راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

آیا تا به حال برایتان پیش آمده، همسرتان به شما نزدیک شود، اما عشق و صمیمیت زیادی از خود نشان ندهد؟در واقع خشن و تنش آلود به نظر آید؟ در این گونه مواقع دوست دارید قبل از هرچیز با او صحبت کنید، اما او به جز عمل جنسی
دوشنبه، 16 فروردين 1400
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: حجت اله مومنی
موارد بیشتر برای شما
راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

رازهایی درباره ی مردان و روابط جنسی

به پرسش های آزمون زیر پاسخ دهید، کدامیک از جملات زیر درست و کدامیک نادرست می باشند:

1- مردها، زن‌هایی را بیشتر دوست دارند که در رختخواب مرموز و اسرار آمیز باشند.

2- زن‌هایی که علاقه ی زیادی به معاشقه و روابط جنسی نشان می دهند، جذابیت خود را از دست داده و برای مردها زیاد تحریک کننده نیستند.

3- هنگامی که زن‌ها در رختخواب می خندند و یا بازیگوشی می کنند، باعث عذاب مردشان می شوند.

4- زن‌ها در مقایسه با مردها، اهمیت بیشتری به بهداشت شخصی خود می دهند.

5- چنان چه خواسته های جنسی خود را به مرد زندگیتان بگویید او به طرزی پنهان از شما منزجر خواهد شد.

6- مادامی که به خواسته های جنسی مرد زندگیتان رسیدگی می کنید، اشکالی ندارد خواسته های جنسی خود را نیز از اوبخواهید.

7- نعوظ مرد، به این معنی است که او تحریک شده و آماده ی اجرای عمل جنسی است.

8- دلیل اصلی آن که مردها به هنگام روابط جنسی در مقایسه با زن‌ها کمتر صحبت می کنند، آن است که مردها از این که احساساتی و رمانتیک تر باشند، می ترسند.
 
راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

9- مردها به طرزی پنهان از این که همسرشان به کرات به روابط جنسی احساس نیاز کند و شروع کننده باشد، می ترسند و احساس می کنند، چنین زن‌هایی «زمخت»بوده و به مردشان اجازه نمی دهند احساس مردانگی کند.

10- بهترین زمان برای صحبت درباره ی مسایل جنسی با همسرتان در رختخواب است.

چنان چه فکر می کنید که حتی یکی از جملات زیر درست هستند، پس در زمینه ی روابط جنسی دانش کافی ندارید.چنان چه فکر می کنید، اغلب یا تمامی این جملات درست هستند، از این که این مقاله را شروع کرده اید، خوشحال باشید!حقیقت این است که تمامی این جملات نادرست می باشند.دلیل آن را در حین مطالعه ی این مقاله خواهید آموخت.
 

راز شماره ی 1: مردها هنگامی که قادر به بیان احساسات و عواطفشان نیستند، خود را با برقراری رابطه ی جنسی ابراز می کنند.
 

آیا تا به حال برایتان پیش آمده، همسرتان به شما نزدیک شود، اما عشق و صمیمیت زیادی از خود نشان ندهد؟در واقع خشن و تنش آلود به نظر آید؟ در این گونه مواقع دوست دارید قبل از هرچیز با او صحبت کنید، اما او به جز عمل جنسی به هیچ چیز دیگری علاقه نشان نمی دهد. احساس می کند حق با شماست و این که حتماً مشکلی وجود دارد.فکر می کنید دوست ندارد، عشقبازی کند و حتی عمل جنسی هم نمی خواهد، بلکه تنها می خواهد از شدت احساسات و تنشی که تجربه می کند خلاص شود.
 
راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید
 
موضوع از این قرار است:
اغلب هنگامی که مردها احساسات و عواطف ناراحت کننده ای را در خود احساس می نمایند، برای رهایی از این تنش، به روابط جنسی روی می آورند.شاید نگران پروژه ای در محل کارشان می باشند، یا مکالمه ی ناراحت کننده ای بین آن ها و رئیس و یا والدینشان در گرفته باشد.

شاید از پیرشدن و ضعف جسمانی پدر و مادرشان ناراحت و غمگین هستند.شاید به خاطر برخوردی که چند وقت پیش با خود شما داشته اند، احساس گناه می کنند.همان گونه که می دانید و دیده اید نیز دیده ایم، به مردها چنین آموزش داده نشده که نشان دادن احساساتی نظیر:آسیب پذیری، ترس، رنجش، عجز، ناتوانی، سردرگمی و سرخوردگی بالامانع است. بنابراین نامزد یا همسرتان از ابراز این قبیل احساسات به گونه ای گفتاری (کلامی)سرباز خواهد زد و یا این که به درستی از پس آن بر نخواهد آمد و به ناگهان میل زیادی برای رابطه ی جنسی از خود نشان می دهد.

مردها اغلب انرژی جسمانیشان را به عنوان یک خروجی امن برای تخلیه و ابراز احساسات سرکوب شده ی خود به کار می برند.

ممکن است این حالت برای زن‌ها زیاد قابل درک نباشد؛ چرا که زن‌ها به گونه ای کاملاً متفاوت احساس نیاز جنسی می کنند.آن ها وقتی از لحاظ احساسی و عاطفی امنیت نداشته باشند، براحتی نمی توانند احساسات جنسی را تجربه کنند. حائز اهمیت است زن‌ها این موضوع را درک کنند که مردها از قوای جنسی خود به عنوان زبانی برای بروز بیان احساسات ابراز نشده و انکار شده ی خود استفاده می کنند.برای بسیاری از مردها این شاید تنها احساسی باشد که مجاز به حس کردن آن می باشند.
 
راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید
 
این الگو در مردها مشکلاتی چند را سبب می شود:
1- همسرتان در حین اجرای عمل جنسی، احساس تخلیه ی جسمانی می کند، اما تنش احساسی ای را که از درون تجربه می کند، لزوماً حل و فصل نمی نماید.
2- ممکن است از همسرتان به این خاطر که از بدنتان تنها به عنوان وسیله ای برای تخلیه تنشها، یاس ها و سرخوردگی هایش استفاده می کند، عصبانی و منزجر شوید.

«گری» چگونه از روابط جنسی برای بیان یأس‌ها و نگرانی های شغلی خود استفاده می کرد؟

گری چهل و شش سال داشت و رئیس یک شرکت ساختمانی بود.او و همسرش فرن به علت عدم تفاهم جنسی برای مشاوره نزد من آمدند.

فرن گفت:«گاهی اوقات احساس می کنم که گری تنها به خاطر تخلیه ی جسمانی خودش به طرف من میاد.دراین گونه مواقع احساس می کنم از موردی ناراحته، اما اصلاً راجع به اون حرفی نمی زنه.درعوض با شدت تمام به من نزدیک شده و با خشونت جنسی زیادی، خودشو را تخلیه می کنه.فکر می کنم حتی خودشم از این کار زیاد لذت نمی بره.این حالت هیچ کدام از ما را ارضاء نمی کنه.»

از گری پرسیدم:«آخرین باری که این نوع تخلیه جنسی را تجربه کردی، به خاطر داری؟»

جواب داد:«فکر می کنم پنج شنبه گذشته بود.»گفتم:«می خواهم چشمانت را ببندی و وقایعی را که پنج شنبه شب برایت ناراحت کننده بودند به خاطر بیاوری.
او این طور شروع کرد:«آن روز صبح ملاقاتی با مدیر واحد عملیاتی مان داشتم.او چند وقتی است که گزارش هایش را خوب نمی نویسد.و من از این بابت ناراحت بودم.
این موضوع باعث شده بود که روز نسبتاً بدی را شروع کنم.بعد از ظهر اون روز مطلع شدم مهلت یکی از پروژه هایمان رو به اتمام است و هنوز هیچ کاری صورت نداده بودیم و این اصلاً خبر خوبی نبود.دو ماه سخت تلاش کرده بودم که این قرار داد را به پایان برسانم.

پاسخ دادم:«خب، می خواهم تصور کنی که با فرن در اتاق خوابتان هستید و همان گونه که فرن توضیح داد، داری به او نزدیک می شوی.سعی کن احساساتی را که آن شب داشتی، همین حالا نیز احساسش کنی.می خواهم تمامی احساسات خودت را در آن لحظه برایم توضیح بدهی.»

گری اندکی فکر کرد و سپس گفت:«خب خیلی خسته، عصبانی و مایوس بودم فکر می کردم به خاطر آن که اون قرار داد را از دست داده بودم، احساس شکست می کردم.دلم می خواست این شغل را برای همیشه کنار بگذارم و دیگه مجبور نشم سرکار برم.دوست داشتم سر به بیابون بگذارم و یا این که برم تو یه جزیره تک و تنها زندگی کنم.جایی که هیچ مسئولیتی نداشته باشم.»
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیداز او پرسیدم:«آیا در این لحظه که می خواستی با فرن همبستر شوی، هیچ گونه احساس رمانتیک و یا عاشقانه ای داشتی؟ آیا اصلاً از قبل تحریک شده بودی؟»

گری اعتراف کرد:«حال که این نکته را به رخم کشیدی، احساس می کنم که راستش نه، فکر نمی کنم اصلاً تحریک هم شده بودم.»

-«چنان چه چیزی که می خواستی و بدان نیاز داشتی رابطه ی جنسی نبود، پس چه بود؟»

-«خب، فکر می کنم، شاید فقط می خواستم به فرن احساس نزدیکی بکنم و احساس کنم که اون هنوز دوستم داره و منو قبول داره.این که کسی با منه و از من حمایت می کنه.»

-«فکر می کنی اگر فرن فقط کنار تو دراز می کشید و تو را در آغوش می گرفت،(همان احساساتی که الان به من گفتی)چه احساسی پیدا می کردی؟»
گری با ملایمت جواب داد: «فکر می کنم احساس خیلی خوبی پیدا می کردم. احتمالاً حالم بهتر می شد، حتی بهتر از حالی که پس از پایان رابطه ی جنسی داشتم.»
 

گاهی اوقات مردها تنها به این دلیل به زن‌ها نزدیک می شوند، تا بدین وسیله تضمین و اطمینان خاطر مجدد بگیرند، به جای آن که عملاً با گفتار و کلماتشان همین مورد را از شما بخواهند.
 

همانگونه که مشاهده کردید، گری اصلاً طالب رابطه ی جنسی نبود، او فقط می خواست احساس کند دوستش دارند.در آن لحظه با این نیاز خود در تماس نبوده و نمی دانسته که چگونه آن را مطالبه کند.فرن با شنیدن حرف های گری احساس راحتی و خلاصی کرد و گفت:«عزیزم کاش می دونستم اون روز چقدر ناراحتی.»این را گفت و به طرف گری رفت و او را در آغوش گرفت و ادامه داد:«می دونستم از یه موردی ناراحتی، اما فکر می کردم از دست من ناراحتی.»

گری و فرن موافقت کردند که با همکاری یکدیگر توصیه های زیر را به کار گیرند.یک ماه بعد برای اعلام نتایج نزد من آمدند.

فرن این طور شروع کرد:«اوضاع خیلی بهتر شده. هر وقت گری احساس تنش می کنه قبل از اون که همبستر بشیم، کمی به خودمون وقت می دیم و در آرامش کنار هم دراز می کشیم و من بهش کمک می کنم تا یأس ها و نگرانی هایش را خالی کنه.چند بار اتفاق افتاد که می خواست با من همبستر بشه و من احساس کردم، با تمام وجودش کنار من حضور نداره.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیدمواردی که یاد گرفته بودیم را بهش یادآوری کردم و اون هم سریعاً همه ی موارد را متوقف کرد و فقط منو تو بغلش گرفت و سعی کرد که احساساتش را بیان کند.این کار همیشه ساده نبود، اما نکته ی عجیبی که وجود داشت، این بود که بعد از این که گری احساساتش را با من در میان می گذاره، احساس راحتی بیشتری داره.منم به نوبه ی خودم احساس محبت بیشتری می کنم.در این موقع است که هر دو با هم میل به رابطه ی جنسی داریم. اون هم از سر عشق و مهرورزی، نه فقط به خاطر تخلیه جنسی.»

گری با خنده گفت:«اعتراف می کنم که در مقایسه با قبل، روابط جنسی بیشتری هم داریم.حق با فرن بود، بسیاری از اوقات مشکل بود احساسات واقعی ام را در آن لحظه بفهمم.اما هر بار که این کار را کردم، احساس بهتری داشتم و فرن هم بهتر به نیاز هایم پاسخ می داد.»


راه حل:

1-با همسرتان درباره ی این الگو صحبت کنید، آن هم نه در رختخواب. از او بخواهید، این مقاله را بخواند و سپس نظرش را جویا شوید.

به او بگویید:می دانستم از موردی ناراحت بودی و فقط می خواستی تنش خود را تخلیه کنی. به او بگویید:دوست دارم روابط جنسی مان از همین هم که هست بهتر باشد. بهتر نیست توصیه های ارائه شده در این کتاب را عمل کنیم و بعد ببینیم که نتیجه چه خواهد شد؟»

2-هر گاه احتمال می دهید، نزدیک شدن جسمانی همسرتان به شما تنها به دلیل لاپوشانی احساسات و عواطف سرکوب کننده یا انکار شده است، محیط امنی را فراهم کنید تا بتواند احساساتش را با شما در میان بگذارد.فرض کنید به یک باره میل جنسی دارد و شما حدس می زنید که تنها به دنبال تخلیه ای سریع است.در حالی که واقعیت آن است که عامل دیگری او را رنج می دهد.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیدبه او نگویید:«به من دست نزن، من می دانم تو از عامل دیگری ناراحت هستی، تا زمانی که نگویی از چه موردی ناراحتی، اجازه نداری به من نزدیک شوی.»
به او بگویید:«عزیزم، خیلی دوست دارم قبل از هر اقدامی کمی کنار هم دراز بکشیم و مرا بغل کنی تا این جوری احساس نزدیکی کنیم.»

سپس احساساتی که احتمال می دهید همسرتان در آن لحظه تجربه می کند را به عنوان دعوتی از او برای بیان احساسات و عواطفش پیش بکشید و بگویید.

1-عزیزم مطمئناً هفته ی پر کار و خسته کننده ای را پشت سر گذاشته ای، این طور نیست؟ می خواهم بدونی،از داشتنت احساس غرور و به تو افتخار می کنم و ازت ممنونم که آن پروژه ی اضافی را هم قبول کردی. گرچه می دانم که خیلی برات مشکل بود.»

2-«فکر می کنم حرف زدن با مادرت خیلی ناراحت کننده بود.»

3-«میدانم از این که پدرت شنوایی اش را به تدریج از دست میده،غمگینی.»

4-«میدانم از پرداخت این همه صورتحساب های اضافی این ماه خیلی ناراحتی، این همه هزینه های اضافی کمی ترسناک شدند.»
 

می توانید به تمرین بیاموزید، چگونه این احساس امنیت را به همسرتان بدهید تا بتواند با احساساتش تماس برقرار کند، می توانید منطقه ی امن را به روش های زیر برایش خلق کنید:


•با درک احساسات او. 

•نشان دهید که او را به خاطر آسیب پذیریش محکوم نمی کنید.هرگز او را ضعیف خطاب نکنید.

به مانند بسیاری از زن‌هایی که به منظور مشاوره نزد من آمده اند، شما نیز خواهید دید که درک این راز درباره ی مردها، در خلق روابط جنسی به مراتب ارضاء کننده تر به شما کمک خواهد کرد.

هنگامی که محیط امنی فراهم می کنید تا همسرتان تنش احساسیش را به طرزی کلامی و در قالب الفاظ ابراز و تخلیه کند، صمیمیت میان خودتان را افزایش می دهید و روابط جنسی متعاقب این حالت بسیار پر شور و حرارت و ارضائ کننده تر خواهد بود.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

راز شماره ی 2: هنگامی که مردها را در راستای میل جنسی پس می زنید و از خود دفع می کنید،آن ها از لحاظ عاطفی احساس ترد شدن خواهند کرد.
 

شوهرتان شما را می بوسد و لمس می کند. می دانید سعی می کند به شما بفهماند نیاز جنسی دارد، اما شما نمی خواهید.در این گونه مواقع می بایست چکار کنید؟


•می توانید با ناراحتی از خود عکس العمل نشان دهید و امیدوار باشید، بفهمد حوصله اش را ندارید.
•می توانید با خستگی و بهانه تراشی از خودتان واکنش نشان دهید و امیدوار باشید که او نیز منصرف شود.
•می توانید، بگویید که:«عزیزم، الان نه، اصلاً حوصله اش را ندارم.»
•می توانید با اکراه و بی میلی به عشق بازی با او تن دهید، در حالی که همان طور آن جا دراز کشیده اید و ذهنتان جای دیگری است.مثلاً به برنامه های فردای خود فکر می کنید یا ذهنتان به این مشغول است که کدام یک از لباس ها را می بایست به لباسشویی ببرید.

پاسخ صحیح، هیچ یک از موارد فوق نیست.به این دلیل که روابط جنسی یکی از اصلی ترین و اساسی ترین راه های بخش و عشق ورزیدن برای مردان است. مردها به هنگام عشق ورزی احساس می کنند موردی بخشیده اند. هم می خواهند وجود خودشان را ابراز کنند و هم این که از نظر جسمانی و هم از نظر روحی به همسرشان نزدیک شوند.


هنگامی که همسرتان به شما نزدیک می شود، صرفاً تقاضای معاشقه نکرده است، با این کار به شما می گوید:«لطفاً مرا بپذیر، مرا دوست داشته باش.»

ممکن است همسرتان کاملاً از انگیزه های پنهان خود بی اطلاع باشد.چنان چه این مطلب را قبول ندارد، کافی است او را پس بزنید و سپس عکس العملش را نظاره کنید.پاسخش به گونه ای خواهد بود که گویی کل موجودیت و یا شخصیت او را دفع کرده اید.اکثر مردانی که با آن ها مصاحبه کرده ام از این موضوع شکایت داشتند و می گفتند:«هنگامی که همسرشان آن را پس می زند به طرزی پنهان احساس می کنند، تحقیر شده اند.»
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید


او این گفته ی شما که:«الان خسته ام یا...»را نمی شنود. این را می شنود که:«تو را نمی خواهم، تو خواستنی نیستی، برو،تو خوب نیستی.» ممکن است همسرتان حتی نتواند این احساس تردشدگی را حس کرده و یا آن را ابراز کند.این حالت به کرات برای مردها اتفاق می افتد.ممکن است او با از دست دادن هر گونه جاذبه ی جنسی اش نسبت به شما به دنبال روابط جنسی در جاهای نامناسب و خارج از ازدواجتان باشد، تا از این راه از شما انتقام بگیرد.


دلیل آن این است که:

مردها زن‌هایی را دوست دارند که نترسند:و بگویند: «ما هم از روابط جنسی لذت می بریم.»

بسیاری از زن‌ها از فاش کردن نیازهای جنسی خود و یا تقاضا برای روابط جنسی و شروع کردن آن قبل از شوهرشان می ترسند.وقتی با ابراز تمایلات جنسی خود به شوهرتان راحت هستید، به شوهرتان احساس امنیت می دهید، تا او نیز بتواند نشان دهد که چقدر دوستتان دارد.به خاطر داشته باشید مردها از این که نه بشنوند و دفع شوند، متنفرند.

این موضوع که مردها همواره شروع کننده باشند، آن ها را به طرزی طبیعی در موضع آسیب پذیری قرار می دهد.مطمئن باشید همسرتان از این که بعضی اوقات شما نیز شروع کننده باشید متشکر و ممنوع خواهد بود.
 

راه حل : اینجا منظورم این نیست هر بار که همسرتان میل جنسی دارد می بایست پاسخ مثبت بدهید، بله توصیه ام به شما این است که به دلیل آسیب پذیری مردان در این ناحیه سعی کنید به گونه ای پذیرای آن ها باشید.


به او بگویید: «الان کمی خسته ام، اما دوست دارم تو را در آغوش خود بگیرم.بهتر نیست کمی کنار هم دراز بکشیم و ببینم که احساس بعدیمان چیست؟ »

به او بگویید:«دوستت دارم و مایلم که بعداً با هم همبستر شویم، اما حالا به خاطر کارهای زیاد احساس تنش می کنم.می ترسم آن جور که دوست دارم نتوانم به تو عشق بورزم. بیا فقط یکدیگر را در آغوش بگیریم و منتظر شویم تا بچه ها بخوابند.»

واقعیت امر آن است که هرگاه همسرتان به شما نزدیک می شود، تقاضای عشق ورزی می کند، پس آن چه که به راستی ازشما تقاضا کرده است را حتماً به او بدهید:«عشق»و «محبت».

می توانید این کار را تنها با بغل کردن او و گفتن این که تا چه حد دوستش دارید، انجام دهید

چنان چه در مواقعی حوصله ی روابط جنسی را ندارید، به رابطه ی جنسی «نه»بگویید، نه به دوست داشتن و عشق ورزیدن به همسرتان.

در این حالت احساس همسرتان به مراتب بهتر خواهد بود. چرا که می داند بعد از کمی نوازش این امکان وجود دارد که به خواسته ی خود برسد.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

راز شماره ی 3: تحریک شدن همسرتان به لحاظ جسمانی و فیزیکی لزوماً به این معنا نیست که نیاز جنسی دارد.
 

مطمئناً این تیتر توجه شما را به خود جلب کرده است. بسیاری از زن‌ها این واقعیت را هنوز نمی دانند.

نعوظ همواره به این معنا نیست که همسرتان دوست دارد با شما همبستر شود. ممکن است از لحاظ جنسی حتی تحریک هم نشده باشد.این راز را توهم نعوظ می نامم.در این مورد رازهای بسیاری وجود دارد، اما معنای آن را زن‌ها درک نمی کنند.زن‌ها فکر می کنند نعوظ همواره به این معنا نیست که همسرشان تحریک شده و آماده ی اجرای عمل جنسی است.

ممکن است بسیاری از اوقات این موضوع واقعیت داشته باشد، اما همیشه این طور نیست.در زیر اطلاعاتی است که بهتر است کمی به آن ها بیاندیشید.
 
نعوظ به وسیله افزایش جریان خون در آلت تناسلی مردانه اتفاق می افتد و می تواند برخی دلائل و منشأ های غیر جنسی نیز داشته باشد:

1-کاملاً طبیعی است که مثانه ی پر، صبح ها قبل از بیدار شدن باعث افزایش فشار خون در آلت مردانه شده و موجب نعوظ می گردد.

2- اصطحکاک و یا فشار از طرف لباس تنگ و یا نشستن های طولانی در موقعیتی نه چندان راحت، می تواند سبب نعوظ در مردان گردد. آلت مردانه واجد پایانه ی عصبی حسی (لامسه ای) است که اصطحکاک به طرزی خودکار سبب بالا رفتن جریان خون در آن شده و نهایتاً نعوظ را سبب می شود.

3- مقادیر اضافی تنش، استرس و اضطراب می تواند باعث نعوظ در مرد شود. وقتی مردی نگران است، رگ های خونی او منقبض شده و فشار خونش افزایش می یابد و این نیز به نوبه ی خود موجب نعوظ می گردد.
 
چگونه توهم نعوظ باعث بروز مشکلاتی در روابط ما با مردان می گردد؟

گاهی اوقات ما زن‌ها منشأ و دلیل اصلی نعوظ همسرمان را اشتباه تعبیر می کنیم.

* فرض را بر این می گذاریم که از لحاظ جنسی تحریک شده و بنابراین احساس الزام و اجبار می کنیم که حتماً همسرمان را ارضاء کنیم.این حالت ممکن است باعث انزجار و نیز سوءتفاهم زیادی بین شما و همسرتان شود. یکی از مراجعینم می گفت:«همسرم همیشه شلوار جین تنگ می پوشد و هر وقت پس از یک رانند گی طولانی به خانه می رسید، دچار این مشکل می شدیم. او از این که یک روز تمام مرا ندیده بود با محبت تمام نزدیک من می شد و مرا در آغوش می گرفت و من اشتباه فرض را بر این می گذاشتم که حتماً تحریک شده و می خواهد همبستر شویم.خیلی وقت ها با این که تمایلی نداشتم، اما با او همبستر می شدم و همیشه او در پایان می گفت که اصلاً انتظار نداشته و به خاطر این که غافلگیرش کرده بودم، از من تشکر می کرد.»

* فرض را بر این می گذاریم که چیز دیگری همسرمان را تحریک کرده و به این خاطر از او ناراحت می شویم.همسرتان صبح در حالی که نعوظ دارد از جا بر می خیزد.ممکن است با دوست شما مشغول صحبت باشد و در بازگشت شما مشاهده می کنید که نعوظ کوچکی به او دست داده است.آیا معنایش این است که دوستتان او را تحریک کرده است؟ لزوماً نه.تنها به دلیل توهم نعوظ، ممکن است به اشتباه، فرض را بر این بگذارید که کسی یا موردی به غیر از شما موجب تحریک جنسی همسرتان شده است.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید


 

راه حل:

1-در این گونه مواقع که مطمئن نیستید، می توانید قبل از هرگونه پیش فرضی مستقیماً از خودش بپرسید. فرض کنید همسرتان صبح در حالی که نعوظ دارد از خواب بر می خیزد.مطمئن نیستید که آیا واقعاً میل جنسی دارد یا نه.در این جا دو حق انتخاب بیشتر ندارید:

انتخاب 1: از او بپرسید که آیا تحریک شده است یا خیر.

انتخاب 2: فرض را بر این بگذارید که نعوظ او واقعی است و با او همبستر شوید (به من اعتماد کنید! حتی چنان چه اشتباه کرده باشید، همسرتان هرگز از شما ناراحت نخواهد شد.)مردها به گونه ای هستند که چنان چه نیازی در خود احساس نکنند به زودی با نوازش شما از خود تمایل نشان خواهند داد.

2-در این باره با همسرتان صحبت کنید.به خاطر داشته باشید، شوهرتان بدن خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسد.از او بخواهید نظرش را در مورد این راز بگوید.شاید این موضوع را رد کند و از شما بخواهد که هرگاه متوجه نعوظ او شدید، فرض را بر این بگذارید که تحریک شده است. به شما قول می دهم موارد زیادی از گفته های همسرتان در این باره، خواهید آموخت.
 

راز شماره ی 4: هرچه بیشتر با همسرتان همبستر شوید، کمتر به فکر ارضای خویش بوده و بیشتر با شما معاشقه خواهد کرد.

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید شوهرتان از «پیش نوازش»لذت چندانی نمی برد و تنها به طرزی خودکار و مصنوعی آن را انجام می دهد، تا این که هرچه زودتر به مرحله ی دخول برسد.چنین احساس می کنید که اعمال و حرکاتش برخاسته از عشق و محبتش به شما نیست.

«ای کاش شوهرم کمی رمانتیک تر بود.می دونم دوستم داره، اما همیشه خیلی عجول به نظر میرسه.دوست دارم روابط جنسی طولانی تر باشه و پیش نوازش بیشتری به من بده، اما اون بیشتر می خواهد تمامش کنه.»

تفاوت زیادی بین «معاشقه»و «مهرورزی»وجود دارد. تنها اجرای عمل جنسی و سهیم شدن لذت آن با همسرتان است.در حالی که معاشقه احساسی تر و عاطفی تر بوده و به معنای عشق ورزیدن به همسرتان است.

این امکان وجود دارد که با شوهرتان عمل جنسی داشته، بدون این که معاشقه کنید. می توانید معاشقه کرده، بدون آن که حتی دخولی صورت گرفته باشد. این امکان نیز وجود دارد که معاشقه تان بسیار جنسی و تحریک آمیز و نیز ارضاء کننده باشد که این ترکیبی است فوق العاده.

در مصاحبه هایی که با صدها زن و شوهر انجام داده ام، نتایج همواره بسیار واضح بودند.به این معنی که زن‌ها معمولاًمعاشقه و مردها بیشتر عمل جنسی را ترجیح می دهند.


زن‌ها موارد زیر را ترجیح می دهند.
 
  • در آغوش کشیدن

  • بوسیدن

  • پیش نوازش آرام و رمانیتک

  • رد و بدل احساسات حین معاشقه

  • رمانتیک بودن

  • خودانگیختگی

  • شور و حرارت جسمانی

  • بازیگوشی و شهوت

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیداین ذائقه های مختلف جنسی ریشه در تفاوت های مردان و زنان دارد مردها بیشتر «موفقیت مدار» هستند.در حالی که زن‌ها بیشتر «صمییمت مدار» هستند.در نتیجه برای مردها ساده تر آن است که بی آنکه مجبور به عشق بازی باشند، تنها به رابطه ی جنسی مبادرت ورزند، در حالی که برای زن‌ها ساده تر آن است که معاشقه کنند تا این عمل جنسی داشته باشند.

این بدین معنی نیست که زن‌ها از عمل جنسی خوششان نمی آید.آیا مردها نیز اصلاً مایل به معاشقه نیستند؟ اما این اولویت ها اغلب به چشم می خورند.
 

در زیر رازی راجع به مردان در روابط جنسی آورده شده که می بایست حتماً بدانید:


غالباً این طور به نظر می رسد که مردها تمام و کمال و با تمام وجود به معاشقه تن نمی دهند و آن را «نیمه کاره»رها می کنند. چرا که به عمل جنسی تمایل بیشتری دارند، اما می ترسند این خواسته ی خود را مستقیماً بازگو و آن را از شما مطالبه کنند.

راه حل: یکی از مراجعینم می گفت:«درک این معما درباره ی مردها و روابط جنسی، برایم کشف بزرگی بود. در واقع درک این معنا را مدیون شوهرم هستم. یک شب از پیش نوازش های او لذت نمی بردم و این اتفاق کمی گیجم کرد، چرا که رابطه ی جنسی ما خیلی پر شور و حرارت بود. به دلایلی نوازش هایش تأثیر زیادی بر من نداشتند.متوجه شدم که همسرم هم مثل همیشه دل به نوازش من نداده. هر لحظه احساسم بد و بدتر می شد تا جایی که دیگر تحملم تمام شد و گفتم:«مطمئنی که می خوای معاشقه کنیم؟»

جواب داد:«بله».«اما واقعاً این طور به نظر نمی رسه. انگار مثل همیشه لذت نمی بری.اتفاقی افتاده؟»

«شوهرم لحظه ای، ساکت شد و بعد با خنده ای گفت: «خب، راستش امشب حوصله ی معاشقه را ندارم، فقط خیلی تحریک شدم.»
«در حالی که تعجب کرده بودم، گفتم:«خب چرا اینو از همون اول نگفتی؟»

-راستش خجالت می کشیدم یه همچین در خواستی بکنم. فکر کردم ممکنه باعث بشه، فکر کنی من یک مرد آشغالم که به احساسات اهمیتی نمی دم و فقط فکر لذت خودم هستم.می دونم که زن‌ها تا چه حد از دست این جور مردها عصبانی می شوند و این که دوست داشتم تو هم لذت ببری. موضوع اینه که فقط امشب خیلی رمانتیک نیستم.»
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیداکثر مردهای ده 1990 از تغییر و تحول جنسی که به نوعی نیز کلیشه ای شده است، آگاهی دارند.تحول جنسی که پیش نوازش را مطرح کرده و آن را بسیار توصیه می کند.مردهای «خود شیفته ای»که تنها دو دقیقه را به پیش نوازش اختصاص داده و به یک باره به اجرای عمل جنسی می پردازند، غالباً از این که چرا همسرشان به اوج لذت جنسی نمی رسد، تعجب می کنند.

هر مردی که برای خود احترام قائل است و خود را روشنفکر می داند، دوست ندارد تنها به بعد شهوانی و حیوانی قضیه بپردازد. در این گونه موارد ما زن‌ها ناراحت می شویم و فرض را بر این می گذاریم که همسرمان مردی خودخواه و بی احساس است، در حالی که چنین نیست.

هنگامی که مردها بدون پیش نوازش فوراً به اجرای عمل جنسی با همسرشان می پردازند، چندان نیز بی احساس نیستند در این کارشان مقادیری خود انگیختگی، تسلیم شدن و عشق و شور و حرارت نهفته است که اغلب در یک معاشقه ی هشیارانه برنامه ریزی شده و قدم به قدم چنین عواملی حضور ندارند.

مردها نیز درست به همان اندازه به این گونه شهوانیت نیاز دارند که ما زن‌ها به امنیت و ملایمت در پیش نوازش احتیاج داریم. اشتباهی که ما زن‌ها مرتکب می شویم آن است که در این گونه مواقع فکر می کنیم، همسرمان دوستمان ندارد.حقیقت آن است که مردها می توانستند معشوق های به مراتب بهتر و رمانتیک تری باشند، تنها اگر به آن ها اجازه می دادیم که گاهی اوقات نیز فقط شهوانی باشند.
 

نکته ی مهم:

در این جا منظورم این نیست که مردها همیشه می توانند غیر احساسی، آزار دهنده و فاقد ملایمت باشند.منظورم حتی این نیست که چنان چه همسرتان مایل به اجرای عمل جنسی است و شما به آن علاقه ای ندارید، می بایست دندان هایتان را به هم بفشارید و به این کار تن دهید.
 

چنان چه همسرتان هیچ وقت به این کار علاقه ای نشان نمی دهد و تنها به اجرای عمل جنسی فکر می کند، با او در این باره صحبت کنید و نزد مشاور بروید و ازدواجتان را مجدداً ارزیابی کنید.زیرا آن گونه که استحقاقش را دارید با شما رفتار نشده، پس نمی بایست آن را تحمل کنید.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید


 

راه حل:

1- درباره روابط با شوهرتان به صحبت بنشینید.شاید دریابید که همسرتان شما نیز به مانند همسر صدها زن دیگر که به آن ها مشاوره داده ام، از این که تمایلات جنسی و شهوانیش را ابراز کند، می ترسیده.از او بخواهید هرگاه چنین تمایلاتی دارد، حتماً آنرا ابراز کند.بسیاری از اوقات پیش نوازش های سرسری و عجولانه حاکی از همین واقعیت است.شاید علیرغم آن چه شما فکر می کنید، این حالت ناشی از غیررمانتیک بودن شوهرتان نباشد.

2- به همسرتان اجازه دهید، گاهی اوقات شهوانی باشد.قضاوت های خود درباره ی عمل و روابط جنسی را با جدیت ارزیابی کنید.از آن جا که زن‌ها در کودکی این طور آموزش دیده اند که اگر به رابطه ی جنسی علاقه داشته باشند (حتی به طرزی مشروع) بد و کثیف هستند. در نتیجه ما زن‌ها شهوانیت خود را سرکوب کرده و یا آن را انکار می کنیم.

تنها به این دلیل که بر چسب «بد»و «کثیف»نخوریم. زن‌ها اغلب سعی می کنند، عمل جنسی را از رابطه ی عشقی حذف کنند!تا بتوانند به خود اجازه دهند در آن شرکت نمایند.سعی کنید گاهی اوقات تنها با شوهرتان عمل جنسی داشته باشید، بی آن که انتظار پیش نوازش و معاشقه ای طولانی را داشته باشید.پس خواهید دید که به مانند کارن، صرف اجرای عمل جنسی چندان هم برایتان نامطلوب و ناخوشایند نخواهد بود.حتماً راجع به احساسات خود با شوهرتان صحبت کنید.

3- چنان چه این طور به نظر می رسد که همسرتان تمایل چندانی به پیش نوازش ندارد، از او بپرسید، آیا دلیل آن این است که می خواهد به ارضاء برسد. همان جا دراز نکشید و از او انتقاد کنید، در عوض دلیل این کارش را بپرسید. شاید حوصله ی پیش نوازش ندارد، شاید خودتان هم چندان به ارضاء بدون پیش نوازش بی علاقه نباشید.چنان چه مایل نبودید، می توانید تنها کمی یکدیگر را بغل کنید و نوازش بدهید. (در این جا فرض بر این است که شما شوهرتان را خوب می شناسید و می دانید او برای شما احترام و ارزش قائل است و معمولاً به پیش نوازش نیز اهمیت می دهد.)
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

راز شماره ی 5: مردها معاشقه را دوست دارند.

می دانم چه فکر می کنید!احتمالاً می گویید، این که راز نیست!

البته راز گونه بودن آن در این نیست که زن‌ها این را نمی دانند، بلکه درک دلایل آن و نگرش به آن از زاویه و دیدگاهی نو و متفاوت است.

در زیر نگرشی کاملاً متفاوت نسبت به معاشقه از نقطه نظر روانشناختی ارائه شده است.عضو تناسلی مردان نه تنها حساس ترین و پر عصب ترین ناحیه از بدن یک مرد می باشد، بلکه به لحاظ روحی و روانی آسیب پذیر ترین ناحیه از بدنش نیز محسوب می شود.این قسمت از بدن مردها نه تنها مردانگی و مذکر بودن، بلکه قدرت و هویت آن ها را تداعی می کند. مردها به دلایلی کاملاً متفاوت از زن‌ها، به واسطه ی داشتن عضو تناسلی مذکر احساس آسیب پذیری بیشتری دارند.آلت جنسی زنانه کاملاً پوشیده و پنهان است.

در جای که عضو تناسلی مردانه کاملاً بیرون و آشکار است. تحریک شدن یک مرد به لحاظ جنسی او را بسیار آسیب پذیر می سازد.این در حالی است که تحریک شدن زن‌ها از لحاظ جنسی به سادگی قابل تشخیص نیست.

دلیل این که مردها از معاشقه خوششان می آید، تنها این نیست که این کار برایشان بسیار لذت بخش است، بلکه دلیل این امر به لحاظ روانی آن است که بدین وسیله آن ها احساس پذیرفته شدن و همچنین احساس خواستنی بودن از جانب همسرشان می کنند.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

چه رفتارهایی به هنگام معاشقه مردها را رنج می دهد.

در زیر برخی از معمول ترین شکایت های مردها درباره ی معاشقه به طریق مذکور آورده شده است.
 

1- خشونت و عدم ملایمت:مردهای مختلف ممکن است سلیقه های مختلفی داشته باشند، اما اغلب مردها دوست دارند نوازش شده و احاطه شوند.

2- عدم توجه به دیگر نواحی و قسمت های بدن:مردها دوست دارند به تمامی بدن آن ها عشق بورزید.با این کار احساس عشق، محبت و پذیرش بیشتری از طرف شما می کنند.

3- سکوت کامل به هنگام معاشقه:در این گونه مواقع مردها احساس بدی دارند، فکر می کنند از انجام این فعل لذت نمی برید.لحظه ای بایستید و به شوهرتان بگویید:این کار برایتان به چه معناست و این که تا چه حد او را دوست دارید.

در رابطه با معاشقه هیچ گونه تجویز یا توصیه ی خاصی به شما نمی کنم. در این باره پیرو احساسات و اعتقادات خود باشید.
امیدوارم اطلاعات ارائه شده در این مقاله باعث بازنگری و تجدید نظرتان درباره ی این نوع از معاشقه شده باشد. ممکن است، برخی اوقات مایل باشید، این کار را برای همسرتان انجام دهید و گاهی اوقات نیز مایل نباشید.چنان چه بتازگی ازدواج کرده اید، ممکن است با آن زیاد راحت نباشید.احتمالاً با گذشت زمان و پدید آمدن صمیمیت و نزدیکی بیشتر میان شما و همسرتان علاقه ی بیشتری به آن نشان بدهید.در این جا توصیه ام به شما این است که راجع به این موضوع به عنوان راهی جهت آموختن هرچه بیشتر درباره ی خواسته های یکدیگر با همسرتان صحبت کنید، تا این که صمیمیت جنسی بیشتری در میان خودتان خلق کنید:
چنان چه معاشقه را برای خود نیز می پسندید، حتماً به شوهرتان بگویید.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید


راز شماره ی 6: مردها صحبت کردن به هنگام معاشقه و روابط جنسی را دوست ندارند.

آیا تا به حال سعی کرده اید با یک مرد هنگامی که مشغول راست و درست کردن صورت حساب هایش می باشد و یا مشغول خواندن روزنامه و یا مشغول صحبت کردن با تلفن است، حرف بزنید؟ احتمالاً فریاد زده است: «الان نمی تونم صحبت کنم، نمی تونم روی کاری که می کنم تمرکز نمایم.»


آیا توجه کرده اید که انجام دو کار در آن واحد برای مردها تا چه اندازه دشوار است؟ شما چون یک زن هستید، خیلی خوب می دانید که به راحتی می توانید در آن واحد، چند کار را هم زمان با هم انجام بدهید. در حالی که با تلفن صحبت می کنید،می توانید تلویزیون هم تماشا کرده و در همان حال ناخن هایتان را سوهان بکشید.
آیا تا به حال شده، به هنگام معاشقه با شوهرتان صحبت کنید و بعد متوجه شوید که او به شدت در مقابل صحبت کردن با شما، از خود مقاومت نشان می دهد؟
 

پاسخ این دو معما در این راز راجع به مردها نهفته است:

مردها به راحتی زن‌ها نمی توانند در آن واحد خود را عرضه کنند و در همان حال به کار دیگر نیز بپردازند.
نیم کره ی راست مغز مذکر، مسئول فعالیت های نظیر:تطابق ها و هماهنگی های بینایی -حرکتی و نیز فضایی می باشد.در حالی که نیم کره ی سمت چپ فعالیت های گفتاری و کلامی را در کنترل خود دارد.

تحقیقات نشان داده است، مغز مردها به هنگام تغییر تمرکز از فعالیتی به فعالیت دیگر، می بایست از یک روش به سبک متفاوتی تغییر وضعیت بدهد.به عنوان مثال به هنگام معاشقه، وقتی همسرتان به شما نگاه می کند و یا شما را لمس می نماید، مشغول استفاده از نیم کره ی راست مغز خود می باشد.هنگامی که از او می خواهید تا با شما صحبت کرده و احساساتش را ابراز کند، می بایست از نیم کره ی چپ مغز خود استفاده نماید. این تغییر وضعیت از نیم کره ی راست به نیم کره ی چپ، مستلزم سعی و تلاش از جانب مرد است.

در حالی که در زن‌ها هر دو نیم کره راست و چپ واجد مراکزی جهت انجام دو نوع از این فعالیت ها می باشند.برای زن‌ها صحبت کردن و رابطه ی جنسی داشتن یا موازنه کردن دسته چک ها و تماشای تلویزیون هر دو در آن واحد، امری کاملاً طبیعی به نظر می رسد.

تفاوت های ساختمانی مغز زن‌ها با مردها به خوبی توضیح دهنده ی این حالت است که چرا مردها به سختی می توانند در حین روابط جنسی، خود را نیز به لحاظ گفتاری و کلامی عرضه کنند. همان گونه که می دانید بیان احساسات و عواطف به واسطه ی شرطی شدن فرهنگی و اجتماعی خاص، به خودی خود برای مردها دشوار می باشد.محال است از شوهرتان بخواهید در حین روابط جنسی، احساسات و عواطفش را ابراز کند و با مشکلی روبرو نشوید.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانیدموضوع این نیست که مردها دوست ندارند در رختخواب احساساتشان را ابراز کنند، بلکه واقعیت این است که این کار برایشان راحت و طبیعی نیست. هنگامی که شوهرتان در رختخواب اهل گفتار و کلام نیست، احساس می کنید دوستتان ندارد و به شما عشق نمی ورزد ویا به همان میزان شما، احساس نزدیکی و صمیمیت نمی کند.

در حالی که دراغلب موارد این موضوع حقیقت ندارد. واقعیت آن است که او نیز به همان میزان احساسات خوبی را در نیم کره ی سمت راست خود که فاقد مرکز گفتاری است، تجربه می کند.گرچه آگاه است که با او صحبت می کنید، اما نمی تواند بدون استفاده از نیم کره ی سمت چپ مغز خود به شما پاسخ بدهد و چنان چه جوابتان را بدهد به این معناست که می بایست نیم کره ی سمت راست را خاموش کرده و لذت بردن را متوقف سازد.
 

چرا مردها هنگامی که همسرشان در رختخواب صحبت می کنند، ناراحت می شوند؟

قبلاً راجع به این موضوع با هم صحبت کردیم که چرا مردها اغلب به این دلیل که مسئولند تمامی کارها را به درستی انجام دهند، احساس فشار و اجبار می کنند.
هنگامی که در حین معاشقه با شوهرتان وارد گفتگو می شوید، او احساس می کند، مجبور است حتماً به شما پاسخ بدهد و این کار تمرکزش را بر روی معاشقه مختل می سازد.

