بازدید : 157 بار

دوشنبه، 27 شهريور 1396

حساسیت

را ( تحصیلات : دکترا ، 27 ساله )


ببخشید من یه مشکل کوچیک داشتم الان هی داره بزرگتر میشه.
من 27 سالمه . 7 8 ماهه عقد کردم قبل از عقد هم 6ماهی نامزد بودم قبلش هم یکسالی دوست بودیم. من و شوهرم جفتمون دندانپزشکیم. بخاطر شغلمونو خوندن تخصص و رفتن به طرح تا الان همیشه از هم دور بودیم. ماهی یبار همو میبینیم. خیلی خیلی همو دوست داریم و شوهرم واسه خوشحالیم هرکاری میکنه. اماا مشکلی که من دارم حساسیت به شدت زیادمه. خودم واقعا میدونم کارم اشتباهه اما از بس درباره خیانت شنیدم و از بس درباره دخترای بی بندوبار شنیدم که با مرد متاهل دوست میشن دارم افسرده میشم. ماهی یبارم که همو میبینیم من موبایلشو نگا میکنم. اینستاشو میبینم بت اینکه تو این سه سالی که باهاشم هیچ چیز مشکوکی ندیدم اما به جای اینکه حساسیتم کم شه تازه بیشترم میشه.
من شوهرم خب دندانپزشکه قاعدتا منشی و دستیار داره توی مطب . من روی همینا حساسم. میرم میگردم ببینم کین چین چیکارن. درصورتی که میدونم یخدا یه منشی در حد منی که یه متخصصم نیست. هی دربارش به شوهرم میگم که من از این یا اون خوشم نمیاد این منشیت خیلی وله اون یکی اونطوره. میدونم با حرفام اگه شوهرم قبلا بهشون توجهی نداشت الان دارم خودم توجهشو جلب میکنم. توروخدا بگید من چیکار کنم ازین کارام دست بردارم. میدونم نصفش بخاطر اینه که پیشش نیستم ولی خب میترسم با اینکارام اذیت شه و ازم زده شه با اینکه الان واقعا دوستم داره. فقط بگید چیکار کنم حساسیتم رو خودشو دخترای اطرافش کم شه😔 در حدی خودمو عذاب میدم که اگه دیدم یکی باهاش خندیده یا بهش حرفی زده میشینم اینجا گریه میکنم😔


مشاور (خانم مولوی زاده - )

با سلام خواهر گرامی؛ شما فردی تحصیلکرده و آگاه بوده که خوشبختانه از عواقب چنین رفتارهایی در خود آگاهی کامل دارید. از طرفی اعتماد در روابط زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده که چنانچه فرد با حساسیت های بی جا باعث گردد که اعتماد موجوددر روابط آنها جای خود را به بی اعتمادی بدهد رفته رفته به ایجاد آسیب در رابطه زناشویی خود با همسر دامن زده و این امر باعث بروز اختلاف و سردی روابط آنها می گردد. همانگونه که خودتان نیز اشاره نمودید با پروبال دادن این حساسیت در خودتان و انجام رفتارهایی که نشان از اضطراب و ترس شما از خیانت دارد به مرور این حساسیت را در خود بیشتر کرده و به آن دامن زده اید. از طرف دیگر برداشت همسر شما از رفتار و گفتار شما بی اعتمادی از جانب شما می باشد که ایجاد این احساس نیز تأثیرات مطلوبی بر رابطه شما نداشته و باعث می گردد ایشان راه را برای انجام رفتارهای نادرست در خود باز ببیند. بنابراین توصیه به شما این است که با پرهیز از چنین رفتارهایی و تقویت حس اعتماد خود نسبت به همسرتان، به اضطراب های موجود در خود پایان داده و رابطه خود را با تمرکز در مسئله نامعین دچار آسیب نکنید. با پرهیز مداوم از رفتارهایی نظیر چک کردن موبایل و یا کنترل محیط کاری ایشان و کنترل احساسات و افکاری که به سراغتان می آید، به خوبی می توانید این افکار و احساسات را مدیریت نموده و از وارد کردن آسیب توسط این افکار و احساسات که تنها تولیدات ذهن شما می باشد جلوگیری به عمل اورید. دوست عزیز ذهن ما مدام در حال تولید افکار ، احساسات و خاطرات مثبت و منفی می باشد که وظیفه ما گزینش افکار، احساسات و خاطرات مثبت و نادیده گرفتن افکار، احساسات و خاطرات منفی می باشد تا با تأثیرات مثبتی که افکار و احساسات مثبت بر زندگی ما بجا می گذارد از تأثیرات نامطلوب افکار و احساسات منفی که گاه با پرداختن به آنها جهت منفی به زندگی خود می دهیم جلوگیری به عمل آوریم. بنابراین در اینجا به شما دوست عزیز توصیه می شود مدیریت و کنترل ذهن خود را بدست گرفته و اجازه ندهید تا افکار و احساسات منفی زندگی شما را جهتی نادرست داده و رابطه شما و همسرتان را تحت تأثیر قرار دهد. بر عکس از افکار و احساسات مثبتی که ذهنتان تولید می کند استقبال نموده و از آنها در جهت تقویت ارتباط مثبت در رابطه با همسرتان استفاده نموده وبه ارتقاء کیفیت روابط خود و همسرتان کمک نمایید. با آرزوی سلامتی و بهروزی برای شما دوست عزیز

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.