معرفی دانشگاه اصفهان

معرفی دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان که به لحاظ قدمت و رشته‌های تحصیلی بزرگ‌ترین دانشگاه در منطقه‌ مرکز کشور می‌باشد، دانشگاهی دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که پایه‌های نخستین آن از ۳۰ آذر سال ۱۳۲۵ شمسی با ایجاد آموزشگاه‌ عالی بهداری اصفهان گذاشته شد. این آموزشگاه با تعدادی دانشیار در یک کلاس از دبیرستان سعدی که در آن زمان دارای آزمایشگاه نسبتاً مجهزی بود آغاز شد و آزمایشگاه آن و سالنی برای تشریح در اختیار آموزشگاه قرار گرفت و در ۱۶ بهمن همان سال دکتر حکمی به عنوان اولین رئیس آموزشگاه انتخاب شد.

دانشگاه اصفهان هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین مراکز علمی و فرهنگی کشور، یکی از دانشگاه‌های مادر و در زمره دانشگاه ­های سطح یک کشور به فعالیت علمی خویش در زمینه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی ادامه می‌دهد.

از بدو تأسیس این دانشگاه تاکنون بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ دانش آموخته در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل گردیده‌اند و در حال حاضر دانشگاه اصفهان با استفاده از توان علمی بیش از ۶۵۰ عضو هیأت علمی با ۵۳ % مرتبه استاد تمام و دانشیاری و تعلیم و تربیت بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو با ۴۵% دانشجوی تحصیلات تکمیلی در ۷۱ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، ۱۸۵ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱۹ رشته در مقطع دکتری در قالب ۱۴ دانشکده و ۵۵ گروه آموزشی در زمینه فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و زبان­ های خارجی فعالیت می­ کند.

دانشگاه اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی شهر اصفهان است. موقعیت فیزیکی این دانشگاه به گونه‌ای است که در مجاورت دروازه شیراز قرار گرفته و با وسعتی نزدیک به ۳۰۰ هکتار یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایران است.

معرفی دیگر دانشگاه برتر و شاخص ایران را در راسخون دنبال کنید.

اطلاعات بیشتر از دانشگاه اصفهان در راسخون

https://rasekhoon.net/search/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86 -
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.