ممکن است، باور نکیند، اما بسیاری از مردها از این موضوع گله دارند.


راه حل:

1- این اطلاعات را با همسرتان در میان بگذارید و از او بپرسید به هنگام صحبت کردن در رختخواب چه احساسی دارد. ممکن است از این که جملات نظیر جملات لنی را از شوهر خودتان نیز بشنوید متعجب شوید! نیازها و خواسته هایتان، در خصوص صمیمیت گفتاری در رختخواب و احساس امنیتی که به شما می دهد را با او در میان بگذارید و سعی کنید نیازهای او را نیز درک کنید.

2- می توانید تا آن جا که دوست دارید به هنگام معاشقه با شوهرتان صحبت کنید، اما هنگامی که جوابی نمی شنوید، ناامید نشوید.چنان چه دوست دارید لذت خود را ابراز کنید، این نیازتان را سرکوب نکنید، ولی به او نیز بگویید، مجبور نیست حتماً به شما جواب بدهد. این حالت به او احساس آزادی و راحتی بیشتری می دهد، تا به هنگام صحبت هایتان احساس اجبار و الزام نکند.

3- معاشقه ی بدون صحبت کردن را امتحان کنید. چنان چه عادت دارید به هنگام معاشقه پرچانگی نکنید.مطمئن باشید برایتان تجربه ای جالب و جدید خواهد بود.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید

راز شماره ی 7: مردها بعد از معاشقه و رابطه ی جنسی بسیار خسته و بی رمق شده و از لحاظ عاطفی از شما دور می شوند.

«جری همیشه بعد از معاشقه تو خودش فرو می ره.در حالی که من دوست دارم، بیشتر باهاش حرف بزنم و احساس نزدیکی بکنم، اما اون دوست داره بخوابه، می دونم دوستم داره! اما این کارش به من احساس ترک شدگی و ناامنی می ده.»

یکی از مراجعینم می گفت:«من همسرم را قورباغه نامیده ام.»

تعجب نکنید، به این خاطره که همیشه اون بعد از معاشقه فوراً از رختخوابش بیرون میپره.میگه، نمی خواد چیزی بنوشه یا به دستشویی بره، اما من می دونم که می خواد کمی از من دور بشه تا در فضای روانی ای که بدین وسیله برای خودش تولید کرده، بتونه دوباره خودش را پیدا کنه.»به این خاطر می خنده و میدونه که این کارش منو ناراحت می کنه.»

مطمئناً در برخی از مقاطع زندگی خود این را تجربه کرده اید: چنین احساس می کنید، پس از تمام شدن رابطه ی جنسی شوهرتان به لحاظ احساسی و عاطفی نسبت به شما سرد شده است.

مردها پس از معاشقه از نظر عاطفی سرد می شوند.به این دلیل که پس از رهایی و رسیدن به اوج لذت جنسی که معادل از دست دادن کنترل خویشتن است، دوباره خود را باز یابند و کنترل خودشان را به دست آورند.

همان گونه که قبلاً نیز دیدیم، برای مردها حائز کمال اهمیت است، تا کنترل امور و اوضاع را همواره بدست داشته باشند، تا بدین وسیله احساس قدرت کنند.
مایکل مک گیل در گزارشی که اخیراً درباره ی صمیمیت مردانه (مذکر) منتشر کرده، چنین بیان داشته است که:«...دلیل آن که مردها در مقایسه با زن‌ها کمتر عاطفی و احساسی بوده و میل کمتری به عشق ورزی و معاشقه دارند، آن است که می خواهند روی خود و دیگران تسلط داشته باشند. این مورد مردها را کمی مرموز و اسرار آمیز جلوه می دهد.

کاملاً واضح است، این انگیزه به سبب برتری طلبی و سلطه جویی آنان است.این رفتار کنترل گرانه که فاقد هرگونه صمیمیت و نزدیکی است، از طرفی دو منظور عمده را برای یک مرد برآورده می سازد:به او قدرت می دهد که موفقیت در زندگی را برایش تداعی کند و از طرفی او را در مقابل «پس خوراندی» که ممکن است او را با کاستی ها و نقایصش روبرو سازد، محافظت کند.»

دکتر مک گیل چنین ادامه می دهد:«قدرت، تسلط و یک تصویر ذهنی مثبت از خویشتن برای یک مرد تا بدین حد اهمیت دارد که حتی فکر فاش کردن افکار و احساسات و نیز از دست دادن کنترل برای او تهدید آمیز است.»

نیاز جنسی یک مرد، او را در موقعیت آسیب پذیری قرار می دهد، به طوری که در اوج لذت جنسی این «از دست دادن کنترل»به نهایت خود می رسد و در این نقطه نظر روان شناختی این رها شدگی و به آرامش رسیدن (از دست دادن کنترل) تجربه ای بسیار شیرین، لذتبخش، خوشایند و در عین حال ترسناک خواهد بود. بدین ترتیب تسلیم شدن از لحاظ جنسی برای مردان تجربه ای به مراتب نیرومند تر محسوب می شود، چرا که با تمامی تلاش های معمول او برای در کنترل گرفتن اوضاع، مغایرت دارد.

شاید تا به حال درک کرده باشید که چرا بسیاری از مردها بعد از رابطه ی جنسی در خود فرومی روند.
 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید


 

راه حل:


1- نظر همسرتان را در مورد این اطلاعات و داده ها جویا شوید. چنان چه همیشه از رفتارش پس از معاشقه راضی نیستید،در این باره با او صحبت کنید. ممکن است متوجه نباشد چنین حالتی را از خود نشان می داده است. برخی از مردها چنین بیان داشته اند که بعد از آن که دلیل آن را فهمیده اند، احساس خلاصی کرده اند.آن ها اظهار نگرانی می کردند که مبادا این حالتشان به معنای آن باشد که همسر خود را دوست ندارند.

2- طرحی بیاندیشید و توافق کنید که در پایان معاشقه بازی های کودکانه ای ترتیب دهید تا هر دوی شما را راضی کند.از همسرتان بپرسید، بعد از معاشقه بیشتر از همه به چه انگیزه ای احتیاج دارد و نیازهای خود را نیز به او بگویید و به توافق هایی برسید.برخی از زن‌ها به این نتیجه می رسند که شوهرشان به دست کم چند دقیقه زمان نیاز دارد تا بتوانند از آن حالت خارج شود و شروع به صحبت کند و توجه بیشتری به او نشان دهد.سعی کنید به راه حلی دست یابید تا برای هر دوی شما مؤثر باشد.
 

راز شماره ی 8: مردها بیشتر به وسیله ی مدل های بینایی و تصویری تحریک می شوند.

پرسش: مردی برای آزمایش اسپرم به بیمارستان مراجعه می کند. پرستار به او ظرفی می دهد و او را در اتاقی تنها می گذارد.فکر می کنید که این مرد به محرک های تصویری علاقه ی بیشتری نشان خواهد داد یا به رمان های عشقی و رمانتیک به نظر شما مردها به کدام یک از این دو سه محرک ها علاقه ی بیشتری نشان می دهند؟
 

چنان چه پاسخ شما «تصاویر»بوده، درست پاسخ داده اید.نه همه ی مردها، بلکه اکثر آن ها تصاویر را ترجیح می دهند.

به این دلیل که:

مردها «راست مغز»یا به عبارتی بینایی هستند.در حالی که زن‌ها «چپ مغز»یا به عبارتی گفتاری (کلامی)هستند.

به عبارت دیگر، مردها اغلب توسط آن چه دیده اند، تحریک می شوند.به همین دلیل است که پسرها بیشتر تصاویر را دوست دارند و دخترها بیشتر داستان های رمانتیک را درک این موضوع به دلایلی چند، از اهمیتی فوق العاده برخوردار است:

1-ظاهر و قیافه شما در تحریک همسرتان از لحاظ جنسی بسیار مهم و مؤثر است.می دانم زن‌ها از شنیدن این موضوع متنفرند. اما این موضوع حقیقت دارد و شما می بایست آن را بپذیرید.ابتدایی ترین و عمده ترین منبع تحریک جنسی برای همسر شما قیافه، اندام و ظاهر شماست.این توضیح نشان دهنده ی واقعیتی است که چرا مردها تا بدین حد به زیبایی زن‌ها و اندام زن‌ها اهمیت می دهند.(وزن، لباس زیر و...)هنگامی که به منظور نگاشتن این کتاب با مردها مصاحبه کردم، از این که اکثر آن ها از مواردی نظیر لباس خواب های گشاد، کهنه و زشت و یا لباس های زیر کتانی شل و وارفته و آرایش غلیظ، به عنوان سرد کننده های جنسی نام می برند و شکایت می کنند.تعجب کردم.

2-مردها به این دلیل به زن‌ها نگاه می کنند که بینایی هستند؛ نه به این دلیل که شما را دوست ندارند. آیا تا به حال برایتان پیش آمده که با نامزد یا همسرتان به رستوران رفته باشید و ببینید که او به زن‌های دیگر توجه نشان می دهد؟ این کار آن ها لزوماً چشم چرانی نیست، بلکه به نوعی توجه به تحسین زیبایی های آنان است.ممکن است این طور فکر کنید که چنان چه شوهرتان دوستتان دارد، هرگزنباید به زن دیگری نگاه کند، اما او احساس می کند این توقع شما غیر منطقی و از روی احساس مالکیت، کنترل گری و حسادت شماست.

این موضوع، بسیار بحث انگیز است.هرچه به مردهای بیشتری مشاوره می دهم، کمتر به این قبیل رفتارهای آن ها واکنش نشان می دهم.واقعیت آن است که مردها به مراتب بینایی تر از زن‌ها هستند، همانگونه که زن‌ها بیشتر گفتاری هستند.موضوع این نیست که حق با کیست یا چه کسی درست می گوید، موضوع این است که شما با یکدیگر متفاوت هستید. مشکلی که وجود دارد، آن است که وقتی نامزد یا همسرتان به زن‌های دیگر نگاه می کند، احساس می کنیم نسبت به آن زن‌ها، در خود جاذبه ی عاطفی احساس می کند، در حالی که این طور نیست.

 

راجع به مردان و روابط جنسی چه می‌دانید
 

راه حل:


1-چنان چه مایلید برای شوهرتان تهییج کننده تر باشید، به زیبایی های ظاهری خود توجه نمایید.خانم ها می بایست با این حقیقت روبرو شوند که مردها همیشه از راه بینایی تحریک می شوند.پس وقتی شما در مقابل این حقیقت لجبازی کنید و از سر و وضع و زیبایی خود غافل شوید، نمی توانید انتظار داشته باشید شوهرتان علیرغم سر و وضع درهم و بهم ریخته تان، همچنان ثابت کند که برایش جذاب هستید!

قبول کنید هنگامی که به سرو وضع و قیافه ی خود می رسید، برای شوهرتان جذاب تر و دوست داشتنی تر خواهید بود.توجه داشته باشید، گه گاهی حتماً مطابق میل شوهرتان لباس بپوشید، نه مطابق میل و سلیقه ی خودتان.او را با خود به خرید ببرید و لباس هایی را که او می پسندد، بخرید.این هرگز بدان معنا نیست که شما یک عروسک هستید و می بایست همواره خود را به رنگ و خواسته های دیگران در آورید و یا به این معنا هم نیست که می بایست خود را با خیال پردازی شوهرتان مطابقت دهید

2- چنان چه عادت دارید به هنگام معاشقه چراغ ها را خاموش کنید، دست از این کار بردارید و چراغ ها را روشن نگاه دارید.چنان چه نور زیاد شما را رنج می دهد، می توانید از چند شمع استفاده کنید.به خاطر داشته باشید مردها همواره توسط آن چه می بینند، تحریک می شوند.بنابراین چنان چه دوست دارید از همسرتان بشنوید که چقدر شما را دوست دارد، کمی به او نور بدهید تا بتواند شما را ببیند.

3- در خصوص نگاه کردن به زن‌های دیگر با همسرتان صحبت کنید. به استثناء آن دسته از مردهایی که بی توجه به احساسات همسرشان هستند و چشم چرانی به صورت عادت همیشگی آن ها درآمده است.(که در این صورت ازدواجتان واقعاً مسئله دار شده است.)همسرتان احتمالاً به مانند اکثر مردان طبیعی دیگر است، بدین معنی که قصد یا غرض دیگری ندارد.از او بپرسید به هنگام نگاه کردن به یک زن دیگر، احساس واقعیش چیست؟

اگر امنیت درونی و اعتماد به نفس و خودباوری کافی دارید، چنان چه زن زیبایی را دیدید، شما نیز زیباییش را تحسین کنید.شوهرتان از این عکس العمل شما تعجب خواهد کرد، حتی ممکن است از این که متوجه نگاه کردن او شده اید، کمی احساس شرمندگی کند! این کارتان باعث خواهد شد، احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری با شما پیدا کند و مهمتر از همه، از این که به خاطر این کار سرزنشش نکرده اید و نسبت به او بدبین هم نبوده اید، مطمئناً از شما تشکر و قدردانی خواهد کرد.

من و همسرم به تفاهمی رسیده ایم که برای هر دوی ما مؤثر واقع شده است. به او گفتم دلیل این که مردها گاهی اوقات به زن‌های دیگر نگاه می کنند را درک کرده و هرگز در این گونه مواقع وحشت نمی کنم، مادامی که او زیبایی های مرا نیز به همان اندازه ببیند و تحسین کند، این کارش برایم پذیرفتنی است.گویی مردها زن‌های زیبا را می بینند و پیش خودشان می گویند:«آیا زن‌ها براستی موجودات لطیف و زیبایی نیستند؟»چقدر خوشبخت هستم که یکی از زن‌های زیبا در کنار خود دارم، زن زیبایی که تمام و کمال مال من است، مرا دوست دارد و به من پایبند می باشد.»
 

می دانم درک این راز ها در خصوص مردان و روابط جنسی، در خلق روابط هرچه ارضاء کننده تر، با مرد زندگیتان به شما کمک خواهد کرد.

نویسنده:  باربارا آنجلیسمنبع: کتاب رازهایی درباره ی مرداننظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
معنی اسم سروش و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم سروش و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم دیلان و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم دیلان و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم آریانا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم آریانا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم آیدا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم آیدا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم دارا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم دارا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم سلما و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم سلما و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم رادین و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم رادین و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم ویدا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم ویدا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم زاهد و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم زاهد و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم عارفه و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم عارفه و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم هیوا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم هیوا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم رزا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم رزا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم فوزیه و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
معنی اسم فوزیه و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال
نظر حاج قاسم سلیمانی درباره فلسطین
play_arrow
نظر حاج قاسم سلیمانی درباره فلسطین
نماهنگ یادگار کربلا با نوای حاج محمود کریمی
play_arrow
نماهنگ یادگار کربلا با نوای حاج محمود کریمی