0
ویژه نامه ها

حفاظت از مرورگرهای وب توسط Sandboxie 5.14

Sandboxie از معروفترین و قدرتمندترین نرم افزارهای امنیتی جهت حفاظت مرورگرهای وب و یا اجرای نرم افزار در محیط مشکوک و غیر قابل اطمینان میباشد .جعبه شنی یا Sandbox به روشی گفته میشود که بخواهیم توسط یک لایه حفاظتی از نفوذ بد افزارها یا اسکریپت های مخرب به کل سیستم جلوگیری نماییم و یا مایل باشیم فعالیت مشکوک در محیط ایزوله صورت گیرد . به طور مثال ممکن است به Keygen نرم افزاری مشکوک باشیم توسط اجرا در محیط Sandboxie با ضریب اطمینان بالا میتوانیم از تغییرات مخرب در سیستم جلو گیری نماییم
حفاظت از مرورگرهای وب توسط Sandboxie 5.14

حفاظت از مرورگرهای وب توسط Sandboxie 5.14

Sandboxie  از معروفترین و  قدرتمندترین نرم افزارهای امنیتی جهت حفاظت مرورگرهای وب و یا اجرای نرم  افزار در محیط مشکوک و غیر قابل اطمینان میباشد .
جعبه شنی یا Sandbox به روشی گفته میشود که بخواهیم توسط یک لایه حفاظتی از  نفوذ بد افزارها یا اسکریپت های مخرب به کل سیستم جلوگیری نماییم و یا  مایل باشیم فعالیت مشکوک در محیط ایزوله صورت گیرد . به طور مثال ممکن است  به Keygen نرم افزاری مشکوک باشیم توسط اجرا در محیط Sandboxie با ضریب اطمینان بالا  میتوانیم از تغییرات مخرب در سیستم جلو گیری نماییم همچنین در مورد اتصال  به بسیاری از سایتها در صورتی که توسط پوشش امنیتی Sandboxie صورت گیرد تغییرات مخرب در  سیستم ، محدود به همان محیط جعبه شنی خودمان میگردد .
ساخت محیط مجازی از تکنیکهایی میباشد که پس از موفقیت نسبی در پاره ای از  نرم افزارهای امنیتی در سالهای اخیر بسیار مورد توجه بوده است به صورتی که  حتی در در برخی از اینگونه نرم افزارها تمام قسمتهای حساس نظیر رجیستری ،  استارت آپ و حتی هسته سیستم عامل را شامل گردیده است . در تکنیک کلیه  تغییرات مخرب در محیط مجازی را میتوان به سهولت با حذف کلیه قسمتهای شبیه  سازی شده حذف نمود و درست مشابه حالتی را در نظر گرفت که این تغییرات به  ویندوز ( یاسیستم عامل دیگری ) اعمال گردیده باشد .
استفاده از تکنولوژی Sandbox پس از ارائه مرورگر وب از جانب Google و  تبلیغات گسترده بر سر زبانها افتاد ولی بسیار پیشتر از آن نرم افزاهای  معروفی چون Deep Freeze و آنتی ویروس معروف BitDefender نیز از آن استفاده  کرده بودند .
البته در Sandboxie جهت  امنیت بیشتر از هر دو روش محیط مجازی و ذخیره تغییرات تواما استفاده میگردد  و حتی تغییرات اعمال شده به محیط مجازی نیز ثبت میگردد و قابل باز گشت است  .

حفاظت از مرورگرهای وب توسط Sandboxie 5.14


محیط نرم افزار  Sandboxie v4.12 x86/x64 بسیار ساده میباشد و کلیه گزینه های صفحه اصلی از طریق  آیکون نرم افزار در کنار ساعت Tray  نیز قابل دسترس میباشند :
برای استفاده از  Sandboxie  تنها کافی نرم افزار مورد نظر و یا مرورگر مورد نظرمان رااز طریق مسیر  موجود در نرم افزار اجرا نماییم. در زمان اجرا کوچکترین تفاوتی از نظر سرعت  و کیفیت در نرم افزار و یا مرورگر وب مشاهده نخواهد شد ولی کنترل کامل  توسط Sandboxie همواره  امکانپذیر خواهد بود . همچنین در Setting و یا تنظیمات  Sandboxie امکانات کاملی جهت تنظیمات  بسیار پیشرفته در نظر گرفته شده است که توسط آنها میتوان سطح دسترسی موارد  زیر کنترل SandBox را تنظیم نمود . که البته توصیه میشود در صورت عدم  آشنایی کامل با آنها از تغییر آن خودداری گردد.

 

لینک های دانلود

دانلودنظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما