0
ویژه نامه ها

انتقاد‌های شدید عباسی از برخورد‌های دوگانه آژانس همراه با برخی افشاگری‌ها

استفاده کننده از سلاح هسته‌ای صلاحیت حضور در شورای حکام را ندارد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از احتمال نفوذ تروریست‌ها و خرابکاران در آژانس و تصمیم‌سازی‌های مخفیانه خبرداد و گفت:باید مدیرکل آژانس را از این موضوع با خبر سازیم و هشدار لازم را بدهیم.
استفاده کننده از سلاح هسته‌ای صلاحیت حضور در شورای حکام را ندارد

 

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از احتمال نفوذ تروریست‌ها و خرابکاران در آژانس و تصمیم‌سازی‌های مخفیانه خبرداد و گفت:باید مدیرکل آژانس را از این موضوع با خبر سازیم و هشدار لازم را بدهیم.
 
به گزارش راسخون یه نقل از فارس، پنجاه و ششمین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح امروز دوشنبه به وقت وین در محل سازمان‌های بین‌المللی آغاز به کار کرد.
 
فریدون عباسی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در روز نخست این نشست سخنرانی کرد که مشروح آن به شرح زیر است:
 
"در ابتدا اجازه می‌خواهم انتخاب جنابعالی را به عنوان رئیس این اجلاس مهم تبریک بگویم. امیدوارم در پرتو مدیریت مدبرانه جنابعالی و همکاری ارزشمند کشورهای عضو، اجلاس امسال به نتایج سودمندی دست یابد.
 
آقای رئیس، نمایندگان محترم کشورها؛
 
جمهوری اسلامی ایران براساس تعالیم اسلام همواره با تولید و استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی مخالف بوده و هست و رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران بر حرام بودن تولید و استفاده از سلاح هسته‌ای تأکید دارد.
 
ما سلاح هسته‌ای را اقتدار آفرین نمی‌دانیم و معتقدیم یک ملّت با اتکاء به استعدادها و ظرفیت بالای انسانی و طبیعی خود، توانایی شکستن اقتدار متکی به سلاح هسته‌ای را دارد.
 
پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و برچیده شدن نظام شاهنشاهی مورد حمایت آمریکا، مصداق بارز شکسته شدن این اقتدار است.
 
به دنبال شهادت مهندس داریوش رضایی نژاد بعد از سالگرد شهادت استاد شهید دکتر مجید شهریاری و یک روز قبل از دومین سالگرد شهادت استاد دکتر مسعود علیمحمدی، عاملان صهیونیزم دست به اقدام جنایتکارانه دیگری زدند و مهندس مصطفی احمدی روشن و کارمند ایشان آقای رضا قشقایی را با استفاده از بمبی که به خودرو در حال حرکت آنها چسباندند، به شهادت رساندند. در این فاصله، ترور افراد دیگر از جمله افراد مذاکره کننده با آژانس و تعداد دیگری از متخصصان ما در دستور کار تروریستها قرار گرفت که با اقدام به موقع وزارت اطلاعات و حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و دستگیر شدند و خبر آن از طریق رسانه های جمعی به اطلاع همگان رسید.
 
ظهور تروریسم و بی تفاوتی دبیرخانه آژانس نسبت به آن و بعضا پاسخ‌های سطحی و کلیشه ای نسبت به این پدیده می‌تواند در آینده برای متخصصان سایر کشورها نیز مخاطره آمیز باشد. شهید مهندس مصطفی احمدی روشن از افراد کلیدی در فن غنی سازی هسته ای بود. بعد از شهادت ایشان صدها نفر از متخصصین دانشگاهی و صنعتی داوطلب همکاری با سازمان انرژی اتمی ایران گردیده و تعدادی از آنها مشغول کار شده اند.
 
نمایندگان محترم کشورها؛
 
در ملاقاتی که سال گذشته با مدیرکل محترم آژانس داشتم، ضمن دعوت برای آشنایی نزدیک با فعالیت‌های هسته ای ایران و بازدید از تأسیسات هسته‌ای، از ایشان خواستم که برای بررسی فعالیت‌های هسته‌ا‌‌‌ی کشورم و حصول اطمینان از صحت عملکرد، زمان معقولی را پیشنهاد دهند.
 
یکسال از آن تاریخ گذشته است ولی پاسخی به آن درخواست داده نشده و بر روالی که پیش گرفته اند اصرار می‌شود و رویکرد به گونه‌ای بوده است که گفت‌گوها به نتیجه نرسد. می‌توان از ابتدا مانع بزرگی در مسیر گذاشت و بعد اظهار نمود که مذاکرات در برداشتن آن مانع به نتیجه نرسیده است.
 
راه حل عاقلانه این است که آژانس برای آنچه که خود راستی آزمایی می نامد، صبورتر باشد و برای رعایت حقوق و امنیت یک کشور عضو، با دقت بیشتری عمل نماید.
 
قابل توجه است که گروه طالبان، القاعده و رژیم صدام برای بعضی کشورها و امنیت ملی آنها تا چه اندازه خطرناک بودند. کشور ما با این گروه ها و
 
کشورها چند هزار کیلومتر مرز مشترک دارد و امنیت ما بسیار مهمتر از کشورهای دور دست بخصوص فرا آتلانتیک است. لازم است در بازرسی ها از ایران، شرائط خاص منطقه درک شده و اطمینان لازم برای ج.ا.ایران ایجاد شود.
 
زمان می‌تواند ابهامات را به خوبی رفع نماید. فقط اعتماد متقابل لازم است.
 
حضار محترم؛
 
خبرنگاران مستقل، وجدان بیدار جهان؛ ممکن است دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از وظائف اصلی خود، بی طرفی و عدالت به دلیل سوء
 
مدیریت و اعمال نفوذ برخی کشورها منحرف شده باشد. اندیشمندان جهان بدانند پروندة هسته‌ای ایران در آژانس و ابهاماتی که
 
در خصوص آن مطرح می شود محصول از بین رفتن منافع حاکمان چند کشور در ایران و ظهور اندیشه‌ای آزادی بخش در زمان حاضر است.
 
متأسفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روی‌های را در پیش گرفته است که اگر ما نیز بخواهیم مانند برخی مسئولین آژانس بدبینانه نگاه کنیم، مدرک ارائه نکنیم و لجاجت به خرج دهیم، نباید گفت‌وگوها را ادامه دهیم و گزینه های دیگری را باید امتحان نمائیم.
 
ممکن است تروریست‌ها و خرابکاران در آژانس نفوذ کرده باشند و مخفیانه تصمیم سازی می‌کنند. باید مدیرکل محترم آژانس و همکاران ایشان را از این موضوع با خبر سازیم و هشدار لازم را بدهیم.
 
تأکید می‌کنم به حادثه ها و گزارش ها می توان بدبینانه نگاه کرد و نتیجه گرفت و برای ملّت هایی که می توانند در صلح زندگی کنند و باعث
 
شکوفایی بیشتر تمدن بشری با محوریت وحدانیت خداوند متعال شوند، مشکل ایجاد کرد. ذکر چند مثال می تواند ریشه نگرانی های ما را روشن تر، سازد. روز جمعه 27 مرداد 1391 هجری شمسی مطابق با 17 آگوست 2012 با استفاده از مواد منفجره کابل های برق در مسیر شهر قم به مجموعة فوردو (مجتمع شهید علی محمدی) قطع می شوند. یادآوری می شود قطع برق یکی از راه‌های آسیب رساندن به ماشین های سانتریفیوژ است.
 
در اولین ساعات صبح روز، بعد بازرسان آژانس تقاضای بازرسی سرزده از آن مجموعه می‌کنند. آیا این بازدید ارتباطی با آن انفجار ندارد؟. چه کسی غیر از بازرسان آژانس می تواند در این زمان کوتاه به داخل مجموعه دسترسی داشته باشد و آمار خرابی ها را ثبت و گزارش نماید؟
 
مورد دیگر قابل ذکر این است که در مسیر مجموعه نطنز (مجتمع شهید احمدی روشن) نیز اقدام مشابه ای صورت گرفته بود. ما با توجه به شفافیت فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان و نظارت آژانس بر این فعالیت ها، سعی کرده‌ایم اقلام عمومی مورد نیاز خود را از بازار جهانی تهیه کنیم.
 
آژانس در رابطه با حذف تحریم ها به ما کمکی نمی کند، شاید وظیفه ای ندارد. اما وقتی ویروس استاکس نت به کار برده می شود، در تجهیزات
 
خلاء خرابکاری صنعتی می شود و یا مواد منفجره در دستگاه ها جا سازی می شوند، آمار تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ، جرم دقیق اورانیوم غنی شده، مانده خروجی از ماشین ها و آنچه که در آن حوالی قابل ،UF6 غنای اورانیوم در رؤیت است را با امانت داری و صداقت تمام گزارش می کند. این اطلاعات به راحتی و با انتشار گزارش های آژانس در اختیار خرابکاران و تروریست ها قرار می‌گیرد.
 
این موضوع در 20 می 2012 با نشان دادن یک تجهیز که در آن مواد منفجره کار گذاشته شده بود به شخص مدیرکل و دو معاون ایشان در تهران
 
توضیح داده شد و از وی خواستیم از تکرار این گزار ش‌ها خود داری کند، ‌اما متأسفانه در گزارش اخیر مدیرکل محترم نیز جزئیات دقیق تری نوشته شده است.
 
نمونه عکس‌های مربوط به این خرابکاری‌ها در غرفه نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شده است. طراحان حمله به تأسیسات هسته ای ایران با توجه به گزارش‌های منتشر شده آژانس متوجه شده اند که در برنامه خود موفق نبوده اند.
 
لازم است جهت خوشحالی همه افرادی که از شکوفا شدن نبوغ انسان ها لذت می برند و خداوند را در خلقت انسان تحسین می‌کنند، ذکر نمایم که متخصصان ایرانی توانسته اند با هدف قراردادن مجموعه های مجازی برای حملات سایبری، خرابکاری صنعتی و استفاده از مواد منفجره، به موقع از وقوع حوادث با خبر شوند و خطرات را دفع نمایند و روش‌هایی را ابداع نمایند که تأسیسات و توانمندی هسته‌ای در اثر حملات موشکی و هوایی از بین نرود، اما براساس آموزه‌های اسلام، ما اصل را بر برائت می دانیم و از کارکنان محترم آژانس می خواهیم با تصحیح عملکرد گذشته، آژانس را به مسیر صحیح برگردانده و در مسیر عدالت حفظ نمایند.
 
افزایش پنجاه درصدی در تعداد ماشین های سانتریفیوژ در غنی سازی زیر پنج درصد و بر اساس گزارش آژانس راه اندازی و گاز دهی چهار زنجیره از ماشین های سانتریفیوژ برای افزایش تولید اورانیوم با غنای بیست درصد در فوردو و راه اندازی یک زنجیره از ماشین های سانتریفیوژ نسل جدید، اقداماتی در جهت رفع نیاز و همچنین مقابله با آسیب های احتمالی بوده است.
 
نمایندگان محترم کشورها؛
 
بزرگترین دستاورد موفقیت ها و پیشرفت های ج.ا.ایران در عرصه علم و فناوری هسته‌ای، ایجاد احساس عزت نفس و عزت ملی در کشور و ارائه
 
الگویی به ملت های منطقه و جهان از توانایی یک ملت برای ایستادگی در مقابل فشارها، حفظ استقلال و شکستن انحصار علمی قدرت های استکباری است.
 
تولید سوخت برای راکتور تحقیقاتی تهران شاهد این مدعا است. توانمندی ج.ا.ایران در اکتشاف، استخراج و فرآوری اورانیوم، غنی سازی اورانیوم  با غنای 20 % و استفاده از U3O %20 و تبدیل مجدد خروجی غنی سازی به آن در تولید صفحات سوخت و مجتمع کردن آنها نشان دهندة عزم و توان متخصصان ما و هدیه فکری ما به تمام ملل انساندوست جهان و آغازی برای همکاری های صلح آمیز در جهت رفاه و سلامتی بشر می‌باشد. دستاوردهای جدید و روش‌های حفظ توانمندی ها را در آینده و به تناسب اطلاع خواهیم داد.
 
(NPT) ما همچون گذشته به تعهدات خود در آژانس و معاهده منع گسترش پایبند و حقوق خود را مطالبه خواهیم کرد.
 
به آژانس توصیه می‌کنیم رویکرد خود در رابطه با ایران تغییر دهد. آژانس باید از ایران برای برطرف کردن اتهاماتی که برخی کشورهای متخاصم با جمهوری اسلامی ایران (که از مجامع بین المللی استفاده ابزاری می کنند) مطرح می کنند کمک بخواهد و نباید به گونه ای رفتار نماید که تردید داشتن مأموریت در اثبات ادعاها را بوجود آورد.
 
در اینجا اعلام می‌نمایم، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی و با توانمندی هسته‌ای که همواره آن را در جهت صلح و رفاه جامعه بشری به کار خواهد برد، خواهان تقویت آژانس، خواهان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و خواهان خلع سلاح همه جانبه است و پیشنهاد می‌کنیم در خلع سلاح از کشوری شروع شود که در استفاده و اشاعه پیش قدم بوده و مرتب برای استمرار بقاء خود به دنبال دشمن فرضی می‌گردد.
 
در این راستا آژانس باید به اعضاء خود برای رشد و توسعه در بهره‌گیری از فناوری هسته‌ای کمک کند و اعضاء در ازاء انجام تکالیف قانونی از حقوق خود بهره‌مند شوند. انرژی هسته‌ای صلح آمیز حق همه اعضاء است.
 
برخوردهای دوگانه و گزینشی حق اعضاء را از بین می‌برد. ج.ا.ایران به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد از حق همة اعضاء این جنبش
 
دفاع خواهد کرد. ما خواستار برهم زدن ساختار غیر عادلانه شورای حکام آژانس هستیم. ساختار دموکراتیک برای شورای حکام منجر به تقویت بیشتر آژانس خواهد شد. کشوری که از سلاح هسته‌ای استفاده کرده است صلاحیت حضور در شورای حکام را ندارد. امیدواریم بزودی شاهد وقوع بهار مجامع بین‌المللی در راستای برقراری عدالت در جهان باشیم.
 
حضار محترم؛
 
وجود رژیم صهیونیستی و اضافه بر آن مجهز بودن این تفکر صهیونیستی به سلاح هسته‌ای، صلح و امنیت بین‌الملل را به خطر می‌اندازد و برای جامعه جهانی خطری جدی است. برای آزادی فلسطین از دست اشغالگران صهیونیست نیازی به ساخت و استفاده از سلاح نامشروع هسته‌ای نیست.
 
دموکراسی و مراجعه به آراء ساکنین اصلی فلسطین راه حل اصولی است و به همگان توصیه می شود. تقابل با پیشرفت هسته‌ای ایران برای حفظ انحصار قدرت و ثروت و مستحکم کردن پایه‌های استعمار و برده‌داری نوین است. به تحریم‌های اجرا
 
شده و یا در دست اجرا برای ایران دقت کنید.
 
موضوع هسته‌ای ایران نقاب از چهره کریه استعمار و برده داری نوین برداشته است. به نظم نوین در بیمه کشتی ها و پرچم آنها، بانک، معاملات نفت و ... دقت کنید.
 
ما با اتکال به خداوند متعال و پشتوانه حمایت مردم، راه آزادی و استقلال را با اقتدار ادامه می‌دهیم و در آینده فنآوری ایرانی در روی زمین و در فضا پشتیبان آزادیخواهی و استقلال همگان خواهد بود.
 
از توجه شما سپاسگزارم.
/2759/
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
روش های رایج در درمان افسردگی
روش های رایج در درمان افسردگی

روش های رایج در درمان افسردگی

فرزند نوزادم به چه میزان شیر خشک نیاز دارد؟
فرزند نوزادم به چه میزان شیر خشک نیاز دارد؟

فرزند نوزادم به چه میزان شیر خشک نیاز دارد؟

آنچه مادران بایستی در خصوص تغذیه نوزادان زودرس با شیر مادر بدانند
آنچه مادران بایستی در خصوص تغذیه نوزادان زودرس با شیر مادر بدانند

آنچه مادران بایستی در خصوص تغذیه نوزادان زودرس با شیر مادر بدانند

دیپلماسی و میدان دو روی یک سکه
دیپلماسی و میدان دو روی یک سکه

دیپلماسی و میدان دو روی یک سکه

از اتهام برادرم خبر نداشتم و از رسانه‌ها متوجه شدم که بازداشت شده است!!!!
از اتهام برادرم خبر نداشتم و از رسانه‌ها متوجه شدم که بازداشت شده است!!!!

از اتهام برادرم خبر نداشتم و از رسانه‌ها متوجه شدم که بازداشت شده است!!!!

زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؟!
زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؟!

زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؟!

جزئیات زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا در ایران/  راه‌اندازی سامانه ملی ثبت واکسن کرونا
جزئیات زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا در ایران/ راه‌اندازی سامانه ملی ثبت واکسن کرونا

جزئیات زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا در ایران/ راه‌اندازی سامانه ملی ثبت واکسن کرونا

رقص کفتارهای اسرائیلی!
رقص کفتارهای اسرائیلی!

رقص کفتارهای اسرائیلی!

یک روز بخصوص در غسالخانه!
یک روز بخصوص در غسالخانه!

یک روز بخصوص در غسالخانه!

خبرنگار فلسطینی در قدس اشغالی مجروح شد
خبرنگار فلسطینی در قدس اشغالی مجروح شد

خبرنگار فلسطینی در قدس اشغالی مجروح شد

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ الکترونیکی می‌شود؟
انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ الکترونیکی می‌شود؟

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ الکترونیکی می‌شود؟

نقش شهید باقری در فتح خرمشهر
نقش شهید باقری در فتح خرمشهر

نقش شهید باقری در فتح خرمشهر

پیکرت از تیر و از سرنیزه مالامال نیست (روضه امام جواد)/ محمود کریمی
پیکرت از تیر و از سرنیزه مالامال نیست (روضه امام جواد)/ محمود کریمی

پیکرت از تیر و از سرنیزه مالامال نیست (روضه امام جواد)/ محمود کریمی

ای باب حاجت همه ای قبله‌ی مراد/ حاج محمود کریمی
ای باب حاجت همه ای قبله‌ی مراد/ حاج محمود کریمی

ای باب حاجت همه ای قبله‌ی مراد/ حاج محمود کریمی

مناجات زیبای تائبین/ سید مصطفی الموسوی
مناجات زیبای تائبین/ سید مصطفی الموسوی

مناجات زیبای تائبین/ سید مصطفی الموسوی

علائم درد قلب چیست؟!
علائم درد قلب چیست؟!

علائم درد قلب چیست؟!

بجز دلدادگی هر مذهبی مشتی خرافات است/ فاضل نظری
بجز دلدادگی هر مذهبی مشتی خرافات است/ فاضل نظری

بجز دلدادگی هر مذهبی مشتی خرافات است/ فاضل نظری

خیلی کوچکیم.../ علی صفایی حائری
خیلی کوچکیم.../ علی صفایی حائری

خیلی کوچکیم.../ علی صفایی حائری

طلاق‌های گران‌ تاریخ!!!
طلاق‌های گران‌ تاریخ!!!

طلاق‌های گران‌ تاریخ!!!

مواردی که قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا باید انجام داد
مواردی که قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا باید انجام داد

مواردی که قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا باید انجام داد

بیشترین زندانی ها در کدام کشورند!
بیشترین زندانی ها در کدام کشورند!

بیشترین زندانی ها در کدام کشورند!