چهارشنبه، 25 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما

پرسش :

راه‌حل سوزش و خشکي چشم‌ها چيست؟


پاسخ :
براي اين که بتوانيد بهتر با خستگي و سوزش و خشکي چشم‌هايتان مبارزه کنيد، 8 راهکار به‌تان پيشنهاد مي‌کنيم:
1 کف دست‌هايتان را خوب به هم بماليد تا کاملا گرم شوند. روي يک صندلي بنشينيد، آرنج خود را روي ميز قرار دهيد و کف دست خود را به شکل يک کاسه درآوريد. حالا انتهاي کف دست‌تان (استخوان پايين شست) را روي استخوان گونه قرار دهيد و دست‌تان را که به شکل کاسه درآورده‌ايد روي چشم‌تان بگذاريد.
2 چند نفس عميق بکشيد و با حرکت دست ماهيچه‌هاي اطراف چشم‌تان را ماساژ دهيد. چند بار دست‌تان را از روي چشم‌تان برداريد و دوباره آن را به حالت اوليه برگردانيد تا با کم و زياد شدن نور، مجاري اشک چشم‌تان تحريک شوند و شروع به توليد اشک کنند.
3 چشم‌تان را ببنديد و با انگشت‌هاي سبابه و مياني هر دو دست شروع به ماساژ دادن اطراف چشم خود از ميان ابروها تا شقيقه از بالا و پايين چشم کنيد.
4 اگر از لنزهاي طبي يا آرايشي استفاده مي‌کنيد حتما به تاريخ انقضاي آن توجه داشته باشيد و بعد از برگشتن به منزل بلافاصله آنها را از چشم‌تان خارج کنيد و با مايع مخصوص بشوييد.
5 به هيچ‌وجه از عينک‌هاي آفتابي نامناسب و غيراستاندارد استفاده نکنيد.
6 هروقت که از شر هواي آلوده بيرون خلاص مي‌شويد و به خانه برمي‌گرديد، چشمان‌تان را با قطره‌هاي استريل چشمي شستشو دهيد. اگر هم در خانه قطره مخصوص نداريد، مي‌توانيد با پنبه و آب‌جوش چشمان‌تان را بشوييد.
7 بيشتر از نيم ساعت به‌طور مداوم با کامپيوتر کار نکنيد يا تلويزيون نگاه نکنيد. اگر نمي‌توانيد، حداقل هر نيم ساعت يک بار به مدت 5 دقيقه چشم‌تان را از صفحه تلويزيون يا مانيتور کامپيوتر برگردانيد.
8 براي رفع خستگي چشم‌هاي‌تان مي‌توانيد نيم ساعت قبل از خواب، چشم‌هاي‌تان را ببنديد و چند حلقه خيار روي آنها قرار دهيد.
اگر تمام اين کارها را کرديد و باز هم سوزش چشم دست از سرتان برنداشت، حتما به چشم‌پزشک مراجعه کنيد.
منبع: www.salamat.com


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.