويدن روزانه، بستگي به شرايط جسمي  هر  فرد دارد و هر کسي با توجه به ويژگي هاي فيزيکي خود بهترين زمان را براي دويدن انتخاب مي کند. ( این یعنی اینکه هرکس فیزیک بزرگتری داشته باشد، باید بشتر بدود ! )
به امید داشتن جامعه ای جوان و سالم.
1023/2759

جذب خبرنگار افتخاري


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.