دانلود مستند امیر من علی

دانلود مستند امیر من علی
مستند امیر من علی

در سال ۲۰۱۱ راهپیمایی نسبتا محدودی در خیابان های دمشق علیه بشار اسد به راه افتاد اما هیچ کس گمان نمی کرد این اعتراضات به جنگ خونین داخلی در سوریه بینجامد و اعتراض گروهی نه چندان زیاد، دستمایه تحریک خارجی و جولان دادن گروه های تروریستی در این کشور شود.
هر چه زمان می گذشت شدت تظاهرات بیشتر می شد و کار به درگیری های داخلی کشد؛ در ماه جولای از بدنه ارتش گروه های مسلح علیه دولت شکل گرفتند و نبرد اصلی آغاز شد و در این بین، گروه های سلفی همچون جبهة النصره نیز به تدریج قدرت گرفتند و بخش هایی از سوریه را تصرف کردند.
هسته اولیه این گروه های تروریستی در سال ۱۹۹۹ توسط فردی به نام زرقاوی شکل گرفته بود؛ گروهی که بعد از سقوط صدام در عراق هم نفوذ کرده و به اقدامات جنایت آمیز علیه شیعیان می پرداخت؛ با سقوط رژیم بعث، فضا برای رشد فرقه گرایی و دشمنی های مذهبی نیز افزایش یافت و حتی شهر کوچکی مثل آمرلی هم از کینه توزی ها در امان نبود.
مستند «امیر من علی» درباره شهر آمرلی و مصیبت هایی است که طی سال های اخیر بر مردم شیعه و سنی این شهر رفته است؛ آمرلی خلاصه ای از عبارت «امیری علی» یعنی امیر من حضرت علی(ع) است.
سال ۲۰۰۷ میلادی یک کامیون بمب گذاری شده در بازار این شهر منفجر شد و صدها کشته و مجروح بر جا گذاشت و خبر از طوفانی شدید می داد، طوفانی که از سوریه شروع شده و به عراق کشیده شده بود.
محمدرضا نوری همدانی کارگردانی مستند «امیر من علی» را بر عهده داشته است. -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.