0
ویژه نامه ها

رقابت خودروسازان خارجی برای تولید محصول مشترک با ایران

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو گفت: شرکتهای بزرگ خودروسازی دنیا برای تولید محصول مشترک‌‌ با این شرکت با هم رقابت می کنند.
رقابت خودروسازان خارجی برای تولید محصول مشترک با ایران

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو گفت: شرکتهای بزرگ خودروسازی دنیا برای تولید محصول مشترک‌‌ با این شرکت با هم رقابت می کنند.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، میرجواد سلیمانی با بیان این مطلب گفت: ایران خودرو با اشراف بر تحولات صنعت و فناوری به عنوان یکی از جنبه های رشد اقتصادی، خرید و انتقال فناوری را با هدف تضمین کیفیت محصولات محقق کرده است. وی ادامه داد: ایران خودرو برای حضور موثر در عرصه جهانی با شرکای تجاری توسعه یافته همکاری می کند.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو داشتن مدیریت علمی و نوین برای حضور در بازارهای جهانی را یک ضرورت خواند و گفت: نمی توان در صنعت و اقتصاد جهانی فکر کرد ولی منطقه ای یا داخلی عمل کرد.

وی، لازمه رقابت پذیر شدن صنعت خودرو را کیفیت بالا، قیمت مناسب، تنوع تولید و خدمات پس از فروش برتر و گسترده عنوان کرد و اظهارداشت: بیش از 60 درصد تولید خودرو خارج از شرکت های مادر و در مجموعه های وابسته صورت می گیرد و خودروسازان باید نسبت به افزایش این میزان و واگذاری امور پیش مونتاژ به شرکت های پیمان‌کار اقدام کنند.

سلیمانی با بیان اینکه این اقدام در تخصصی شدن امور و افزایش کیفیت محصول نهایی موثر خواهد بود، گفت: یکی از عوامل افزایش کیفیت خودرو، ارتقای دانش قطعه سازی است و ایران خودرو در صدد است برای حضور پررنگ تر در بازارهای جهانی و دست‌یابی به تکنولوژی برتر و تامین نیاز روز مشتری طرح های توسعه ای را به اجرا درآورد. وی مشارکت با قطعه سازان خارجی را یکی از این طرح ها عنوان کرد و افزود: مشارکت و همکاری با قطعه سازان معتبر خارجی منجربه انتقال دانش فنی به قطعه سازان داخلی می شود.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو، مهم‌ترین برنامه استراتژی ایران خودرو را تولید مشترک و یا سرمایه گذاری مشترک با خودروسازان بزرگ جهان، ارایه محصولات جدید و طراحی پلتفرم دانست و تاکید کرد: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز منطقه خاور میانه، تکنولوژی ساخت خودرو را در اختیار کشورهای اسلامی قرار خواهد داد.

/111/

نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما