دوشنبه، 12 ارديبهشت 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما

پرسش :

منجى در آيين هندو كيست؟


پاسخ :
بشارت به ظهور منجى در كتاب هاى مقدس هندوها نيز به چشم مى خورد. در كتاب «ماللهند» از كتاب هاى مقدس هندوها آمده است: «در اواخر دوره چهارم اهل زمين به فساد كشيده شده و اكثر آنها كافر مى شوند آنان معصيت هاى بزرگ را انجام داده و حاكم آنها افراد پست خواهد بود. مردم در آن روز به گرگ ها شبيه‌اند كه همديگر را مى درند و غارت مى كنند. كاهنان و مردان دين فاسد مى شوند و حق با دزدان مى شود و افراد با تقوا و زاهد را تحقير مى كنند ... در آن زمان «برهمن كلا» يعنى مردى شجاع و ديندار ظهور مى كند و زمين را با شمشير برنده اش از مفسدين و پليدى ها پاک كرده و افراد پاک و طاهر را حفظ خواهد نمود». (1)
در كتاب «شاكمونى» آمده است: «حكومت و دولت جهانى به دست مردم از ذريه سيد خلايق عالميان «كشن» بزرگ ختم خواهد شد ، او كسى است كه بر كوه هاى شرق و غرب عالم حكومت خواهد كرد ... و تمام اديان الهى ، يک دين خواهد شد ، او كه اسمش قائم و عارف بالله است ، دين خدا را احيا خواهد نمود». (2)
در كتاب «وشن جوک» از كتاب هاى هندوها آمده است : «و در آخرالزمان زمين به دست مردى خواهد افتاد كه خداوند متعال را دوست دارد و او از خواص بندگان خداست . نام او «فرخنده و خجسته» است. (3)
و در كتاب «باسک» از كتاب هاى هندوها آمده است: «دوره آخرالزمان به حكومت حاكم عادلى ختم خواهد شد كه رهبر ملائكه و جن و انس است . حق با اوست . او بر دريا و خشكى و كوه ها سيطره پيدا مى كند و از آنچه در آسمان ها و زمين است خبر مى دهد و كسى بزرگ تر از او متولد نشده است». (4)
در كتاب «اوپانيشاد» آمده است: «اين مظهر (ويشنو) در آخرالزمان ظهور مى كند در حالى كه بر اسبى سفيد سوار و به دست او شمشيرى برهنه است ، و به ماننده ستاره دنباله دار مى درخشد و همه افراد پست را به هلاكت مى رساند و زندگى نوينى را بر پاكرده و طهارت و پاكى را بر مى گرداند». (5)

پی نوشتها:
1- ماللهند، ص 321.
2- بشارت العهدين، ص 242؛ بشارة الظهور، ص 17.
3- بشارت العهدين، ص 272؛ بشارة الظهور، ص 18.
4- بشارة الظهور، ص 18.
5- اوپانيشاد، ص 737.
منبع: موعود شناسی و پاسخ به شبهات، علی اصغر رضوانی، انتشارات مسجد مقدس جمکران


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.