اول آموزش، دوم ازدواج !

آموزش و آماده کردن جوانان برای ازدواج امری است که بودنش شاید این روزها بیش از هر زمان دیگری لازم و پیگیری آن پیامدهای خوبی داشته باشد.
پنجشنبه، 16 ارديبهشت 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اول آموزش، دوم ازدواج !
راسخون: جوانی که این روزها به دنبال مدل مو و مدل لباس از این ژورنال به آن ژورنال رفته و همه دغدغه ی ذهنی اش این مسائل شده است، باید حداقل به اندازه سر سوزنی هم برای زندگی آینده اش آماده شود و بداند زندگی فراتر از این هاست.
پس جای دوری نمی رود اگر در همین رابطه مراکزی متناسب با شرع و عرف تاسیس و در آن جا به آموزش این جوانان بپردازیم.
عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، نیز با اشاره به ضرورت آموزش جوانان در امور ازدواج گفت :‌ برپايي اين گونه مراکز با رعايت مسايل شرعي و عرفي موجب کاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود.
ایشان موازین اخلاقی را هم مورد تاکید قرار داد و به ایجاد مراکزی که حیا و عفاف در آن ها رعایت شود، پرداخت. این مراکز باید حیا را سر لوحه کار خود قرار داده و حریم ها را در نظر خود داشته باشند.
ما از این مراکز کار مفید می خواهیم نه کاری که باعث ایجاد مشکلات مضاعف در خانواده ها و جوامع بشود.  
این مراکز باید در زمینه های مختلفی چون انتخاب همسر، زندگي زناشويي و حقوق همسران پاسخ گوی جوانان بوده و تجربيات موجود در جامعه را به آن ها بدهند.
عضو کميسيون فرهنگي، استفاده از چنين مراکزي را مستلزم پرداخت هزينه هايي عنوان کرد و گفت: خانواده ها و جوانان بدانند که پرداخت چنين هزينه هايي مي تواند مانع هزينه هاي بيشتري در آينده شود زيرا هميشه پيشگيري نسبت به درمان هزينه کمتري دارد.( البته رایگان هم می شود پیشگیری کرد! )
مدير کل فرهنگي سازمان ملي جوانان به تازگي از تصميم اين سازمان براي راه اندازي مراکز انتخاب همسر در چهار استان تهران ، خراسان رضوي ، اصفهان و فارس خبر داده است، که به دختران و پسراني که براي ازدواج با يکديگر آشنا شده اند، مشاوره مي دهد.
/1005
/1002

جذب خبرنگار افتخاري


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما