از گوجه فرنگي برق توليد شد

شايد شنيدن اين خبر برايمان بسي عجيب به نظر آيد ولي با جريان نفس گيري كه در عصر تكنولوژي شاهد آن هستيم؛ ديدن وشنيدن اين عجايب و غرايب نبايد جاي تعجب داشته باشد.
سه‌شنبه، 31 فروردين 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
از گوجه فرنگي برق توليد شد
راسخون:‌ اين ماجراي عجيب از اين قرار است كه  دانشمندان در تازه‌ترين فعاليت‌هاي تحقيقاتي، موفق شده‌اند از گوجه فرنگي و حتي جلبك، برق توليد كنند.
 
در اين اختراع نوعي لامپ بسيار عجيب ابداع شده است كه با استفاده از گوجه فرنگي مي‌تواند يك اتاق را روشن كند. اين لامپ شگفت انگيز از فناوري LED (ديودهاي ساطع‌كننده نور) برخوردار است و با جمع‌آوري انرژي كه از يك واكنش شيميايي ميان اسيدهاي گوجه فرنگي، روي و مس ايجاد مي‌شود همانند يك لامپ معمولي، روشنايي محيط را تامين مي‌كند.
 
به گزارش لارپوبليكا، اين روشنايي نيازمند حجم زيادي گوجه فرنگي است و لامپ تنها تا زماني روشنايي خود را حفظ مي‌كند كه ميوه رشد مي‌كند و به محض آنكه گوجه فرنگي رسيده شد، نور لامپ ضعيف مي‌شود و به اين ترتيب گوجه فرنگي مي‌تواند مورد مصرف خوراكي قرار گيرد . (البته اميدواريم به ميمنت اين اتفاق بزررگ نوساني در قيمت گوجه فرنگي نبينيم.)
 
اين لامپ در سالن روشن - خاموش نمايشگاه بين‌المللي مبلمان ميلان به نمايش درآمده است. اين سالن درواقع ويترين بين‌المللي خلاقيت ايده‌پردازان زير 35 سال است و در آن 700 ذهن جوان ايده‌هاي جالب خود را به معرض ديد گذاشته‌اند.
1005/2759

جذب خبرنگار افتخاري


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما