با استفاده از هنر انیمیشن بیان مفاهیم قرآنی آسان است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اصفهان گفته: با استفاده از هنر انیمیشن بیان مفاهیم قرآنی آسان است.
دوشنبه، 20 ارديبهشت 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
با استفاده از هنر انیمیشن بیان مفاهیم قرآنی آسان است

راسخون:  سید علیرضا حسینی در نشست خبر نخستین جشنواره فیلم‌های قرآنی تسنیم در جمع خبرنگاران اصفهانی گفته نخستین جشنواره فیلم‌های قرآنی تسنیم را با مشارکت استانداری اصفهان، معاونت سینمای وزارت ارشاد، مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و با اجرای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در آذر‌ماه امسال برگزار می شود.
وی گفته در کشور جشنواره های متعددی در مورد قرآن برگزار می شد اما هیچ انسجامی در برگزاری این جشنواره ها وجود نداشت که برگزاری این جشنواره انسجام بخش این این فعالیت ها خواهد بود.
وی افزود: بسیاری از سوژه‌ها و یا ایده‌های برگرفته از مفاهیم قرآنی را تنها با استفاده از جلوه‌های ویژه و هنر انیمیشن می‌توان خلق کرد و بر همین اساس در برگزاری این جشنواره نگاه ویژه‌ای به آثار انیمیشن شده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس تماس‌های که هر روزه با دبیرخانه این جشنوراه گرفته می‌شود بررسی‌ها نشان دهنده استقبال بالای فیلمسازان کشور از برگزاری این جشنواره است.
حسینی اظهار داشت: تولید آثار انیمیشن به دلیل جذابیت و گستردگی بالای که در جذب مخاطب دارد بسیار ارزشمند است. مدیر کل فرهنگ ارشاد و اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: جشنواره تسنیم می‌تواند نقطه آغازی برای تولید آثار فاخر و در سطح بین‌المللی براساس مفاهیم والای قرآنی باشد.
وی خاطرنشان کرد: در استان اصفهان پتانسیل و ظرفیت‌های بالای در زمینه انیمیشن وجود دارد اما رتبه خوبی در سطح کشور نداریم که با برگزاری این جشنواره فرصت لازم برای شناسایی این مراکز محیا می‌شود.
مدیر کل فرهنگ ارشاد و اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: برای غنا بخشیدن به آثار تولید شده در این جشنواره کمیته محتوایی متشکل از برترین‌های سینمای قرآنی کشور همچون سلحشور، بهرامی، صورتی، جمشیدیان و طالب‌زاده تشکیل شده است که کار بازخوانی فیلمنامه‌های ارسال شده به جشنواره را بر عهده دارند.
/1068 1002
 

 


جذب خبرنگار افتخاري


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.